Riešenia pre tých
najnáročnejších

Enterprise servery DELL najnovšej generácie
Aktívny monitoring a garantovaný čas riešenia
Zdvojená konektivita, napájanie aj pamäť v cene
Prejdite na výber
Výkon. Bezpečnosť. Stabilita.

Dedikovaný server

Nezdieľaný, dedikovaný server predstavuje to najlepšie riešenie, aké súčasný trh ponúka. Najmodernejšie technológie zaručujú maximálny výkon a priamu kontrolu pre vaše projekty či aplikácie. Okrem toho vám dedikovaný server zaručí aj vyššiu dostupnosť doplnkových služieb.
Spoľahnite sa na kvalitu značky Dell
Za tieto servery dáme ruku do ohňa! Veď my sami ich používame na prevádzku desiatok tisíc služieb. Ponúkané konfigurácie sú zložené zo značkových komponentov a určené pre nasadenie "mission critical" aplikácií. Investujte múdro a získate najlepší pomer cena : výkon v tejto kategórii.
Zbavte sa starostí o hardvér
Počas celej doby používania leží starostlivosť o hardvér na našich pleciach. Vďaka 24/7 proaktívnemu monitoringu komponentov, náhradným dielom priamo v datacentre a zmluvnej podpore od firmy Dell vieme promptne reagovať na akýkoľvek HW problém. Dokonca sa vieme zmluvne zaviazať ku garantovanému reakčnému času 4 hodiny (SLA - servicelevel agreement).
Získajte prémiové poistenie zdarma
To, čo inde dostanete len za príplatok, my považujeme za štandard. Preto ku každému dedikovanému serveru pridávame extra napájanie, extra konektivitu a disky v RAID 1. Tie budú Vašou poistkou v prípade nepredvídaných hardvér problémov. My tak získame dostatok času na nápravu a vy prevádzku aplikácie bez obmedzení.

VYBERTE SI JEDNU Z KONFIGURÁCIÍ

Výrobca
Parametre
CPU
JADRÁ
RAM
DISK
DISK
Cena
premium support
Dell S1
1x Intel Xeon E-2234
CPU: 1x Intel Xeon E-2234
JADRÁ: 4C/8T
RAM: 16GB
DISK:
DISK: 2x 1TB 7.2K HDD
4C/8T
16GB
2x 1TB 7.2K HDD
199,00 €
89,00 € /mesiac
CPU: 1x Intel Xeon E-2234
JADRÁ: 4C/8T
RAM: 16GB
DISK:
DISK: 2x 1TB 7.2K HDD
premium support
Dell S2
1x Intel Xeon E-2236
CPU: 1x Intel Xeon E-2236
JADRÁ: 6C/12T
RAM: 16GB
DISK: 2x 480GB SSD
6C/12T
16GB
2x 480GB SSD
249,00 €
129,00 € /mesiac
CPU: 1x Intel Xeon E-2236
JADRÁ: 6C/12T
RAM: 16GB
DISK: 2x 480GB SSD
premium support
Dell S3
1x Intel Xeon Silver 4210R
CPU: 1x Intel Xeon Silver 4210R
JADRÁ: 10C/20T
RAM: 32GB
DISK: 2x 480GB SSD
10C/20T
32GB
2x 480GB SSD
329,00 €
159,00 € /mesiac
CPU: 1x Intel Xeon Silver 4210R
JADRÁ: 10C/20T
RAM: 32GB
DISK: 2x 480GB SSD
premium support
Dell S3+
2x Intel Xeon Silver 4210R
CPU: 2x Intel Xeon Silver 4210R
JADRÁ: 20C/40T
RAM: 64GB
DISK: 2x 480GB SSD
20C/40T
64GB
2x 480GB SSD
369,00 €
189,00 € /mesiac
CPU: 2x Intel Xeon Silver 4210R
JADRÁ: 20C/40T
RAM: 64GB
DISK: 2x 480GB SSD
premium support
Dell S4
1x Intel Xeon Silver 4214R
CPU: 1x Intel Xeon Silver 4214R
JADRÁ: 12C/24T
RAM: 32GB
DISK: 2x 480GB SSD
12C/24T
32GB
2x 480GB SSD
279,00 €
169,00 € /mesiac
CPU: 1x Intel Xeon Silver 4214R
JADRÁ: 12C/24T
RAM: 32GB
DISK: 2x 480GB SSD
premium support
Dell S4+
2x Intel Xeon Silver 4214R
CPU: 2x Intel Xeon Silver 4214R
JADRÁ: 24C/48T
RAM: 64GB
DISK: 2x 960GB SSD
24C/48T
64GB
2x 960GB SSD
369,00 €
209,00 € /mesiac
CPU: 2x Intel Xeon Silver 4214R
JADRÁ: 24C/48T
RAM: 64GB
DISK: 2x 960GB SSD
Ceny sú uvedené bez DPH. Cena za operačný systém Windows je 23,40 €/mesiac.
Ušetrená cena je za rovnaké obdobie platené mesačne.
V prípade záujmu o individuálnu konfiguráciu servera, kontaktujte Obchodné oddelenie - obchod@websupport.sk.
VŠETKO, ČO ČAKÁTE, A EŠTE NIEČO NAVIAC

Výhody dedikovaných serverov od nás

Riešenie na mieru nebude problém
Ak máte špecifické požiadavky na konfiguráciu servera, storage, siete či virtualizácie, operačného systému a aplikácií, radi vám vyhovieme. Stačí nás kontaktovať.
Myslite dopredu a ušetríte
Konfiguráciu ponúkaných serverov sme navrhli pre splnenie nášho cieľu - tým je vaša spokojnosť. Ak ju vieme ešte vylepšiť priaznivou cenou, prečo nie. Stačí si server objednať na viac mesiacov vopred a ušetríte.
Výkon len a len pre vás
Server je len váš a o jeho zdroje sa nemusíte s nikým deliť. Ide o skutočný fyzický hardvér, ktorý neobsahuje žiadne “ale”. Máte neobmedzený root/admin prístup, čiže je plne vo vašej moci.
Pomôžeme s inštaláciou operačného systému
Máme bohaté skúsenosti s väčšinou Linuxových distribúcií (Debian, Ubuntu, CentOS, atď.), virtualizačných platforiem (VMware ESXi, Citrix XenServer), ale aj komerčných systémov ako Microsoft Windows Server, Hyper-V Server alebo RedHat Enterprise Linux. Radi ich zúročíme aj pri vašom serveri.
Extra sieťové pripojenie zdarma
Váš dedikovaný server bude v dátovom centre pripojený dvoma sieťovými kartami do dvoch rôznych switchov. Pre istotu budete mať ešte aj dvoch nezávislých mezinárodných poskytovateľov pripojenia do internetu. Vďaka tomu problémy s konektivitou alebo sieťovými prvkami neovplyvnia dostupnosť vašej aplikácie.
Extra napájací zdroj zdarma
Problémom s dostupnosťou servera predídete aj použitím dvoch napájacích zdrojov. I keď to nie je bežné, podľa nás by to mal byť štandard, a preto to u nás máte v cene servera. Okrem toho každý zo zdrojov bude napájaný z inej vetvy elektrickej energie, čo ešte zvýši spoľahlivosť riešenia.
Váš server bude v špičkovom dátovom centre
Dátové centrum, v ktorom sú servery fyzicky umiestnené, je dizajnované tak, aby zabezpečilo najvyššiu úroveň súčasných priemyselných štandardov a potrebných služieb pre bezproblémovú prevádzku. Ide o jedno z najmodernejších dátových centier v SR a podľa klasifikácie The Uptime institute spĺňa kritériá TIER III.
Vaše dáta neohrozí ani zlyhanie disku
Váš server bude vždy vybavený párom identických diskov pre možnosť vytvorenia softvérového zrkadlenia dát medzi nimi (RAID 1), naviac jeho stav vieme monitorovať. Takto bude prevádzka vašej aplikácie ochránená aj pred nepredpokladaným zlyhaním disku. Samozrejmosťou je možnosť vybrať si iné nastavenie diskov. S výberom optimálnej konfigurácie pre vaše potreby vám radi pomôžeme.
Jedno datacentrum je málo? Máme dve!
Reflektujeme vaše potreby a pre náročnejšie a rozsiahlejšie riešenia vieme servery aj geolokačne rozložiť medzi dvoma dátovými centrami v Bratislave. Komunikácia medzi nimi prebieha po nám vyhradených optických linkách. Aj v prípade doplnkovej služby Zálohovanie sú dáta umiestnené v inom datacentre ako fyzický server.
MOHLI BY STE POTREBOVAŤ

NAJOBĽÚBENEJŠIE DOPLNKOVÉ SLUŽBY

10 Gbps sieť
Cena individuálne
Náročnejší klienti určite ocenia možnosť prepojiť ich serverový setup 10 Gbps sieťou. Ide o spoľahlivé riešenie pre aplikácie, ktoré spolu aktívne komunikujú medzi rôznymi servermi, a nevyhnutnosť pri virtualizácii.
19,00 € / mesiac
Prostredníctvom e-mailu vás budeme okamžite informovať o incidentoch, súvisiacich s prevádzkou vášho servera. Monitorujeme všetky systémové parametre potrebné pre chod servera, ako sú odozva na konkrétnych portoch, diskový priestor, záťaž procesora, či množstvo voľnej pamäte. Riešenie vzniknutých incidentov je však plne vo vašej réžii, s výnimkou zlyhania hardvéru, o ktoré sa postaráme my.
Zálohovanie
0,40 € / GB / mesiac
Opatrnosti nie je nikdy dosť, a preto Vám ponúkame možnosť zálohovania dát v inom datacentre, ako je fyzicky umiestnený server. Zálohovanie prebieha v pravidelných intervaloch po nám vyhradených optických linkách medzi datacentrami.
Využite náš individuálny prístup
Či už potrebujete riešenie na mieru alebo len uistiť ohľadom nejasností, sme tu pre vás. Neváhajte nás kontaktovať a určite spoločne nájdeme spôsob, ako uspokojiť vaše potreby.
MIchal Tupý
Key Account Manager
Na vaše otázky odpovedáme skôr, ako ich položíte

Najčastejšie otázky ohľadom dedikovaných serverov

Čo je to dedikovaný server?
Dedikovaný server (alebo aj bare-metal) je samostatný fyzický server, ktorý je celý vyhradený (dedikovaný) pre vás. Vy teda rozhodujete, čo sa naň nainštaluje (aký softvér, aplikácie a nastavenia), ako rozdelíte jeho systémové zdroje a o jeho výkon sa nedelíte s nikým iným. Zistite viac…
Aké sú výhody dedikovaného servera?
Dedikovaný server vám poskytne vyšší výkon ako virtuálny server a aj vyššiu dostupnosť poskytovaných služieb a bezpečnosť. Výhodou prenájmu je aj fakt, že starostlivosť o fyzické komponenty (hardvér) a ich servis je na nás.
Môžem upravovať parametre dedikovaného servera?
Áno, je to možné. Servery sú kompletizované z enterprise komponentov, ktoré sa dajú dopĺňať ako pevné disky (HDD), SDD, operačná pamäť alebo ďalšie CPU. Ak váš projekt predpokladá výraznú zmenu konfigurácie servera, radi vám poradíme s počiatočným setupom hardvéru a jeho možnostiach vertikálneho škálovania.
Ponúkate k serveru aj IPv6 adresu?
Áno.
Viete poskytnúť vyhradenú linku s garantovaným prenosovým pásmom?
Naša počiatočná sieťová konfigurácia postačuje pre väčšinu riešení, v prípade špeciálnych požiadaviek na rýchlosť aj objem dát nás kontaktujte.
Čo ak potrebujem vyšší výkon, ako dokáže poskytnúť samostatný dedikovaný server?
Parametre jedného servera je možné individuálne konfigurovať do extrémnych hodnôt. V prípade potreby existuje možnosť kombinovať viacero dedikovaných serverov, resp. služby, ktoré poskytuje, horizontálne škálovať do jedného celistvého riešenia. Stačí nás kontaktovať na obchod@websupport.sk
Poskytujete aj operačné systémy od spoločnosti Microsoft?
Áno, Windows a aj ďalší softvér je možné licencovať v rámci Services Provider License Agreement (SPLA) na dedikovaných serveroch. Softvér nemusíte vlastniť, ale je možné si ho prenajať za mesačný poplatok, viac informácií o Windows serveroch.
Mám fyzický prístup k prenajatému serveru?
Prenájom servera je vedený ako zvlášť služba. Systémové operácie ako reštart a podobné je možné vykonávať vzdialene pomocou iKVM/IPMI prostredia. Fyzický prístup do dátového centra k serveru nie je možný.

nenašli ste čo ste hľadali?

virtuálny server
Cloudové riešenie, pre projekty, kde je výkon dedikovaného servera zbytočný

Dedikovaný výkon len pre vás

Nadpriemerná dostupnosť

Veľké možnosti prispôsobenia

Zistiť viac info
Dedikovaný server pre Windows
Potrebujete dedikovaný server pre vašu Windows aplikáciu?

Špičkový hardvér značky Dell

Proaktívny monitoring hardware

Nadštandardná redundancia

Zistiť viac info
LiveAgent