fbpx

Spúšťame jednoduchý a bezplatný nástroj na videokonferencie


 • Zdieľať na Google+

Aj firmy, ktoré doteraz neumožňovali svojim zamestnancom pracovať na diaľku, alebo z domu, dnes nemajú na výber. Mnohé z nich hľadajú optimálne riešenia a nástroje, alebo menia pracovné postupy. Dôležitou súčasťou práce sa vzhľadom na karanténu stali online stretnutia.

I keď na trhu existuje množstvo šikovných nástrojov (my používame Zoom, alebo Slack), ponúkame každej organizácii, projektovému tímu či firme možnosť realizovať krátke online videorozhovory. Úplne zadarmo, bez obmedzení, nutnosti registrácie a úplne bezpečne.

Zostaňte v kontakte s kolegami, blízkymi či spolužiakmi.

Na adrese meet.websupport.sk nájdete verejne dostupnú službu pre online videohovory. Pre jej používanie nepotrebujete žiadnu registráciu ani inštaláciu aplikácie – stačí váš desktopový webový prehliadač (ideálne Chrome/Chromium) a prístup ku webkamere a mikrofónu. Poskytujeme ju každému zdarma.

Službu spúšťame spolu s neziskovým združením vpsFree.cz, ktoré zabezpečilo inštaláciu softvéru a jeho konfiguráciu. Zároveň ju už úspešne prevádzkuje aj v Českej republike.

Použitie je veľmi jednoduché. Stačí zadať názov miestnosti a ten potom zdieľat ostatným. Odporúčame pre vašu miestnosť používať jedinečný názov. Netreba žiadnu registráciu. WebSupport nezberá a ani neuchováva z takejto komunikácie žiadne údaje. Toto je aj najväčšia výhoda oproti podobným službám a sociálnym sieťam ako Facebook Messanger, WhatsApp, Microsoft Skype a podobne. Zároveň nemusíte riešiť akú službu alebo platformu používa druhá strana.

Video chat môžete používať nielen na desktope, ale aj z vášho mobilného telefónu – dostupné sú aplikácie pre operačný systém Android a iOS. Pre nastavenie servera v aplikácii zadajte meet.websupport.sk

V čom je naše riešenie iné od napríklad meet.jit.si? WebSupport netrackuje návštevníkov, neukladá ich dáta. Táto služba pravdepodobne v minulosti podľa wappalyzer.com používala prehliadač na ťažbu kryptomien (CoinHive).

Ak by vás zaujímalo technické pozadie meet.websupport.sk, tak beží v našom dátovom centre na dedikovanom hardvéri. Konkrétne CPU 2x 20 jadier, 512 GB RAM a 2x 10GE. Ako softvérové riešenie je použitá open-source platforma Jitsi.

Službu plánujeme prevádzkovať najbližší mesiac, resp. podľa potreby „tak ako je“ t.j. bez technickej podpory, nakoľko ide o pro bono projekt. V prípade, že je služba nedostupná pre veľký záujem odporúčame počkať, alebo vyskúšať inú alternatívu pre komunikáciu.

 • Igor Svitok
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Igor Svitok

  Tak toto je skvelá vec! Dokedy by to malo ísť? Potom to nebude dostupné vôbec?

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   Tešíme sa, že sa vám tento projekt páči. Ide o voľnočasovú aktivitu našich zamestnancov, ktorú chceme prevádzkovať minimálne mesiac. Prípadne podľa aktuálnej situácie.

 • Efelin
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Efelin

  Ahojte, odkliaľ máte, že meet.jit.si ma miner-a CoinHive?

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   Ahoj, podľa wappalyzer.com

   • Andrej Kvasnica
    Odpovedať
    Autor
    Avatar Andrej Kvasnica

    Nasli ste nejaky zdroj odkial to ma wappalyzer? Nenasiel som tam ziadny zdroj. Pozeral som to co aktualne servuje meet.jit.si a tiez som tam nenasiel coinhive.

    • WebSupport Team
     Odpovedať
     Autor
     WebSupport Team WebSupport Team

     Mohlo to byť teoreticky aj v reklame, alebo knižniciach.

   • Robert Kasanicky
    Odpovedať
    Autor
    Avatar Robert Kasanicky

    Aktualne top 3 stranky ktore podla wappalyzer.com pouzivaju coinhive su Yandex, Youtube a VK. Toto naozaj povazujete za seriozny zdroj?

 • Peter Joza
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Peter Joza

  Pekne. S tym CoinHive-om ste si isty?

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   Podla služby wappalyzer.com v čase, keď sme pripravovali článok

 • Brano Nemcek
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Brano Nemcek

  Ďakujem pekne. Chcem sa spýtať, koľko ľudí naraz sa môže takto spojiť?
  Brano Nemček

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   V jednej miestnosti je to pár desiatok ľudí, celkovo tisíce

 • Robert Klauco
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Robert Klauco

  Skvela idea. Nam firma vnucuje skype for business, ktory ja osobne velmi nemusim, ale na sukromne ucely skusim pouzit Vasu appku.
  Vdaka za vsetkych, ktorym toto pomoze.

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   Veríme, že bude pre vás užitočná

 • Martin Cirbus
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Martin Cirbus

  Dobrý deň, chcem sa opýtať na technický problém, ktorý sa mi už za 2 dni využívania vašej služby stal niekoľkokrát.

  V prípade, že niektorému z účastníkov konferencie zoslabne internetové pripojene, server ho automaticky odpojí. Občas sa ale stane, že dotyčný zostane pripojený, no pri znovuobnovení spojenia ho ostatný účastníci stále vidia offline. SLužba skrátka nedokáže reagovať na zmeny v intenzite internetového pripojenia.

  Pokiaľ sa dotyčná osoba po znovuobnovení internetového spojenia pripojí, zrazu sa nachádza v UI konferenie už 2 krát, akoby šlo o 2 samostatných účastníkov. V prípade, že osobe znovu zlihá internet a znovu sa pripojí, nachádza sa v skupine už 3 krát atď. Tento offline „klon“ nie je možné odstrániť funkciou „vyhodiť“. V skratke, v skupine umelo pribúdajú offline klony užívateľov, ktoré nie je možné žiadnym spôsobom vymazať.

  Ako som však viac krát skúšal, funkcia „vyhodiť“ nefunguje ani na ostatných online účastníkov, teda nefunguje vôbec.

  Je možné to nejako riešiť, okrem založenia novej skupiny?

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   Dobrý deň, vďaka za reakciu k nášmu projektu. Áno, aplikácia vytvorí klon, lebo predchádzajúca session nebola ukončená. Keďže miestnosti sú otvorené pre každého s jej URL, tak možnosť „vyhodiť“ nie je v setupe implementovaná. Mala by ale fungovať tomu, kto miestnosť vytvoril a je chránená heslom.

 • Ján Fiľ
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Ján Fiľ

  Dobrý deň, je míting limitovaný, čo sa dĺžky týka ? Napr. môžem realizovať aj dlhší, napr. 5 alebo aj 6 hodín ? Ďakujem

  • Karol Vörös
   Odpovedať
   Autor
   Avatar Karol Vörös

   Miestnosť za zruší, keď odíde posledný učastník alebo ju zakladateľ zruší. Ak je služba preťažená a musíme ju reštartovať, tak sa zruší. Dovtedy to beží aj 5,6 hodín.