1. Kariéra
 2.    /   
 3. Mail System Engineer

Mail System Engineer

Chcel-a by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Hľadáme skúseného systémového admina / skúsenú systémovú adminku, ktorý/ktorá nám pomôže rozvíjať našu infraštruktúru.

1800€/m – 3000€/m

Platové ohodnotenie (brutto)

Bratislava

Location

Full time alebo freelance

Typ pracovného pomeru

Na pondelky sa budeš tešiť

Ako bude vyzerať tvoj týždeň v práci?

 • Dnes sa aktívne venuješ činnostiam pre zlepšenie existujúcich riešení – či už našich interných alebo tých privátnych pre našich veľkých zákazníkov. Vzdelávaš sa, učíš kolegov, pozrieš sa do našich datacentier, prípadne sa stretneš s partnermi pri riešení veľkých projektov. Očakávame od teba, že sám/sama prichádzaš s návrhmi ako zlepšiť infraštruktúru a služby pre našich klientov. Radi tvoje nápady podporíme.
 • Prevádzkujeme systémy v drvivej väčšine na platforme Ubuntu LTS spravované config manažmentom SaltStack. Naše virtuálne servery bežia na platforme OpenStack. V tomto prostredí sa cítiš ako ryba vo vode a rád/rada oboznámiš so všetkými technickými riešeniami aj menej skúsených kolegov.
 • Tvojou hlavnou náplňou práce bude rozvoj mailovej infrastruktury tak, aby zodpovedala dynamickému rastu spoločnosti, prílevu nových zákazníkov a novým produktom. Náš recept na úspech, ktorý budeš s nami vylepšovať, je založený na nasledovných technológiách postfix, dovecot, Rspamd, ESET/Halon, OpenResty, IceWarp, ZFS, Python. Infraštruktúru spravujeme SaltStack-om, monitorujeme Zabbix-om a naviazaná na naše systémy je pomocou Python scriptov
 • Starať sa budeš o infraštruktúru, na ktorej aktuálne hostujeme viac ako 150 000 domén a stále pribúdajú, čo so sebou prináša neustále nové výzvy.

Očakávame od teba

 • Pojmy ako hosting, web server, virtuálny server, storage sú pre teba samozrejmosť.
 • Máš aspoň 5-ročné skúsenosti so správou linuxovych serverov a infrašktruktúry, počas ktorých si popri prebdených nociach na dohľadoch nadobudol/nadobudla hĺbkové znalosti, v technologiách ktoré používame aj my (samozrejme, neočakávame, že budeš odborník/odborníčka na všetko – toto dopísalo HR, aby si sa nezľakol/nezľakla).
 • Zvládaš konfiguráciu LAMP, reverzných proxy, MySQL serverov; vieš, čo je RAID, LVM, aký je rozdiel medzi RAID, zálohou a snapshotom.
 • Dobrý teoretický základ toho ako do hĺbky funguje OS Linux bez ohľadu na distribúcie a spôsob použitia.
 • Sám/sama si rozbehal/-a LFS, Gentoo, ArchLinux alebo *BSD.
 • Konfiguroval/-a si už riešenie, kde je cluster alebo aspoň vieš aké sú jeho výhody a nevýhody.
 • Rád/rada používaš git, config management, bash.
 • Napriek svojej seniorite nechceš zaspať na vavrínoch a rád/rada sa neustále učíš; zároveň máš ochotu a schopnosti predávať svoje znalosti mladším kolegom.
 • Si vyzbrojený/vyzbrojená dobrou angličtinou a nebojíš sa ju použiť.

Očakávaj od nás

 • Podporu skúseného tímu: kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek, v čom sa necítiš komfortne a pomôžu ti rozvíjať tvoje najlepšie “ja”.
 • Dôveru v tvoje schopnosti: priestor pre tvoj názor a diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu.
 • Príležitosť rásť: možnosť chodiť na prednášky a konferencie po svete, či už ako účastník/účastníčka alebo aj ako prednášajúci/prednášajúca, príležitosť študovať jazyky, interné vzdelávanie, workshopy.
 • Priestor pre seba: samozrejmosťou je flexibilný pracovný čas a možnosť home officu, k tomu 6 dní dovolenky navyše a Multisport karta pre tvojho športového ducha.
 • Cooltúru: hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr, možnosť pracovať v najkrajších kanceláriach (Office roka 2020) s občerstvením, terasou, masážami či workout systémom.

Idem do toho!

Najprv si s tebou zavolá Lucia, naša HR manažérka, a pobavíte sa o našich aj tvojich očakávaniach od spolupráce. Potom ti pošleme krátke technické zadanie na vypracovanie. Na osobnom rozhovore si prejdeme detailnejšie tvoje skúsenosti a ty sa nás popýtaš, čo ťa ešte o pozícii zaujíma, aby sme zistili, či sa k sebe hodíme. Stretneš nás v tejto zostave:

Tomáš Srnka
Chief Technology Officer
Tomáš Srnka
Adam Poldauf
Engineering Team Lead
Adam Poldauf
Sem vložte prílohu
Max. file size: 128 MB.
  Prilož svoje CV, nie fotky z dovolenky O:-)

  Poznáš vhodného uchádzača ?

  Nie je to rola pre teba?
  Nevadí.

  12 otvorených pozícií

  Network administrátor*ka
  Admin

  Bratislava

  Chceš sa hrdo hlásiť k tomu, že si súčasťou tímu Websupport? Pridaj sa k nám ako network administrátor*ka pre platformu Odin. Budeš súčasťou partie linuxových administrátorov, ktorí sa zameriavajú na sieťové technológie. Pracovať môžeš v Bratislave alebo Prahe.

  Hľadáme svoju ďalšiu sieťovú superstar!   Head of Customer Care
  Support

  Bratislava

  Skromnosť bokom. Náš Customer Care tím patrí k najlepším na Slovensku. Ideme príkladom firmám nielen z IT a vedieme aktívnu diskusiu o budúcnosti komunikácie s klientmi. Záleží nám na každej jednej interakcii a spätnej väzbe, radi v nich hľadáme (a ešte radšej nachádzame) skryté trendy a krok za krokom stále zlepšujeme naše služby. A v tomto nastavení potrebujeme pokračovať pod vedením nového kolegu či kolegyne. Budeš to ty? Hľadáme silnú líderku alebo lídra, ktorý zdieľa naše hodnoty, nebojí sa výziev a bude sa spolu s nami posúvať vpred.  Head of Product
  Produkt

  Bratislava

  We are looking for a senior product leader who will drive our product department. You will lead and mentor a team of product owners, managers, and designers. You will collaborate with cross-functional project teams to deliver value to our customers and business. Furthermore, you will contribute to the business development of our product portfolio, while keeping customers at heart.

  Linux administrátor/ka
  Admin

  Bratislava

  Ak hľadáš príležitosť, ktorá ťa zavedie do sveta stoviek „terabajtov“ dát, prémiových serverov od DELL a rýchlych sieťových liniek, tak sme práve pre teba. Hľadáme vášnivého systémového administrátora/systémovú administrátorku, ktorý/ktorá dokáže nielen udržiavať našu infraštruktúru, ale aj ju posunie ďalej. Naše technologické prostredie ti umožní neustále sa zdokonaľovať a byť súčasťou tímu, ktorý vedie technický rozvoj v oblasti networkingu, zdieľaného hostingu, databáz a e-mailových systémov.

  Python Developer/ka
  Devel

  Bratislava / Remote work

  Chceš vyvíjať produkty, ktoré používajú desaťtisícky našich zákazníkov? Ak ťa láka robiť na dynamických end-to-end projektoch v malom tíme, a okrem samotného vývoja sa chceš podieľať aj na dizajne riešení, si na dobrej stope.

  PHP Developer/ka
  Back-end

  Bratislava / Remote work

  Chceš vyvíjať produkty, ktoré používajú desaťtisícky našich zákazníkov? Ak ťa láka robiť na dynamických end-to-end projektoch v malom tíme a okrem samotného vývoja sa chceš podieľať aj na dizajne riešení, si na dobrej stope.