Nová verzia Vlastnej webstránky už čoskoro


  • Zdieľať na Google+

Vlastná webstránka je služba, vďaka ktorej si môžete vyklikať webovú stránku bez znalosti programovania. Všetky úpravy prebiehajú cez vstavaný editor obsahu. A práve ten získa aktualizáciou na verziu V10 nové vylepšenia. Už v januári.

Aktualizácia je dostupná

Postup a podmienky aktualizácie sú popísané v našej báze znalosti.

Úvodné nastavenie

Prvou zmenou je výber štýlu a typu webu pri jeho vytváraní.

Úvodné nastavenie webovej stránky
Ukážka úvodného nastavenia – výber štýlu a typu webu.

Vďaka spätnej väzbe od vás už nebude nutné vyberať z množstva šablón. Nový editor ponúka možnosť kombinovať a prispôsobovať farby, štýly textu a rozloženia obsahu.

Ďalšou z nových funkcií je výber farieb a písma.

Ukážka prispôsobenia typografie.
Ukážka prispôsobenia typografie.

K úvodnému nastaveniu často patrí aj nahranie loga. Nový widget (viac info nižšie) Branding pridáva možnosť prispôsobiť veľkosť obrázku loga. Doteraz to bolo potrebné riešiť ešte pred nahraním na web.

Práca s obsahom

Jednotlivé časti obsahu môžete upravovať cez miniaplikácie (Widgety). Jednoduchým stlačením tlačidla máte možnosť pridať novú miniaplikáciu a presunúť ju kdekoľvek na stránke.

Ukážka práce s blokmi obsahu.
Ukážka práce s blokmi obsahu.

Svoje obrázky môžete pridať pomocou galérie. V novej verzii teraz ponúka nové sekcie a rozloženia obrázkov.

Ukážka galérie.
Ukážka galérie.

Sledovanie návštevnosti

Nová verzia Vlastnej webstránky obsahuje jednoduchý informačný panel, ktorý vám umožní okamžité zobrazenia údajov o návštevníkoch.

Môžete si prezrieť týždenné, mesačné a ročné údaje o zobrazeniach stránok a návštevách. Stačí ak si túto funkciu povolíte priamo v editore a bude sa vám zobrazovať prostredníctvom notifikácií v aplikácii.

Táto správa sa zobrazí pri ďalšom prihlásení používateľa, a to najmenej 7 dní po predchádzajúcich oznámeniach.

Ukážka prehľadu návštevnosti.
Ukážka prehľadu návštevnosti.

Ako aktualizovať na novú verziu?

Manuálna aktualizácia na novú verziu Vlastnej webstránky bude dostupná už 14. januára 2020. Od 3. februára budú všetky weby postupne aktualizované automaticky.

Veríme, že vám tieto zmeny pomôžu pri vytváraní a úprave vašich webov. Ak sa vám tieto zmeny páčia, dajte nám vedieť v komentároch.