Váš server pod lupou
v reálnom čase

dôkladný prehľad o kľúčových ukazovateľoch
upozornenia na e-mail a podrobná história
ideálne pre virtuálne a dedikované servery
Prejdite na výber
ZÍSKAJTE PREHĽAD O VŠETKOM DÔLEŽITOM

AKTÍVNY MONITORING SERVERA

Zaradenie servera do systémového monitoringu by malo byť prvou vecou ihneď po spustení. Prehľad aktuálnych hodnôť, história a e-mailové upozornenia vám v budúcnosti pomôžu počas prevádzky vášho servera.
Viac kľúčových informácií
Externý monitoring poskytuje informácie o dostupnosti kritických služieb a sledovaných metrikách ako obsadenie diskov, stav RAID-u, využitie operačnej pamäte, vyťaženie CPU a mnohé ďalšie. Čiže nielen či web alebo server funguje, ale aj to, čo sa na ňom práve deje.
Prístup k čerstvým dátam
Dáta sú zbierané v reálnom čase a odosielané v 60 sekundových intervaloch - ihneď môžete vidieť ako sa prejavia zmeny vo vašej aplikácii alebo konfigurácii. Získate tak neoceniteľného pomocníka pri zisťovaní, čo sa so serverom dialo v priebehu času a tiež o využití systémových prostriedkov.
pohľad z vonku
Vzhľadom na čo najmenšie skreslenie sledovaných hodnôt či výpadkov prebieha monitoring mimo našej infraštruktúry - všetky súčasti sú umiestnené u iného providera. Tým je zabezpečená maximálna objektivita nameraných výsledkov.
VPS, Windows a dedikovaný server

Monitoring

Real-time

História

Online dashboard

Emailová notifikácia

Zaťaženie CPU

Obsadenie diskov

Využitie operačnej pamäte

Stav RAID-u

Informácie o MySQL / MariaDB a ďalšie


19,00 €  /mesiac
objednať


Cena je uvedená bez DPH. Vzťahuje sa na jeden monitorovaný server resp. Zabbix Agent.
V prípade záujmu o individuálnu konfiguráciu Monitoringu, kontaktujte Obchodné oddelenie - obchod@websupport.sk .
VŠETKO, ČO ČAKÁTE, A EŠTE NIEČO NAVIAC

VÝHODY MONITORINGU OD NÁS

Profesionálna platforma Zabbix
Nami používaný Zabbix je enterprise softvér navrhnutý pre real-time zbieranie miliónov metrík zo serverov, virtuálnych strojov a sieťových zariadení. Je vyvíjaný ako open-source a stojí za ním rozsiahla komunita.
Overené stovkami serverov
Pre každý zákaznícky dedikovaný server sledujeme stav hardvérových komponentov a dostupnosť servera. Využívame na to rovnaký nástroj, ktorý ponúkame aj vám v rámci monitoringu.
Nie interný, ale externý monitoring
Z pohľadu profesionality by nemal byť monitoring nainštalovaný na tom istom serveri. V prípade jeho výpadku by vás totiž nemalo čo notifikovať. Navyše dáta by mohli byť skreslené, keďže aj samotný monitoring spotrebúva zdroje.
Lepšie raz vidieť ako 100x čítať

Ukážky z monitoringu

Obsadenie diskovej kapacity
Zaťaženie procesora
Počet MySQL dotazov
Odchádzajúci traffic
MOHLI BY STE POTREBOVAŤ

NAJOBĽÚBENEJŠIE DOPLNKOVÉ SLUŽBY

10 Gbps sieť
Cena individuálne
Náročnejší klienti určite ocenia možnosť prepojiť ich serverový setup 10 Gbps sieťou. Ide o spoľahlivé riešenie pre aplikácie, ktoré spolu aktívne komunikujú medzi rôznymi servermi, a nevyhnutnosť pri virtualizácii.
Zálohovanie
0,40 € / GB / mesiac
Opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto vám ponúkame možnosť zálohovania dát v inom datacentre, ako je fyzicky umiestnený server. Zálohovanie prebieha v pravidelných intervaloch po vyhradených optických linkách medzi datacentrami.
Využite náš individuálny prístup
Či už potrebujete riešenie na mieru alebo len uistiť ohľadom nejasností, sme tu pre vás. Neváhajte nás kontaktovať a určite spoločne nájdeme spôsob, ako uspokojiť vaše potreby.
MIchal Tupý
Key Account Manager
Na vaše otázky odpovedáme skôr, ako ich položíte

Najčastejšie otázky ohľadom monitoringu

Čo je nutné pre sprevádzkovanie Monitoringu?
Ide o otvorenú enterprise monitorovaciu platformu Zabbix, ktorá sa stala veľmi obľúbenou kvoli svojej komplexnosti a rozšíriteľnosti. Je postavená na komunikácii typu klient - server. Klientska časť beží na vašom serveri a zbiera v pravidelných intervaloch informácie, serverová beží u nás a dáta uklada a vykresľuje do grafov, prípadne podľa nastavených triggrov rozposiela notifikácie.
Ako sa Monitoring odlišuje od služieb ako Pingdom alebo Uprime Robot?
Uvedené služby primárne merajú dostupnosť webu a dĺžku odozvy resp. TTFB (Time To First Byte) a sú teda určené pre protokol HTTP a HTTPs. Websupport Monitoring je systémový monitoring, ktorý vie sledovať dostupnosť webových služieb, dobu odozvy či vyhľadávať daný text na webe.
Komu sú zasielané notifikácie?
Emailové notifikácie sú smerované na zákazníkom definovanú emailovú adresu. Tú je možné upraviť vo Webadmine.
Aké operačné systémy je možné sledovať?
Všetky, ktoré umožňujú inštaláciu Zabbix agenta vo verzii 2.x, čiže väčšina Linuxových distríbucii ako Debian, Ubuntu, CentOS a podobne. Podporované sú aj systémy Microsoft Windows.
Čo je nutné pre sprevádzkovanie Monitoringu?
Na dedikovanom serveri alebo VPS musí byť nainštalovaný a nakonfigurovaný Zabbix Agent a povolená komunikácia na firewall-e s naším serverom. Skúsený administrátor zvládne službu nakonfigurovať v pár krokoch, prípadne vám radi s jej setupom pomôžeme.
Metrika ktorú potrebujeme sledovať chýba
Zabbix je mimoriadne flexibilný monitorovací nástroj a ľahko rozšíriteľný, určite nás s vašími špecifickými potrebami neváhajte kontaktovať a pokúsime sa pre ne spraviť maximum.

nenašli ste čo ste hľadali?

virtuálny server
Cloudové riešenie, pre projekty, kde je výkon dedikovaného servera zbytočný

dedikovaný výkon len pre vás

nadpriemerná dostupnosť

veľké možnosti prispôsobenia

Zistiť viac info
Dedikovaný server
Potrebujete dedikovaný server pre vašu aplikáciu?

špičkový hardvér značky Dell

proaktívny monitoring hardware

nadštandardná redundancia v cene

Zistiť viac info
LiveAgent