1. Kariéra
 2.    /   
 3. Linux administrátor

Linux administrátor

Ak hľadáš príležitosť, ktorá ťa zavedie do sveta stoviek "terabajtov" dát, prémiových serverov od DELL a rýchlych sieťových liniek, tak sme práve pre teba. Hľadáme vášnivého systémového administrátora/systémovú administrátorku, ktorý/ktorá dokáže nielen udržiavať našu infraštruktúru, ale aj ju posunie ďalej. Naše technologické prostredie ti umožní neustále sa zdokonaľovať a byť súčasťou tímu, ktorý vedie technický rozvoj v oblasti networkingu, zdieľaného hostingu, databáz a e-mailových systémov.

1700€/m – 2400€/m + 70€ odmena za každý nočný dohľad

Platové ohodnotenie (brutto)

Bratislava

Lokalita

Full-time, on-site

Typ pracovného pomeru

Ako bude vyzerať tvoj týždeň v práci?

 • Hardvér síce netreba riešiť každý deň, ale určite s ním prídeš do kontaktu. Používame prémiové servery od značky DELL.
 • Využiješ aj našu virtualižacnú platformu openstack, v ktorom si vieš spustiť virtuálny server, ale aj celé virtuálne datacentrum. Do Česka, Maďarska, Švédska či Fínska už nepotrebuješ letieť, stačí ti príkaz „ssh“.
 • V rámci LoopiaGroup technicky leadujeme infraštruktúru – budeš dohliadať a zlepšovať jej súčasti ako network, zdieľaný hosting, databázy či e-maily.
 • Denne cez ticketovací systém JIRA vyriešiš nahlásené problémy z marketingu, customer supportu, alebo od našich developerov.
 • Budeš automatizovať opakujúce sa úlohy, či už za pomoci BASHu alebo iného programovacieho jazyka (Python, GO…).
 • Navrhuješ rôzne vylepšenia, ktoré si všimneš na serveroch, v našich procesoch, alebo priamo v monitorovacom systéme ZABBIX.

Očakávame od teba

 • Na Linuxe si už nejakú dobu pracoval/a, prípadne aj poznáš viaceré distribúcie (Ubuntu, Debian, CentOS, Arch, FreeBSD…)
 • Vieš čo je DNS, aké sú jeho typy, prečo má DNS aj google.com.
 • Aspon z časti poznáš Apache, MySQL/MariaDB, Nginx, Docker a Postfix
 • Pojmy ako ELK, Zabbix, Git, VPS, Kubernetes sú výhodou
 • Máš rád/a opensource technológie
 • Máš chuť sa učiť nové veci, keď hľadáš problém, nazrieš do logov, a chceš, aby tvoje riešenia používali diesiatky tisíc zákazníkov
 • Ak si už niekedy mal/a server (webový, mailový, databázový, streamovací, server na ukladanie súborov, VPN, monitorovací, prípadne iný), pochváliš sa ním na pohovore.

Očakávaj od nás

 • Podporu skúseného tímu: kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek, v čom sa necítiš komfortne a pomôžu ti rozvíjať tvoje najlepšie “ja”.
 • Dôveru v tvoje schopnosti: priestor pre tvoj názor a diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu.
 • Príležitosť rásť: možnosť chodiť na prednášky a konferencie po svete, či už ako účastník/účastníčka alebo aj ako prednášajúci/prednášajúca, príležitosť študovať jazyky, interné vzdelávanie, workshopy.
 • Priestor pre seba: samozrejmosťou je flexibilný pracovný čas a možnosť home officu, k tomu 6 dní dovolenky navyše a Multisport karta pre tvojho športového ducha.
 • Cooltúru: hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr, možnosť pracovať v najkrajších kanceláriach (Office roka 2020) s občerstvením, terasou, masážami či workout systémom.

Idem do toho!

Najprv si s tebou zavolá Dominika, naša recruiterka, a pobavíte sa o našich aj tvojich očakávaniach od spolupráce.  Na osobnom rozhovore si prejdeme detailnejšie tvoje skúsenosti a ty sa nás popýtaš, čo ťa ešte o pozícii zaujíma, aby sme zistili, či sa k sebe hodíme. Po prvom kole zvykneme niekedy posielať aj technické zadanie. Stretneš nás v tejto zostave:

Tomáš Srnka
Chief Technology Officer
Tomáš Srnka
Adam Dočolomanský
Operations Team Lead
Adam Dočolomanský

Stačí už len predstaviť sa…

Produkt, o ktorý máte záujem
Produkt, o ktorý máte záujem(Required)
Pre vytvorenie novej webstránky na pár klikov, využite náš nástroj Vlastná webstránka.
Vaše údaje

Poznáš vhodného uchádzača ?

Nie je to rola pre teba?
Nevadí.

9 otvorených pozícií

Python Developer/ka
Devel

Bratislava / Remote work

Chceš vyvíjať produkty, ktoré používajú desaťtisícky našich zákazníkov? Ak ťa láka robiť na dynamických end-to-end projektoch v malom tíme, a okrem samotného vývoja sa chceš podieľať aj na dizajne riešení, si na dobrej stope.

PHP Developer/ka
Back-end

Bratislava / Remote work

Chceš vyvíjať produkty, ktoré používajú desaťtisícky našich zákazníkov? Ak ťa láka robiť na dynamických end-to-end projektoch v malom tíme a okrem samotného vývoja sa chceš podieľať aj na dizajne riešení, si na dobrej stope.

IT Customer Support (1st line)
Support

Bratislava

Vstúp do sveta IT a využi naplno svoj potenciál! Práca na jednom z najlepších SUPPORT-ov na Slovensku ťa popri škole naučí užitočné technické skills, brilantnú komunikáciu a precíznu sebaorganizáciu.

Webhosting System Engineer
Admin

Bratislava, Prague, Budapest, remote

Chcel/-a by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Hľadáme skúseného systémového admina / skúsenú systémovú adminku, ktorý/ktorá nám pomôže rozvíjať našu infraštruktúru.

Mail System Engineer
Admin

Bratislava, Prague, Budapest, remote

Chcel/-a by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Hľadáme skúseného systémového admina / skúsenú systémovú adminku, ktorý/ktorá nám pomôže rozvíjať našu infraštruktúru.