Preskočiť na obsah
Kategórie
Technológie

Zaregistrujeme doménu z blízkeho vesmíru

Keď sme sa stali najväčšou hostingovou firmou na Slovensku, avizovali sme, že chceme dostať naše služby až do kozmických výšok. Nebola to žiadna metafora. Ako prví na svete zaregistrujeme doménu z blízkeho vesmíru.

Znie to možno bláznivo, ale nie je to žiadne sci-fi. Na Slovensku už niekoľko rokov funguje Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity, ktorí opakovane vypúšťajú meteorologické balóny až na hranicu blízkeho vesmíru. Sú zapojení do viacerých vedeckých výskumov.

Rozhodli sme sa tento ambiciózny projekt podporiť a rozšíriť doterajší výskum aj o internet. Pri najbližšom lete bude v gondole okrem milióna iných snímačov aj zariadenie, ktoré nám umožní zaregistrovať niekoľko internetových domén a odoslať e-mail. Hoci internetové spojenie s vesmírom už existuje, o niečo podobné sa zatiaľ nikto nepokúsil.

Nadviazanie internetového spojenia medzi balónom a Zemou nebude žiadna sranda. V ceste stojí kvantum technologických aj administratívnych prekážok. Signál bude veľmi slabý, no so skúsenosťami tímu z predchádzajúcich letov si veríme. Dokonca natoľko, že krátko pred štartom zverejníme odkaz na rezervačný formulár, aby ste si svoju doménu zo stratosféry mohli zaregistrovať aj vy.

Termín vypustenia sondy sme stanovili predbežne na 14. apríl. Sledujte náš blog, postupne vám prinesieme všetky dôležité informácie.

Autor: Tím Websupport

Sme slobodná a otvorená firma. Robíme to, čo nás baví a chceme každou našou činnosťou posúvať štandardy vyššie.

10 odpovedí na “Zaregistrujeme doménu z blízkeho vesmíru”

Bláznivý nápad, ale v každom prípade držím palce nech sa to podarí 🙂

Odpovedať

Písně kosmické…

Ale načo je toto dobré?

Odpovedať

Môže pritiahnuť zaujem médii, podpori sa tým výskum kedže sa také niečo ešte nerobilo, a ktovie koľko ľudí si v ten deň regne doménu aj s hostingom, povedzme si kto by nechcel mať na stránke infošku že doména bola registrovana s vesmíru 😉

Odpovedať

Jan Nerududa: Odpoved na otazku „Naco je toto dobre“

Vesmir je nielenze oblast technologii, ktora je zaujimava a je potrebne podporit jej vyskum, ale dokaze priniest aj do bezneho zivota. Myslia sa tym rozne technologie, patenty a znalosti potrebne k realizacii dalsich projektov. Pod pojmom „dalsie projekty“ sa moze chapat napriklad prve webove sidlo na obeznej drahe. Toto su samozrejme vzdialene sny (hoci teoreticky realizovatelne) na ktore je ale potrebne urobit prve krociky. Tento projekt je presne o tom. Niekde zacat treba – komunikacia s blizkym vesmirom aspon na takej urovni, aby bola sonda schopna zaregistrovat domenu je dobry zaciatok.

Samozrejme sonda meria aj ine udaje – dolezite pre vedecky vyskum a testuje dalsie ine technologie, ktore bude SOSA pouzivat v dalsom vyvoji – napriklad pri vyslani prvej slovenskej druzice, viac info na sosa.sk a urcite aj neskor na tomto blogu!

Odpovedať

sonda iba pasivne posle co ma naskriptovane, ci tam budete sshnuti? 🙂

Odpovedať

Palo velmi trefna otazka 🙂 rad by som si zmeral rychlost pripojenia, len z haluze.

WS – nezacneme hostovat vo vesmire? Nejaky kabel potiahnut uz hadam zvladnete 🙂

Odpovedať

Je to každopádne fajn nápad podporiť túto oblasť technológií a hlavne super reklama. Každopádne prosím niekoho kompetentného aby sa nám ozval na náš email. Máme podobnú oblasť pôsobenia. Čakám na odpoveď.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *