Preskočiť na obsah
Kategórie
Novinky

Spúšťame jednoduchý a bezplatný nástroj na videokonferencie

Upozornie: služba meet.websupport.sk bude prevádzkovaná do 31. decembra 2020.

Aj firmy, ktoré doteraz neumožňovali svojim zamestnancom pracovať na diaľku, alebo z domu, dnes nemajú na výber. Mnohé z nich hľadajú optimálne riešenia a nástroje, alebo menia pracovné postupy. Dôležitou súčasťou práce sa vzhľadom na karanténu stali online stretnutia.

I keď na trhu existuje množstvo šikovných nástrojov (my používame Zoom, alebo Slack), ponúkame každej organizácii, projektovému tímu či firme možnosť realizovať krátke online videorozhovory. Úplne zadarmo, bez obmedzení, nutnosti registrácie a úplne bezpečne.

Zostaňte v kontakte s kolegami, blízkymi či spolužiakmi.

Na adrese meet.websupport.sk nájdete verejne dostupnú službu pre online videohovory. Pre jej používanie nepotrebujete žiadnu registráciu ani inštaláciu aplikácie – stačí váš desktopový webový prehliadač (ideálne Chrome/Chromium) a prístup ku webkamere a mikrofónu. Poskytujeme ju každému zdarma.

Službu spúšťame spolu s neziskovým združením vpsFree.cz, ktoré zabezpečilo inštaláciu softvéru a jeho konfiguráciu. Zároveň ju už úspešne prevádzkuje aj v Českej republike.

Použitie je veľmi jednoduché. Stačí zadať názov miestnosti a ten potom zdieľat ostatným. Odporúčame pre vašu miestnosť používať jedinečný názov. Netreba žiadnu registráciu. WebSupport nezberá a ani neuchováva z takejto komunikácie žiadne údaje. Toto je aj najväčšia výhoda oproti podobným službám a sociálnym sieťam ako Facebook Messanger, WhatsApp, Microsoft Skype a podobne. Zároveň nemusíte riešiť akú službu alebo platformu používa druhá strana.

Video chat môžete používať nielen na desktope, ale aj z vášho mobilného telefónu – dostupné sú aplikácie pre operačný systém Android a iOS. Pre nastavenie servera v aplikácii zadajte meet.websupport.sk

V čom je naše riešenie iné od napríklad meet.jit.si? WebSupport netrackuje návštevníkov, neukladá ich dáta. Táto služba pravdepodobne v minulosti podľa wappalyzer.com používala prehliadač na ťažbu kryptomien (CoinHive).

Ak by vás zaujímalo technické pozadie meet.websupport.sk, tak beží v našom dátovom centre na dedikovanom hardvéri. Konkrétne CPU 2x 20 jadier, 512 GB RAM a 2x 10GE. Ako softvérové riešenie je použitá open-source platforma Jitsi.

Službu plánujeme prevádzkovať do 31. decembra 2020 „tak ako je“ t.j. bez technickej podpory, nakoľko ide o pro bono projekt. V prípade, že je služba nedostupná pre veľký záujem odporúčame počkať, alebo vyskúšať inú alternatívu pre komunikáciu.

Autor: Tím Websupport

Sme slobodná a otvorená firma. Robíme to, čo nás baví a chceme každou našou činnosťou posúvať štandardy vyššie.

19 odpovedí na “Spúšťame jednoduchý a bezplatný nástroj na videokonferencie”

Tak toto je skvelá vec! Dokedy by to malo ísť? Potom to nebude dostupné vôbec?

Odpovedať

Tešíme sa, že sa vám tento projekt páči. Ide o voľnočasovú aktivitu našich zamestnancov, ktorú chceme prevádzkovať minimálne mesiac. Prípadne podľa aktuálnej situácie.

Odpovedať

Ahojte, odkliaľ máte, že meet.jit.si ma miner-a CoinHive?

Odpovedať

Ahoj, podľa wappalyzer.com

Odpovedať

Nasli ste nejaky zdroj odkial to ma wappalyzer? Nenasiel som tam ziadny zdroj. Pozeral som to co aktualne servuje meet.jit.si a tiez som tam nenasiel coinhive.

Odpovedať

Mohlo to byť teoreticky aj v reklame, alebo knižniciach.

Odpovedať

Aktualne top 3 stranky ktore podla wappalyzer.com pouzivaju coinhive su Yandex, Youtube a VK. Toto naozaj povazujete za seriozny zdroj?

Odpovedať

Podla služby wappalyzer.com v čase, keď sme pripravovali článok

Odpovedať

Ďakujem pekne. Chcem sa spýtať, koľko ľudí naraz sa môže takto spojiť?
Brano Nemček

Odpovedať

V jednej miestnosti je to pár desiatok ľudí, celkovo tisíce

Odpovedať

Skvela idea. Nam firma vnucuje skype for business, ktory ja osobne velmi nemusim, ale na sukromne ucely skusim pouzit Vasu appku.
Vdaka za vsetkych, ktorym toto pomoze.

Odpovedať

Veríme, že bude pre vás užitočná

Odpovedať

Dobrý deň, chcem sa opýtať na technický problém, ktorý sa mi už za 2 dni využívania vašej služby stal niekoľkokrát.

V prípade, že niektorému z účastníkov konferencie zoslabne internetové pripojene, server ho automaticky odpojí. Občas sa ale stane, že dotyčný zostane pripojený, no pri znovuobnovení spojenia ho ostatný účastníci stále vidia offline. SLužba skrátka nedokáže reagovať na zmeny v intenzite internetového pripojenia.

Pokiaľ sa dotyčná osoba po znovuobnovení internetového spojenia pripojí, zrazu sa nachádza v UI konferenie už 2 krát, akoby šlo o 2 samostatných účastníkov. V prípade, že osobe znovu zlihá internet a znovu sa pripojí, nachádza sa v skupine už 3 krát atď. Tento offline „klon“ nie je možné odstrániť funkciou „vyhodiť“. V skratke, v skupine umelo pribúdajú offline klony užívateľov, ktoré nie je možné žiadnym spôsobom vymazať.

Ako som však viac krát skúšal, funkcia „vyhodiť“ nefunguje ani na ostatných online účastníkov, teda nefunguje vôbec.

Je možné to nejako riešiť, okrem založenia novej skupiny?

Odpovedať

Dobrý deň, vďaka za reakciu k nášmu projektu. Áno, aplikácia vytvorí klon, lebo predchádzajúca session nebola ukončená. Keďže miestnosti sú otvorené pre každého s jej URL, tak možnosť „vyhodiť“ nie je v setupe implementovaná. Mala by ale fungovať tomu, kto miestnosť vytvoril a je chránená heslom.

Odpovedať

Dobrý deň, je míting limitovaný, čo sa dĺžky týka ? Napr. môžem realizovať aj dlhší, napr. 5 alebo aj 6 hodín ? Ďakujem

Odpovedať

Miestnosť za zruší, keď odíde posledný učastník alebo ju zakladateľ zruší. Ak je služba preťažená a musíme ju reštartovať, tak sa zruší. Dovtedy to beží aj 5,6 hodín.

Odpovedať

Ako zabraniť votrelcom aby vyhadzovali inychucastnikov konferencie z miestnosti?, Je možné nejak vidieť ip adresy prihlásených lebo to robí niekto z nich len sa neprizná. Je možné nejak vypnúť voľbu vyhodiť užívateľa – t.j.skryť ovládacie prvky a nechať im len tomu, čo založil miestnosť ako prvý?

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *