Bullshit detector
upozorní na sporný obsah


Bullshit Detector

záleží nám na online priestoreInternet je úžasný a slobodný priestor. Zorientovať sa v množstve obsahu nie je vôbec jednoduché a my si uvedomujeme, že aj na našich serveroch bežia stránky, ktoré šíria falošné správy, nedôveryhodný obsah, alebo propagandu. Žiaľ, nie je v našich silách, aby sme takýto obsah monitorovali, ani svojvoľne rušili stránky. Práve preto venujeme všetky príjmy od vlastníkov webov (z databázy konspiratori.sk) Slovenskej debatnej asociácii.

Okrem toho považujeme za dôležité na tieto weby upozorniť. Preto sme sa rozhodli vytvoriť rozšírenie pre Google Chrome, ktoré môže ktokoľvek z vás nainštalovať svojim blízkym, prípadne z neho vytvoriť port pre ostatné prehliadače.

Ako si nainštalujete rozšírenie do Google Chrome?

1

Prejdite do Chrome Web Store

2

Jediným kliknutím si
nainštalujte rozšírenie. Hotovo

3

Ak sa ocitnete na webe s nedôveryhodným obsahom, plugin vás automaticky upozorní

4

Ak sami nájdete a detekujete dezinformačný web, sami ho môžete nahlásiť

5

Svet bude
krajším miestom :)

Voľne dostupné rozšírenie pre Google chrome


Stiahnite si plugin

PÁČI SA VÁM TÁTO INICIATÍVA? POVEDZTE O NEJ AJ ĎALŠÍM

Sme úprimní a nemáme čo skrývať

Pravidlá a podmienky

  • WebSupport nie je tvorca zoznamu webov, ktoré používa rozšírenie
  • Plugin nikomu neobmedzuje prístup na konkrétne stránky, len upozorňuje na potencionálnu spornosť obsahu
  • Rozšírenie je open-source a je umiestnené na GitHube
  • Inštalácia rozšírenia je dobrovoľná a každý používateľ je zodpovedný za jeho použitie
NA VAŠE OTÁZKY SA SNAŽÍME ODPOVEDAŤ SKÔR, AKO ICH POLOŽÍTE

Najčastejšie otázky ohľadom Bullshit Detectora

Prečo tie stránky jednoducho nezrušíte?
Nie je to v našej kompetencii. Ak konkrétne stránky vyložene neporušujú zákony, alebo sú veľmi na hrane v rámci obsahu, je na posúdenie kompetentných orgánov činných v trestnom konaní, aby takúto stránku posúdili a vydali rozhodnutie, ktoré musíme rešpektovať.
Čo robíte s peniazmi, ktoré vám platia vlastníci nedôveryhodných stránok?
Všetky prijaté platby, ktoré obdržíme od stránok z konspiratori.sk presúvame okamžite na podporu subjektov, ktoré vzdelávajú ľudí v oblasti kritického myslenia.
Prečo cenzúrujete / zakazujete prístup na stránky?
Rozšírenie si môže nainštalovať každý dobrovoľne a rovnako dobrovoľne ho môže odinštalovať. Rozšírenie nikomu nezakazuje a neznemožňuje prístup na akýkoľvek web. Žijeme v demokratickom a slobodnom svete a nie je našim cieľom niekomu zakazovať slobodný prístup k informáciam. Rozšírenie má jedinú úlohu, informovať o nedôveryhodnosti konkrétnej stránky, ktorá bola zaradená na zoznam konspiratori.sk.
Sú konspiratori.sk cenzori?
Projekt konspiratori.sk vytvoril primárne nástroj pre zadávateľov reklamy a marketingové agentúry. Zoznam má iba odporúčací charakter a je na každom jednotlivcovi alebo inzerentovi, či sa ním bude riadiť. Každý by mal mať právo sa rozhodnúť, na ktorých weboch chce, a na ktorých nechce vidieť svoju značku. Zoznam má inzerentom len uľahčiť orientáciu v tom, ktorý web by mohol poškodiť ich reputáciu.
Máte právo posudzovať, ktorý web je a nie je dôveryhodný?
WebSupport nie je tvorca a ani sa nijakým spôsobom nepodieľa na tvorbe zoznamu nedôveryhodných stránok. Sme tvorcovia technologického riešenia a rozšírenia pre webové prehliadače.
Prečo len pre Google Chrome?
Vyčerpali sme budget. V každom prípade, rozšírenie je open-source a je umiestnené na GitHube, čiže každý, kto má záujem na vývoji tohoto pluginu môže pridať ruku k dielu.
LiveAgent