1. Kariéra
 2.    /   
 3. Linux administrátor/ka

Linux administrátor/ka

Ak hľadáš príležitosť, ktorá ťa zavedie do sveta stoviek "terabajtov" dát, prémiových serverov od DELL a rýchlych sieťových liniek, tak sme práve pre teba. Hľadáme vášnivého systémového administrátora/systémovú administrátorku, ktorý/ktorá dokáže nielen udržiavať našu infraštruktúru, ale aj ju posunie ďalej. Naše technologické prostredie ti umožní neustále sa zdokonaľovať a byť súčasťou tímu, ktorý vedie technický rozvoj v oblasti networkingu, zdieľaného hostingu, databáz a e-mailových systémov.

1900€/m – 2400€/m + 70€ odmena za každý nočný dohľad

Platové ohodnotenie (brutto)

Bratislava/remote

Location

Full-time

Typ pracovného pomeru

Ako bude vyzerať tvoj týždeň v práci?

 • Hardvér síce netreba riešiť každý deň, ale určite s ním prídeš do kontaktu. Používame prémiové servery od značky DELL.
 • Využiješ aj našu virtualižacnú platformu openstack, v ktorom si vieš spustiť virtuálny server, ale aj celé virtuálne datacentrum. Do Česka, Maďarska, Švédska či Fínska už nepotrebuješ letieť, stačí ti príkaz „ssh“.
 • V rámci LoopiaGroup technicky leadujeme infraštruktúru – budeš dohliadať a zlepšovať jej súčasti ako network, zdieľaný hosting, databázy či e-maily.
 • Denne cez ticketovací systém JIRA vyriešiš nahlásené problémy z marketingu, customer supportu, alebo od našich developerov.
 • Budeš automatizovať opakujúce sa úlohy, či už za pomoci BASHu alebo iného programovacieho jazyka (Python, GO…).
 • Navrhuješ rôzne vylepšenia, ktoré si všimneš na serveroch, v našich procesoch, alebo priamo v monitorovacom systéme ZABBIX.

Očakávame od teba

 • Na Linuxe si už nejakú dobu pracoval/a, prípadne aj poznáš viaceré distribúcie (Ubuntu, Debian, CentOS, Arch, FreeBSD…)
 • Vieš čo je DNS, aké sú jeho typy, prečo má DNS aj google.com.
 • Aspon z časti poznáš Apache, MySQL/MariaDB, Nginx, Docker a Postfix
 • Pojmy ako ELK, Zabbix, Git, VPS, Kubernetes sú výhodou
 • Máš rád/a opensource technológie
 • Máš chuť sa učiť nové veci, keď hľadáš problém, nazrieš do logov, a chceš, aby tvoje riešenia používali diesiatky tisíc zákazníkov
 • Ak si už niekedy mal/a server (webový, mailový, databázový, streamovací, server na ukladanie súborov, VPN, monitorovací, prípadne iný), pochváliš sa ním na pohovore.

Očakávaj od nás

 • Podporu skúseného tímu: kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek, v čom sa necítiš komfortne a pomôžu ti rozvíjať tvoje najlepšie “ja”.
 • Dôveru v tvoje schopnosti: priestor pre tvoj názor a diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu.
 • Príležitosť rásť: možnosť chodiť na prednášky a konferencie po svete, či už ako účastník/účastníčka alebo aj ako prednášajúci/prednášajúca, príležitosť študovať jazyky, interné vzdelávanie, workshopy.
 • Priestor pre seba: samozrejmosťou je flexibilný pracovný čas a možnosť home officu, k tomu 6 dní dovolenky navyše a Multisport karta pre tvojho športového ducha.
 • Cooltúru: hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr, možnosť pracovať v najkrajších kanceláriach (Office roka 2020) s občerstvením, terasou, masážami či workout systémom.

Idem do toho!

Najprv si s tebou zavolá Dominika, naša recruiterka, a pobavíte sa o našich aj tvojich očakávaniach od spolupráce.  Na osobnom rozhovore si prejdeme detailnejšie tvoje skúsenosti a ty sa nás popýtaš, čo ťa ešte o pozícii zaujíma, aby sme zistili, či sa k sebe hodíme. Po prvom kole zvykneme niekedy posielať aj technické zadanie. Stretneš nás v tejto zostave:

Tomáš Srnka
Chief Technology Officer
Tomáš Srnka
Adam Dočolomanský
Operations Team Lead
Adam Dočolomanský
Sem vložte prílohu
Max. file size: 128 MB.
  Prilož svoje CV, nie fotky z dovolenky O:-)

  Poznáš vhodného uchádzača ?

  Nie je to rola pre teba?
  Nevadí.

  8 otvorených pozícií

  Product Manager for Hosting Products
  Admin

  Bratislava, Prague

  Do you want to join us in achieving our vision of effortless online success for entrepreneurs and makers? We’ll give you the chance to develop hosting products for hundreds of thousands of customers in six European markets: Slovakia, Czechia, Hungary, Sweden, Finland, and Serbia. Your role will be Product Manager for Hosting Products.

  B2B Linux administrátor/ka
  Admin

  Bratislava

  Máš kladný vzťah k linuxu a chcel/a by si svoje znalosti posunúť ďalej aj v oblasti B2B? Zaujíma ťa správa linuxových serverov, nové technológie, hľadanie individuálnych riešení priamo s našimi najväčšími zákazníkmi? Tak to hľadáme práve teba! Zháňame kolegu či kolegyňu, ktorá by nám pomohla obsluhovať najvýznamnejších zákazníkov našej spoločnosti z rôznych kútov Európy.

  IT Customer Care Agent (študent)
  Support

  Bratislava

  Vstúp do sveta IT a využi naplno svoj potenciál! Práca na jednom z najlepších SUPPORT-ov na Slovensku naučí užitočné technické skills, brilantnú komunikáciu a precíznu sebaorganizáciu.

  Webhosting System Engineer
  Admin

  Bratislava, Prague, Budapest, remote

  Chcel/-a by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Hľadáme skúseného systémového admina / skúsenú systémovú adminku, ktorý/ktorá nám pomôže rozvíjať našu infraštruktúru.

  Mail System Engineer
  Admin

  Bratislava, Prague, Budapest, remote

  Chcel/-a by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Hľadáme skúseného systémového admina / skúsenú systémovú adminku, ktorý/ktorá nám pomôže rozvíjať našu infraštruktúru.