1. Báza znalostí
 2. Platby a fakturácia
 3. Úprava fakturačných profilov

Úprava fakturačných profilov

Potrebujete zmeniť fakturačné údaje, určiť službám predvolene fakturačné údaje, nastaviť iný fakturačný email? V tomto návode si ukážeme ako na to.


Zmena fakturačných údajov

Ak potrebujete, aby zaslaná faktúra obsahovala iné fakturačné údaje ako obsahuje, nemusíte kontaktovať helpdesk. Prostredníctvom Webadminu ich môžete zmeniť aj sami. Tento návod sa venuje úprave fakturačných údajov priamo v profile – ak ich chcete zmeniť na vystavenej faktúre, prejdite sem.

Upravenú faktúru si môžete stiahnuť cez WebAdmin, alebo nechať nanovo zaslať kliknutím na tlačidlo Preposlať, ktoré sa nachádza pri každej faktúre v zozname faktúr.

V prípade, že služby fakturujeme viacerým subjektom, nezabudnite v nastaveniach predvoliť pre aké služby sa majú fakturačné profily používať.

Kedy môžem údaje zmeniť?

Fakturačné údaje je možné dodatočné zmeniť iba na faktúrach (daňových dokladoch), ktoré boli vystavené v aktuálnom mesiaci

Fakturačný email

V rámci fakturačných údajov máte možnosť zadefinovať si aj fakturačné emailové konto t.j email, na ktorý budú zasielané len predfaktúry/faktúry, ktoré si vy zvolíte. Po zadefinovaní fakturačného emailového konta budú faktúry a predfaktúry chodiť aj na kontaktný email pod vašim kontom .

Nový fakturačný email si viete pridať po prihlásení do Webadminu po kliknutí na Vaše Užívateľské meno -> Fakturačne profily -> Upravit -> Fakturačná emailová adresa.

Používanie viacerých fakturačných profilov

Časť zákazníkov môže potrebovať fakturovať objednané služby na rôzne subjekty, resp. vystavovať faktúry s rôznymi fakturačnými údajmi. Na tento účel slúžia fakturačné profily.

TIP: V rámci nastavení fakturačného profilu je možné definovať aj fakturačné emailové konto. Ide o email, kam bude zasielaná predfaktúra a faktúra pre službu, pre ktorú má byť daný fakturačný profil použitý. Faktúry a predfaktúry budú klientom chodiť aj na kontaktný email pod kontom vo Webadmine.

1. Úprava existujúceho fakturačného profilu

 1. Prihláste sa do Webadminu
 2. Kliknite na Vaše Užívateľské meno
 3. Kliknite na tlačidlo Fakturačné profily
 4. Napravo od príslušného profilu kliknete na Upraviť
 5. Zmeňte fakturačné údaje a zmeny Uložte

2. Vytvorenie nového fakturačného profilu

 1. Prihláste sa do Webadminu
 2. Kliknite na Vaše Užívateľské meno
 3. Kliknite na tlačidlo Fakturačné profily
 4. V pravej časti obrazovky kliknite na tlačidlo Vytvoriť nový fakturačný profil
 5. Zadajte nové fakturačné údaje a zmeny Uložte

Predvolený fakturačný profil pre konkrétne služby

V prípade, že máte záujem fakturovať časť Vašich služieb na iné fakturačné údaje tretej strane alebo inému subjektu, môžete svojim službám nastaviť predvolený fakturačný profil s ktorým sa budú generovať ďalšie predfaktúry v budúcnosti.

 1. Prihláste sa do Webadminu
 2. Otvorte si sekciu Služby
 3. Pokračujte kliknutím na službu, ktorej chcete zmeniť predvolený fakturačný profil
 4. Z ľavého menu vyberte „Nastavenia fakturácie“
 5. V časti „Fakturačný profil“ zvoľte potrebný fakturačný profil alebo vytvorte nový
 6. Zmeny Uložte
Aktualizované 28. apríla 2022

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu