Preskočiť na obsah
Kategórie
Business

Buďte v roku 2021 vo výhode s novým webom

Kým COVID19 naďalej pustoší svet, pozornosť väčšiny podnikateľov sa upriamuje na online priestor. Celý svet je uväznený vo svojich domácnostiach a vaši potencionálni zákazníci trávia čas pred displaymi svojich zariadení. Z tohto pohľadu sa rozhodnutie presunúť a adaptovať svoj biznis do online prostredia javí ako logický krok. 

O raste digitálneho predaja hovorí aj štúdia OECD, ktorá potvrdzuje, že aktuálna kríza urýchľuje expanziu elektronického obchodu, podporuje vznik nových firiem, zákazníkov a rozširuje ponuku rôznych druhov produktov. Zákazníkom umožnila prístup k významnej škále možností z pohodlia a bezpečnosti ich domov a mnohých firmám umožnila pokračovať v činnosti aj napriek kontaktným a iným obmedzeniam.

Vidíme to aj my, ako najväčší hostingový provider na Slovensku. Všetky dáta nás upozorňujú na nárast záujmu o hostingové služby. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka sme zaznamenali nárast nákupu nových domén o 29 %, zdieľaného hostingu o 17 % a populárneho nástroja na tvorbu webových stránok o 20 %

Verejne dostupné dáta z Google ukazujú, že slovo obsahujúce “doména” narástlo o viac ako 25 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom a “hosting” dokonca o 37 %. Prieskumy tiež potvrdzujú, že počas roka 2020 ľudia oveľa viac uvažovali o vytvorení webovej stránky pre svoje podnikanie alebo hobby. Avšak podľa tohto prieskumu uviedlo až 64 % respondentov, že by si neboli istí tým, že si web dokážu vytvoriť sami. 

V súčasnosti však existujú veľmi jednoduché a intuitívne nástroje, kde si ktokoľvek (aj bez znalosti programovania), može vytvoriť svoju vlastnú webovú stránku, prípadne jednoduchý e-shop. Bez veľkých nákladov a časovej náročnosti tak dokážete preniesť svoju ponuku do online priestoru v priebehu niekoľkých hodín. Pokojne začnite prvým krokom a nájdite si vhodnú doménu. 

Ak je presun vašich služieb, či produktov do online prostredia zložitejší a vyžaduje komplexnejší web, odporúčame pozrieť si ponuku bežných zdieľaných hostingov, prípadne serverových produktov. Samozrejme, s výberom vám kedykoľvek radi poradíme na našej zákazníckej podpore. 

Nezmeškajte svoju príležitosť a presuňte v roku 2021 dôležité podnikateľské aktivity do online prostredia. Sme tu pre vás ❤️ 

Autor: Tím Websupport

Sme slobodná a otvorená firma. Robíme to, čo nás baví a chceme každou našou činnosťou posúvať štandardy vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *