Cloud storage
pre vaše servery
  • Rýchle enterprise SSD úložisko
  • Dáta dostupné za každých okolností
  • Flexibilná kapacita

VYSOKÁ DOSTUPNOSŤ, VÝKON A FLEXIBILITA.

Storage

Nie je to ďalší virtuálny disk pre PC na dokumenty, či zálohovanie. Storage je odpoveď, ako robiť náročné projekty, ktoré vyžadujú spoľahlivé úložisko dát pripojené k viacerým dedikovaným, ale aj virtuálnym serverom.
Rýchle a veľké úložisko
Celá architektúra úložiska je postavená na Solid State Drive (SSD). Myslíme dopredu, aby ste vy mohli pohodlne podnikať. Tradičné "točivé disky" u nás už rozhodne nenájdete.
Dostupnosť
Dáta sú replikované asynchrónne 1:1 na identické diskové pole, ktoré je v inom dátovom centre na opačnej strane mesta. V prípade potreby sa prepne na toto úložisko.
KAPACITA PODĽA POTREBY
Disková kapacita je ľubovoľne nastaviteľná podľa vašich potrieb. Kedykoľvek ju môžete navýšiť podľa toho, ako bude rásť vaša stránka či aplikácia. Možná je aj zmena smerom nadol.
ZVOĽTE SI TOĽKO, KOĽKO POTREBUJETE

cenník

SSD DISK
GB
Názov Storage
Super, názov je voľný

/ mesiacCeny sú uvedené s 10% zľavou pri platbe za 12 mesiacov a bez DPH.
Storage je sieťové úložisko (NFS SSD), ktoré sa dá pripojiť k viacerým serverom od WebSupport-u.
VŠETKO, ČO ČAKÁTE, A EŠTE NIEČO NAVIAC

VÝHODY pre vás

online budete ihneď
Po jednoduchom výbere kapacity bude váš Storage v priebehu pár okamihov vytvorený a sprístupnený. Následne si stačí vybrať servery, ku ktorým má byť pripojený a môžete začať nahrávať svoje dáta.
Univerzálne použitie
Pripojte Storage k viacerým serverom a ihneď môžete využívať výhody distribuovaného úložiska pre vaše súbory, databázy, aplikácie a služby. Navýšiť si môžete kapacitu VPS, VDC ale aj dedikovaného servera.
Pre najnáročnejších
Storage je riešenie kompletne dizajnované pre najnáročnejších klientov (e-shopy, portály alebo aplikácie s veľkou návštevnosťou), ktorí sa spoliehajú na naše prémiové VPS, VDC a dedikované servery.
CENOVÁ DOSTUPNOSŤ
Vieme, že mať vlastné "on-premise" servery, ako úložisko dát je náročné na spoľahlivú replikáciu dát, servis aj garantovanie vysokej dostupnosti a výkonu. A navyše, enterprise polia sú pre mnohých cenovo nedostupné.
Enterprise hardvér
Tak ako aj pri iných častiach infraštruktúry, aj pri Storage spoliehame na kvalitu a podporu spoločnosti Dell. Dôkazom kvality je, že na ich serveroch, úložiskách a sieťových prvkoch prevádzkujeme desiatky tisíc služieb.
Dáta na Slovensku
Storage platforma je umiestnená v dátovom centre v Bratislave, ktoré spĺňa kritériá triedy Tier III. Ide o plnohodnotnú časť našej infraštuktúry bez prístupu tretej strany.
TAK JEDNODUCHO, AKO TO LEN IDE

PRODUKTY, KU KTORÝM PRIPOJÍTE STORAGE

Virtuálny server
Naše prémiové VPS sú postavené na moderných technológiach a sú vhodné pre náročné projekty, ktorým už nepostačujú možnosti zdieľaného hostingu (e-shopy, portály alebo aplikácie s veľkou návštevnosťou).
Virtuálne dátové centrum
Jedinečná cloudová platforma na prevádzkovanie výkonných virtuálnych serverov podľa vašich aktuálnych potrieb s dôrazom na ich vysokú dostupnosť. VDC je Infrastructure as a Service (IaaS), ktorá ponúka výpočtový výkon, sieť a úložisko.
Dedikovaný server
Nezdieľaný dedikovaný server predstavuje to najlepšie riešenie, aké súčasný trh ponúka. Najmodernejšie technológie zaručujú maximálny výkon a priamu kontrolu pre vaše projekty či aplikácie. My sami ich používame na prevádzku desiatok tisíc služieb.
STORAGE

PRÍKLAD POUŽITIA

Návrh architektúry pripojenia dedikovaných serverov k Storage, ktoré poskytujú obsah pre webovú službu reprezentovanú HTTP load balancerom.
NA VAŠE OTÁZKY ODPOVEDÁME SKÔR, AKO ICH POLOŽÍTE

Najčastejšie otázky ohľadom Storage

Čo je to Storage?
Storage je online diskové úložisko pripojiteľné k jednému alebo aj viacerým serverom. Takýmto spôsobom sa dá rozšíriť napríklad kapacita VPS až na niekoľko terabajtov. Pri pripojení k viacerým serverom máte istotu, že aplikácie vidia rovnaké dáta. Toto je nevyhnutný predpoklad pre clustrové riešenia a rozkladanie záťaže (horizontálne škáľovanie).
Je možné meniť parametre Storage aj počas predplateného obdobia?
Áno - parametre Storage si môžete kedykoľvek pohodlne sami upraviť vo Webadmine. Zmeny smerom nahor sa prejavia ihneď po uhradení cenového rozdielu. Pokiaľ to voľná kapacita dovoľuje, tak je možná aj zmena smerom nadol. Služba VDC je faktúrovaná za mesačné odbdobie.
K akým produktom viem pripojiť Storage?
Služba Storage je dostupná pre všetky serverové produkty od WebSupport-u, ciže virtuálne servre (VPS), dedikované servre a aj Virtuálne dátové centrum (VDC).
Ako dokážem meniť kapacitu Storage?
Priamo Webadmin ponúka možnosť úpravy kapacity podľa vašich potrieb. Ide o live zmenu, takže sa prejaví ihneď.
Je možné pripojiť Storage aj na server mimo WebSupport infraštruktúry?
Kvôli dizajnu služby, bezpečnosti a zachovaniu jej kvality to nie je možné.
Aký operačný systém je potrebný na pripojenie Storage?
Storage je možné pripojiť k štandardným linuxovým distribúciam, ktoré obsahujú NFS klienta. Vzhľadom na limity implementácie na strane operačného systému Windows ho preň neodporúčame.
Pre aké dáta je Storage určený?
Konkrétne použite nelimitujeme a odporúčame ho využívať čo najefektívnejšie, najmä ak je pripojený k viacerým serverom. V tomto prípade nie je vhodne ho používať na cachovanie do súborov, ale riešiť ho priamo na serveri v rýchlejšej pamäti (napríklad RAM).
Akým spôsobom je Storage pripojený k môjmu serveru?
Pomocou Network File System (NFS), čo je súborový systém, kde komunikácia medzi serverom a klientom prebieha po sieti.
Aký je rozdiel medzi Zálohovaním (Backup), Snapshotom a službou Storage?
Zálohy na úrovni súborov pre VPS a dedikovaný server sú umiestnené v inom dátovom centre a slúžia na obnovu dát/súborov. Snapshot je obraz celého disku VPS a umožňuje vrátiť sa presne do stavu, kedy bol vytvorený. Neslúži na zálohu nakoľko je umiestnený na rovnakom úložisku ako produkčné VPS. Storage je sieťové diskové pole určené na ukladanie dát.
Čo znamená vysoká dostupnosť služby?
Vysoká dostupnosť (z anglického high-availability, skrátene HA) je charakteristika systému, ktorý sa snaži maximalizovať úroveň prevádzkového výkonu - najčastejšie čo najvyššiu dostupnosť systému v danom časovom období. V praxi to znamená, že vynakladáme čo najväčšie úsilie, aby vaše dáta boli čo najdlhšie dostupné - vďaka asynchrónnej replikácii, možnosti prepnúť na druhé úložisko a plne redundantnej sieti bez SPOF (single point of failure). Samozrejme konfigurácia prevádzkovaných aplikácii na samotných serveroch, ku ktorým je Storage pripojené, tak aby poskytli čo najlepšiu odozvu a stabilitu je už vo vašich rukách.

nenašli ste to, čo ste hľadali?

virtuálny server
Cloudové riešenie pre projekty, kde je výkon dedikovaného servera zbytočný

Dedikovaný výkon len pre vás

Nadpriemerná dostupnosť

Veľké možnosti prispôsobenia

Zistiť viac info
Dedikovaný server
Potrebujete spoľahlivý dedikovaný server pre vašu aplikáciu?

Špičkový hardvér značky Dell

Proaktívny monitoring hardware

Nadštandardná redundancia v cene

Zistiť viac info
LiveAgent