Dátové centrum
v cloude
 • Dokonalý výkon pre vaše podnikanie
 • Zdroje tam, kde ich práve potrebujete
 • Bez zbytočného čakania

ZAMERAJTE SA NA BIZNIS

Virtuálne dátové centrum

Nezáleží na tom, či ide o desiatky alebo stovky virtuálnych serverov. Virtuálne dátové centrum (VDC) v sebe kombinuje otvorenú platformu OpenStack, zázemie značkového hardvéru, vysoko dostupnú infraštruktúru, skúsenosti a skvelý manažment. Nechajte sa zlákať jedinečným "enterprise" riešením na prevádzkovanie výkonných virtuálnych serverov. Všetko podľa vašich aktuálnych potrieb.
Infraštruktúra na mieru
Zabudnite na tradičné komplikované dátové centrum. Zdroje virtuálneho dátového centra si sami prerozdelíte podľa vašich predstáv medzi virtuálne servery. Získajte novú platformu pre Infrastructure as a Service (IaaS), ktorá ponúka výpočtový výkon, sieť a úložisko.
vysoký Výkon
Aj virtuálne veci musia mať kvalitný základ. O to viac, ak sú na ňom prevádzkované služby, na ktorých vám záleží. Enterprise servery s Xeon procesormi, 40Gbps networking a výkon progresívneho SSD úložiska Nexenta to jednoznačne spĺňajú.
Jednoduchý a moderný manažment
Žiadne dlhé a komplikované príkazy zo shellu. Vytváranie či úprava parametrov virtuálnych serverov je len na pár kliknutí. Rovnako aj sieťová konfigurácia a nastavenie firewallu. Získajte prehľadné, intuitívne a rýchle webové rozhranie pre vašu prácu.
NECH SA PÁČI, PONÚKNITE SA

Vyberte si z našich konfigurácií

Alebo si vyberte vlastnú konfiguráciu

VCPU
ks
11,88 / mesiac
RAM
GB
153,90 / mesiac
SSD DISK
GB
40,50 / mesiac
Verejná IP
ks
18,00 / mesiac

Sieťový storage pre dáta

Storage
GB
0,00 / mesiac
VDC

224,28 / mesiac
Názov VDC
Super, názov je voľný
Monitoring

Zákazník si monitoring rieši sám. Viac o monitoringu »

24/7 sledovanie systému aj aplikácií s emailovou notifikáciou. Viac o monitoringu »

Individuálne
V cene
Správa systémov

Operačný systém a aplikácie si zákazník spravuje sám. Viac o správe systémov »

Pokročilý monitoring + proaktívne zásahy v prípade problémov +2 hodiny prác administrátora Viac o správe systémov »

Individuálne
Zálohovanie

Dáta si zákazník zálohuje sám.

Zálohuje sa celý virtuálny server bez ohľadu na využité dáta raz denne (1x za 24 hodín), väčšinou počas nočných hodín

Individuálne
STORAGE PRE DÁTA

Centralizované sieťové SSD úložisko pripojiteľné k viacerým serverom.

Centralizované sieťové SSD úložisko pripojiteľné k viacerým serverom.

/ mesiac

224,28 / mesiacCeny sú uvedené s 10% zľavou pri platbe za 12 mesiacov a bez DPH. VDC aj virtuálne servery sú plne v správe zákazníka.
SSD disky sú pre operačný systém a dáta. Storage je sieťové úložisko (NFS SSD), ktoré sa dá pripojiť k viacerým Linux serverom od WebSupport-u.
VŠETKO, ČO ČAKÁTE, A EŠTE NIEČO NAVIAC

VÝHODY VIRTUÁLNEHO DÁTOVÉHO CENTRA

Online za pár minút
Ihneď po výbere parametrov a úhrade bude váš privátny cloud automaticky vytvorený a sprístupnený. Následne si v ňom môžete vytvárať virtuálne servery a priraďovať im jednotlivé zdroje.
maximálna flexibilita
Upravujte si jednoduchým a rýchlym spôsobom parametre virtuálneho dátového centra kedykoľvek, keď budete potrebovať. To všetko z pohodlia intuitívneho a prehľadného WebAdmina.
Predvídajte a šetrite
Vašu spokojnosť vieme uspokojiť aj lepšou a výhodnejšou cenou. Stačí si objednať produkt na viac mesiacov vopred a ušetríte nemalé náklady. Väčšie množstvo virtuálov je ekonomicky výhodnejšie, ako samostatné VPS.
Floating IP
Efektívne a spoľahlivé. Vaše dátove centrum má vlastný sieťový subnet a servery medzi sebou komunikujú v rámci vnútornej siete. Verejnú IP priradíte len serverom, ktoré ju naozaj potrebujú.
Praktické snapshoty
Odložte si aktuálny obraz vášho virtuálneho servera, aby ste sa vyhli zbytočným problémom v budúcnosti. So snapshotmi môžete spraviť klon servera pre ďalšie škáľovanie vašich služieb. Nikdy to nebolo jednoduchšie.
Vlastný operačný systém
Používate špeciálne upravené linuxové distribúcie? Žiadny problém, stačí si pripraviť repozitár s vlastnými diskovými obrazmi. Ako operačný systém je možné zvoliť aj Microsoft Windows, ktorý vieme pokryť licenciou.
Transparentný cloud
S dashboardom máte prehľad o využitých zdrojoch. Tie voľné môžete použiť napríklad pre testovacie prostredie a v prípade potreby ich presunúť do produkcie. Neobmedzený root/admin prístup je plne vo vašej moci.
Garantovaný výkon
Aj keď všetky vami objednané zdroje ihneď neprerozdelíte medzi jednotlivé virtuálne servery, bez obáv. Môžete si byť istý, že sú rezervované len pre vás a čakajú na vaše využitie.
Vysoká dostupnosť ako štandard
Virtuálne dátové centrum obsahuje funkcionalitu high-availability (HA). To znamená, že v prípade problému je virtuálny server za behu okamžite zmigrovaný na iný server v rámci dátového centra.
MOHLI BY STE POTREBOVAŤ

NAJOBĽÚBENEJŠIE DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Cena individuálne
Inštaláciou servera jeho životná púť len začína. Aby perfektne fungoval, musíte sa oň dobre starať. To môže byť časovo aj znalostne pomerne náročné. My sa o servery staráme s láskou už viac ako 10 rokov. Radi prevezmeme zodpovednosť aj za vaše.
Cena individuálne
Monitorujeme všetky systémové parametre potrebné pre chod servera, ako sú odozva na konkrétnych portoch, diskový priestor, záťaž procesora, či množstvo voľnej pamäte. Prostredníctvom e-mailu vás budeme okamžite informovať o incidentoch súvisiacich s prevádzkou vášho servera. Riešenie vzniknutých incidentov je však plne vo vašej réžii, s výnimkou zlyhania hardvéru, o ktoré sa postaráme my. Monitoring je dostupný pre servre s Floating IP (verejnou IP adresou).
Zálohovanie
Cena individuálne
Opatrnosti nikdy nie je dosť. Ponúkame vám možnosť zálohovania dát v inom datacentre, ako je fyzicky umiestnený server. Zálohovanie prebieha v pravidelných intervaloch po nám vyhradených optických linkách medzi datacentrami. Zálohovanie je dostupné pre servery s Floating IP (verejnou IP adresou).

Pre koho je vhodné VDC?


Virtálne dátové centrum je vhodné pre každú organizáciu, ktorá má rozsiahlejšiu IT infraštruktúru, prípadne 3-4 existujúce servery. Spočítajte si reálne využívané zdroje, očakávaný rast a hneď viete, aké parametre cloudu potrebujete.
VDC škáluje vertikálne aj horizontálne. Je teda len na vás, aký dizajn infraštruktúry preferujete. Môžete pridávať CPU, operačnú pamäť a diskovú kapacitu existujúcim virtuálnym serverom. Toto je obľúbené napríklad pri kampaniach, kedy bývajú webové aplikácie viac zaťažené. Prípadne pridaním ďalšieho serveru, napríklad pomocou konfiguračného manažmentu alebo klonovaním aplikačného či databázového virtuálu.
Vybudovanie takéhoto privátneho cloudu vlastnými silami si vyžaduje nemalé finančné a časové investície, nehovoriac o technických znalostiach. Ušetrite a nechajte to na nás. Za výraznú konkurenčnú výhodu považujeme skrátenie času nasadenia cloudu z mesiacov na minúty. Žiadna zdĺhavá konfigurácia, testovanie a študovanie problematiky.
Open stackPríklad návrhu architektúry virtuálnych serverov vo Virtuálnom dátovom centre

Porovnanie VPS vs VDC

Virtuálny privátny server
(VPS)
 • Jeden virtuálny server

 • Možnosť meniť parametre servera

 • 1x verejná IP

 • 1x snapshot zdarma, ďalšie za príplatok

 • predpripravené operačné systémy (obľúbené Linux distribúcie aj Windows Server)

Virtuálne dátové centrum
(VDC)
 • väčsie množstvo virtuálnych serverov

 • možnosť meniť parametre jednotlivých serverov a prerozdeľovať ich medzi sebou

 • vnútorna sieť, možnosť priradiť verejnú adresu (floating IP) len konkrétnym serverom

 • neobmedzený počet snapshotov, vytvorenie virtuálneho servera zo snapshotu (klonovanie)

 • vlastné obrazy operačných systémov

Rest API pre developerov

Aj Virtuálne dátové centrum umožňuje pristupovať k nemu pomocou API (skratka pre Application Programming Interface) rovnako, ako je tomu aj pri ďalších našich službách. V tomto prípade ide priamo o API samotného OpenStack-u, čo ho umožňuje priamo integrovať s aplikáciami a nástrojmi tretích strán. Takýto prístup určite poteší každého vývojára, ktorý potrebuje automatizovať niektoré procesy či hlbšie integrovať náš cloud do svojich aplikácií.

OpenStack je lídrom a my priekopníkmi

OpenStack je slobodná a otvorená softvérová platforma pre cloud computing. OpenStack je popredným open-source projektom, na ktorom participujú najväčšie technologické spoločnosti na svete. Otvorenosť kódu zabezpečuje transparentnosť a flexibilitu platformy, ktorá nie je závislá na konkrétnych výrobcoch či dodávateľoch.
Za vývojom OpenStacku stála od začiatku spoločnosť Rackspace a NASA. My vo WebSupporte patríme medzi priekopníkov v používaní OpenStacku na Slovensku. Prevádzkujeme na nej značnú časť našich služieb a radi prenesieme naše skúsenosti aj do vašich projektov.
NAŠA NAJLEPŠIA REKLAMA

Spokojní klienti

Využite náš individuálny prístup
Či už potrebujete riešenie na mieru alebo uistiť sa ohľadom nejasností, sme tu pre vás. Neváhajte nás kontaktovať a určite spoločne nájdeme spôsob, ako uspokojiť vaše potreby.
MIchal Tupý
Key Account Manager
NA VAŠE OTÁZKY ODPOVEDÁME SKÔR, AKO ICH POLOŽÍTE

Najčastejšie otázky ohľadom Virtuálneho dátového centra

Čo je to VDC?
Virtuálne dátové centrum (alebo aj virtuálny privátny cloud) je efektívne riešenie, ako prevádzkovať väčšie množstvo virtuálnych serverov (VPS). Systémové zdroje pridelené VDC podľa potreby rozdelíte medzi jednotlivé virtuálne servery.
Je možné meniť parametre VDC aj počas predplateného obdobia?
Áno, parametre Virtuálneho dátového centra si môžete kedykoľvek sami upraviť vo svojom WebAdmine. Zmeny sa prejavia ihneď po uhradení cenového rozdielu. Pokiaľ nie sú využité všetky systémové zdroje, tak je možná aj zmena smerom nadol. Služba VDC je faktúrovaná za mesačné odbdobie, prípadne za 6 resp. 12 mesiacov s 5 resp. 10% zľavou.
Ako dokážem spravovať moje VDC?
Administrácia sa odohráva na portáli, na ktorého používanie vám stačí moderný internetový prehliadač. Predchádzajúce skúsenosti s OpenStackom sú fajn, ale nie sú nevyhnutné. V prípade potreby vieme zabezpečiť všetku operatívu ku cloudovému prostrediu a zákazník má prístup len na virtuálne servery. Stačí nás kontaktovať na obchod@websupport.sk
Čo ak mám záujem o virtuálne servre v rámci VDC, ale neviem si ich nastaviť?
To nie je žiadny problém. Adminstrácia každého servera vyžaduje množstvo technických znalostí. So službou Správa Serverov vám poskytneme v danom časovom rozsahu plnohodnotnú asistenciu pri jeho správe. Ak sa o tejto službe chcete dozvedieť viac kliknite sem.
Mám záujem o prevádzku 1-2 VPS, je VDC vhodná služba pre mňa?
Ak neplánujete v najbližšej dobe výrazné zmeny, odporúčame vám vybrať si z našej ponuky virtuálnych privátnych serverov, ktoré ponúkajú širokú škálu individuálnej konfigurácie.
Rád by som svoje existujúce VPS presunul pod VDC, viete mi pomôcť?
Určite sa vynasnažíme, stačí nás kontaktovať na obchod@websupport.sk
Mám plný root/administrátorský prístup k VDC?
Áno, do svojho cloud prostredia máte plný prístup, ktorý neobmedzujeme - ak si neželáte správu od Websupportu. Plný prístup určite poteší každého pokročilého užívateľa, ktorý má rád sám všetko pod kontrolou.
Ako sú zdieľané zdroje medzi virtuálnymi servermi v rámci VDC?
Zdroje sú pridelené len konkrétnemu serveru, čiže tu nedochádza ku žiadnym konfliktom.
Aké sú maximalne limity služby?
Momentálne to je 1024 GB operačnej pamäti, 200 vCPU, 4000 GB diskového uložiska na SSD a 20 verejných IP adries.
Poskytujete aj operačné systémy od spoločnosti Microsoft?
Áno, Windows a aj ďalší softvér je možné licencovať v rámci Services Provider License Agreement (SPLA) na VDC. Softvér nemusíte vlastniť, ale je možné si ho prenajať za mesačný poplatok, pre viac informácii nás kontaktujte na obchod@websupport.sk
Čo znamená vysoká dostupnosť služby?
Vysoká dostupnosť (z anglického high-availability, skrátene HA) je charakteristika systému, ktorý sa snaží maximalizovať úroveň prevádzkového výkonu - najčastejšie čo najvyššiu dostupnosť systému v danom časovom období. V praxi to znamená, že vynakladáme čo najvyššie úsilie, aby vaše virtuálne servre zostali bez výpadku čo najdlhšie v prudukcii - vďaka live migrácii, enterprise úložisku a plne redundantnej sieti bez SPOF (single point of failure). Samozrejme, konfigurácia prevádzkovaných aplikácii na samotných virtuálnych serveroch tak, aby poskytli čo najlepšiu odozvu a stabilitu, je už vo vašich rukách.
Ponúkate k VDC aj IPv6 adresy?
Áno, na vyžiadanie.

NENAŠLI STE ČO STE HĽADALI?

virtuálny server
Cloudové riešenie, pre projekty, kde je výkon dedikovaného servera zbytočný

Dedikovaný výkon len pre vás

Nadpriemerná dostupnosť

Veľké možnosti prispôsobenia

Zistite viac info
Dedikovaný server
Potrebujete spoľahlivý dedikovaný server pre vašu aplikáciu?

Špičkový hardvér značky Dell

Proaktívny monitoring hardware

Nadštandardná redundancia v cene

Zistite viac info
LiveAgent