Rýchle a flexibilné prémiové VPS
  • 2x viac RAM za rovnakú cenu
  • SSD disky pre najlepší výkon
  • Cloud, ktorý jednoducho rastie s vami

SPOĽAHLIVOSŤ. VÝKON. FLEXIBILITA.

Virtuálny server

Hovoríme to na rovinu. Prinášame na trh najkvalitnejšie virtuálne servery = také, aké by sme si chceli sami kúpiť. Riešenie je postavené na moderných technológiach a je vhodné pre náročné projekty, ktorým už nepostačujú možnosti hostingu (e-shopy, portály alebo aplikácie s veľkou návštevnosťou). Preneste si vaše dáta do nášho cloudu ešte dnes a ušetrite na vlastnej infraštruktúre.
Vsaďte na rýchlosť a výkon
Ak sme na niečo obzvlášť pyšní, tak je to mnohonásobný výkon progresívneho SSD úložiska Nexenta. Tú rýchlosť uvidíte a pocítite. Samozrejmosťou sú prvky zvýšenej dostupnosti a redudancie. Tradičné točivé disky u nás už rozhodne nenájdete.
Spoľahnite sa na vysokú dostupnosť
Dostupnosť vašich služieb posúvame na maximálne hranice. Naše VPS ponúkajú prémiovú funkcionalitu high-availability (HA). To znamená, že v prípade problému je VPS za behu zmigrované na iný server v rámci dátového centra.
Buďte sami sebe pánom
Všetky parametre VPS sú ľubovoľne nastaviteľné podľa vašich potrieb. Kedykoľvek je možné ich meniť tak, ako rastie vaša stránka či aplikácia. Žiadne viazanie sa na balíček, či skokové zmeny. Sami si zmeňte počet procesorov, veľkosť operačnej pamäte, či diskov.
PONUKA PRE VÁS

vyberte si jeden z našich balíčkov

         
Operačný systém
Verzia

Alebo si vyberte vlastnú konfiguráciu

VCPU
ks
2,00 / mesiac
RAM
MB
Akcia
19,08 / mesiac
9,54 / mesiac
SSD DISK
GB
10,00 / mesiac
VPS

,

21,54 / mesiac

Licencia pre operačný systém

/ mesiac
Monitoring

Sledovanie systémových parametrov vo Webadmine. Viac o monitoringu »

24/7 sledovanie systému aj aplikácií s emailovou notifikáciou. Viac o monitoringu »

/ mesiac
V cene
Správa systému

Operačný systém a aplikácie si zákazník spravuje sám. Viac o správe systémov »

Pokročilý monitoring + proaktívne zásahy v prípade problémov + 2 hodiny prác administrátora. Zákazník nemá root prístup na server. Viac detialov o Správe systémov »

 / mesiac
Server manager

V 1. kroku ste si zvolili OS alebo jeho verziu bez Server managera - prehľadného webového správcu LAMP prostredia, kde si vytvoríte hosting, databázy, mailový server, či FTP. Aplikácie si budete konfigurovať sám.

Server manager

V 1. kroku ste si zvolili OS alebo jeho verziu so Server managerom - prehľadným webovým správcom LAMP prostredia, kde si vytvoríte hosting, databázy, mailový server, či FTP.

5,00 € / mesiac
Zálohovanie

Dáta si zákazník zálohuje sám.

Zálohuje sa celý virtuálny server bez ohľadu na využité dáta raz denne (1x za 24 hodín), väčšinou počas nočných hodín

/ mesiac
Snapshoty

Vytvorenia obrazu celého systému s možnosťou vrátiť sa späť. Nenahrádza zálohovanie.

Vytvorenia obrazu celého systému s možnosťou vrátiť sa späť. Nenahrádza zálohovanie.

Vytvorenia obrazu celého systému s možnosťou vrátiť sa späť. Nenahrádza zálohovanie.

Vytvorenia obrazu celého systému s možnosťou vrátiť sa späť. Nenahrádza zálohovanie.

Vytvorenia obrazu celého systému s možnosťou vrátiť sa späť. Nenahrádza zálohovanie.

zdarma
/ mesiac
Názov servera
Super, názov je voľný

21,54 / mesiacCeny sú uvedené s 10% zľavou pri platbe za 12 mesiacov a bez DPH. Akciová cena RAM je už s 50% zľavou pre nové VPS a platí obmedzený čas do vyčerpania kapacity.
Virtuálny server je plne v správe zákazníka. Cena za operačný systém Windows je 23,40 €/mesiac a na VPS je aktivovaný až po jeho uhradení.
VŠETKO, ČO ČAKÁTE, A EŠTE NIEČO NAVIAC

VÝHODY Virtuálnych SERVEROV OD NÁS

Snapshoty ZADARMO
Cestovanie v čase je možné! Pred zásadnými zmenami je vždy dobré mať istotu, že môžete urobiť krok naspäť. So snapshotmi si jednoducho odložíte aktuálny obraz vášho VPS, aby ste sa vyhli zbytočným problémom v budúcnosti.
Online do 60 sekúnd
Po výbere operačného systému a požadovaného CPU, RAM a diskového priestoru bude VPS v priebehu pár okamihov od jeho úhrady automaticky vytvorené a sprístupnené. Rovnakú filozofiu máme aj pri zmene parametrov.
7 dňový trial
Stačí jedenkrát zažiť, ako stokrát čítať. Vyskúšajte si virtuálny server (do parametrov V4) na 7 dní bez akýchkoľvek poplatkov a obmedzení. Samozrejme s plnohodnotným výkonom. Garantujeme vám, že iné už nebudete chcieť.
Predvídajte a šetrite
Ak svojmu projektu veríte, začnite šetriť už na začiatku. My vás v tom radi podporíme a ponúkame vám ešte lepšiu cenu. Stačí si objednať virtuálny server na jeden rok a ušetríte až 10% z celkovej ceny.
Svetoznámy OpenStack
Patríme medzi priekopníkov v používaní OpenStacku na Slovensku. Na tomto open-source projekte participujú najväčšie technologické spoločnosti sveta. Získajte transparentnosť a flexibilitu platformy, ktorá nie je závislá na konkrétnych výrobcoch či dodávateľoch.
Prehľadný Webadmin
Zmena parametrov VPS, vytváranie snapshotov, štart/stop/reštart servera, prístup na konzolu - to všetko z webového prehliadača. Okrem toho ponúka WebAdmin aj základný monitoring virtuálneho servera, ktorý si môžete kedykoľvek rozšíriť na pokročilý.
Bohatý výber systémov
U nás nájdete najobľúbenejšie Linuxové distribúcie v aktuálnych verziách. Ich portfólio sa snažíme neustále rozširovať a prinášať imidže s predpripravenými aplikáciami ako je LAMP (Linux, Apache, MySQL a PHP) stack. Ako operačný systém je možné zvoliť aj Microsoft Windows, ktorý je pokrytý potrebnou licenciou.
Dáta na Slovensku
Infraštruktúra virtuálnych serverov je umiestnená v datacentre v Bratislave ,ktoré spĺňa kritériá triedy Tier III. Samozrejmosťou je redudantné pripojenie na internet od dvoch nezávislých poskytovateľov, redundancia elektrickej siete, diesel generátory a zvýšené prvky požiarnej, protipovodňovej, či fyzickej bezpečnosti. Zálohy sú ukladané v sekundárnom datacentre na opačnej strane mesta po vyhradenom optickom spoji.
Enterprise hardvér
Tak ako aj pri iných častiach infraštruktúry, aj pri virtuálnych serveroch spoliehame na kvalitu a podporu spoločnosti Dell. Dôkazom kvality nech sú ich servery, úložiská a sieťové prvky, na ktorých prevádzkujeme desiatky tisíc služieb.
MOHLI BY STE POTREBOVAŤ

NAJOBĽÚBENEJŠIE DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Cena individuálne
Inštaláciou servera jeho životná púť len začína. Aby perfektne fungoval, musíte sa oň dobre starať. To môže byť časovo aj znalostne pomerne náročné. My sa o servery staráme s láskou už viac ako 10 rokov. Radi prevezmeme zodpovednosť aj za ten váš.
19,00 € / Mesiac
Prostredníctvom e-mailu vás budeme okamžite informovať o incidentoch súvisiacich s prevádzkou vášho servera. Monitorujeme všetky systémové parametre potrebné pre chod, ako sú odozva na konkrétnych portoch, diskový priestor, záťaž procesora, či množstvo voľnej pamäte. Riešenie vzniknutých incidentov je však plne vo vašej réžii. Samozrejme, akékoľvek zlyhanie hardvéru je na našich pleciach.
Zálohovanie
0,40 € / GB / mesiac
Opatrnosti nie je nikdy dosť a preto Vám ponúkame možnosť zálohovania dát v inom datacentre, ako je fyzicky umiestnený server. Zálohovanie prebieha v pravidelných intervaloch po nám vyhradených optických linkách medzi datacentrami.

REST API pre developerov

Tak ako k väčšine našich služieb ponúkame API (skratka pre Application Programming Interface). Inak tomu nie je ani pri virtuálnych serveroch. Pomocou API je možné získať informácie o VPS, vykonať reštart, zistiť aký je aktuálny sieťový traffic či vyťaženie procesora a je možné spustiť aj VNC konzolu a pod.Všetky tieto informácie určite potešia každého vývojára, ktorý potrebuje automatizovať niektoré procesy či integrovať tieto informácie do svojich aplikácii.

Prečo virtuálny server od nás?


AWS EC2
DigitalOcean
WebSupport VPS
technická podpora pre každého
1
1
podpora v Slovenčine
dáta v SR
SSD disky pre každého
2
možnosť rozšíriť podporu o adminsitráciu OS a aplikácií
jednorazové zásahy alebo asistencia administrátora
Vysoká dostupnosť HA - live migrácia na iný server v prípade problému
Snapshoty v cene VPS
Zmena parametrov/typu inštancie
3
Microsoft Windows ako operačný systém
1 diskusné fórum 2 za príplatok 3 len vybrané typy a rootfs musia byť na EBS volume
ODPOVEDÁME SKÔR, AKO SA VY PÝTATE

Najčastejšie otázky ohľadom virtuálnych serverov

Čo je to VPS?
VPS je skratka pre virtuálny server (z anglického Virtual Private Server). Ide o softvérovo definovaný server s vlastným operačným systémom a vlastnosťami fyzicky dedikovaného servera. Vy rozhodujete, čo sa naň nainštaluje (aký softvér, aplikácie a nastavenia) a ako využijete jeho systémové zdroje. Tie sú čiastočne rozdeľované medzi viacerých zákazníkov.
Aké sú výhody virtuálneho servera?
Virtuálny server vám umožní prevádzkovať aplikácie, ktoré nie je možné mať umiestné na zdieľanom hostingu. A to buď z dôvodu špeciálnej konfigurácie, inštalácie nástrojov alebo knižníc. Zároveň poskytuje lepší výkon pre náročnejšie a navštevovanejšie weby. Virtuálny server je dostupný ihneď a jeho parametre je možné meniť podľa potrieb kedykoľvek bez čakania na support technika. Výhodou VPS je aj fakt, že starostlivosť o virtualizačnú platformu je na nás.
Je možné meniť parametre VPS aj počas predplateného obdobia?
Áno - parametre virtuálneho servera si môžete kedykoľvek pohodlne sami upraviť vo svojom Webadmine. Zmeny sa prejavia ihneď po uhradení cenového rozdielu. Momentálne je možná zmena parametrov VPS len smerom nahor.
Čo sa stane, keď skončí 7 dňová skúšobná doba?
Virtuálny server sa po 7 dňoch od uplynutia skušobnej (trial) doby vypne. Po 7 dňoch od vypnutia budú zmazané aj dáta virtuálneho servera. Ak uhradíte platbu v rozmedzí týchto 14 dní, server bude znova zapnutý aj s jeho dátami.
Ako dokážem spravovať môj virtuálny server?
Priamo Webadmin ponúka možnosti na obsluhu životného cyklu VPS - je možné ho reštartovať, prihlásiť sa naň alebo mať prehľad čo sa na serveri deje vďaka základnému integrovanému monitoringu.
Mám plný root/administrátorský prístup na server?
Áno, prístup na virtuálny server nijako neobmedzujeme - to určite poteší každého pokročilého užívateľa, ktorý má rád sám všetko pod kontrolou.
Čo ak mám záujem o virtuálny server, ale neviem si ho nastaviť?
To nie je žiadny problém. Adminstrácia každého servera vyžaduje množstvo technických znalostí. So službou Správa Serverov vám poskytneme v danom časovom rozsahu plnohodnotnú asistenciu pri jeho správe. Ak sa o tejto službe chcete dozvedieť viac kliknite sem.
Čo ak potrebujem vyšší výkon, ako dokáže poskytnúť virtuálny server?
Parametre servera je možné individuálne konfigurovať do pomerne vysokých hodnôt aké majú dedikované servre. Ak by výkon alebo kapacita nebola už dostačujúca a aplikácia alebo webová prezentácia to umožnuje, tak je možné ju horizontálne škálovať - to znamená rozdeliť na viacero virtuálnch serverov. Prípadne najnaročnejšie časti vyčneliť na naše enterprise dedikované servre. Stačí nás kontaktovať na obchod@websupport.sk
Čo znamená prémiová funkcionalita vysokej dostupnosti?
Vysoká dostupnosť (z anglického high-availability, skrátene HA) je charakteristika systému, ktorý sa snaži maximalizovať úroveň prevádzkového výkonu - najčastejšie čo najvyššiu dostupnosť systému v danom časovom období. V praxi to znamená, že vynakladáme čo najvyššie úsilie, aby vaše VPS zostalo bez výpadku čo najdlhšie v prudukcii - vďaka live migrácii, enterprise úložisku a plne redundantnej sieti bez SPOF (single point of failure). Samozrejme konfigurácia aplikácii na samotnom virtuálnom serveri, tak aby poskytli čo najlepšiu odozvu a stabilitu je už vo vašich rukách.
Ako fungujú snapshoty?
Snapshoty odporúčame vytvárať len pri vypnutom VPS, inak môže prísť k poškodeniu systému a straty dát na nich uložených. Jeden snapshot je v cene VPS, ďalšie je možné doobjednať priamo cez Webadmin. Všetky snapshoty budú automaticky zmazané 28 dní od svojho vytvorenia.
Mám záujem o prevádzku väčšieho počtu virtuálnch serverov
Pokiaľ potrebujete prevádzkovať desiatky alebo stovky VPS, kľudne so špecifickými parametrami, tak určite skúste náš Virtuálny privátny cloud - radi vám predvedieme jeho výhody
Je súčasťou VPS aj verejná IP adresa, prípadne IPv6 adresa?
Každé VPS je má jednu verejnú IPv4 a IPv6 adresu, ktorá je už v jeho cene.

NENAŠLI STE ČO STE HĽADALI?

Dedikovaný server
Potrebujete spoľahlivý dedikovaný server pre vašu aplikáciu?

Špičkový hardvér značky Dell

Proaktívny monitoring hardware

Nadštandardná redundancia v cene

Zistiť viac info
Virtuálne dátové centrum
Nezáleží na tom, či ide o desiatky alebo stovky virtuálnych serverov

Dokonalý výkon pre vaše podnikanie

Zdroje tam, kde ich práve potrebujete

Bez zbytočného čakania

Zistiť viac info
LiveAgent