Spúšťame jednoduchý a bezplatný nástroj na videokonferencie


 • Zdieľať na Google+

Aj firmy, ktoré doteraz neumožňovali svojim zamestnancom pracovať na diaľku, alebo z domu, dnes nemajú na výber. Mnohé z nich hľadajú optimálne riešenia a nástroje, alebo menia pracovné postupy. Dôležitou súčasťou práce sa vzhľadom na karanténu stali online stretnutia.

I keď na trhu existuje množstvo šikovných nástrojov (my používame Zoom, alebo Slack), ponúkame každej organizácii, projektovému tímu či firme možnosť realizovať online videorozhovory. Úplne zadarmo, bez obmedzení, nutnosti registrácie a úplne bezpečne.

Zostaňte v kontakte s kolegami, blízkymi či spolužiakmi.

Na adrese meet.websupport.sk nájdete verejne dostupnú službu pre online videohovory. Pre jej používanie nepotrebujete žiadnu registráciu ani inštaláciu aplikácie – stačí váš desktopový webový prehliadač (ideálne Chrome/Chromium) a prístup ku webkamere a mikrofónu. Poskytujeme ju každému zdarma.

Službu spúšťame spolu s neziskovým združením vpsFree.cz, ktoré zabezpečilo inštaláciu softvéru a jeho konfiguráciu. Zároveň ju už úspešne prevádzkuje aj v Českej republike.

Použitie je veľmi jednoduché. Stačí zadať názov miestnosti a ten potom zdieľat ostatným. Odporúčame pre vašu miestnosť používať jedinečný názov. Netreba žiadnu registráciu. WebSupport nezberá a ani neuchováva z takejto komunikácie žiadne údaje. Toto je aj najväčšia výhoda oproti podobným službám a sociálnym sieťam ako Facebook Messanger, WhatsApp, Microsoft Skype a podobne. Zároveň nemusíte riešiť akú službu alebo platformu používa druhá strana.

Video chat môžete používať nielen na desktope, ale aj z vášho mobilného telefónu – dostupné sú aplikácie pre operačný systém Android a iOS. Pre nastavenie servera v aplikácii zadajte meet.websupport.sk

V čom je naše riešenie iné od napríklad meet.jit.si? WebSupport netrackuje návštevníkov, neukladá ich dáta. Táto služba pravdepodobne v minulosti podľa wappalyzer.com používala prehliadač na ťažbu kryptomien (CoinHive).

Ak by vás zaujímalo technické pozadie meet.websupport.sk, tak beží v našom dátovom centre na dedikovanom hardvéri. Konkrétne CPU 2x 20 jadier, 512 GB RAM a 2x 10GE. Ako softvérové riešenie je použitá open-source platforma Jitsi.

Službu plánujeme prevádzkovať najbližší mesiac, resp. podľa potreby „tak ako je“ t.j. bez technickej podpory, nakoľko ide o pro bono projekt – pre dokumentáciu použite web Jitsi.

 • Igor Svitok
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Igor Svitok

  Tak toto je skvelá vec! Dokedy by to malo ísť? Potom to nebude dostupné vôbec?

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   Tešíme sa, že sa vám tento projekt páči. Ide o voľnočasovú aktivitu našich zamestnancov, ktorú chceme prevádzkovať minimálne mesiac. Prípadne podľa aktuálnej situácie.

 • Efelin
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Efelin

  Ahojte, odkliaľ máte, že meet.jit.si ma miner-a CoinHive?

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   Ahoj, podľa wappalyzer.com

   • Andrej Kvasnica
    Odpovedať
    Autor
    Avatar Andrej Kvasnica

    Nasli ste nejaky zdroj odkial to ma wappalyzer? Nenasiel som tam ziadny zdroj. Pozeral som to co aktualne servuje meet.jit.si a tiez som tam nenasiel coinhive.

 • Peter Joza
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Peter Joza

  Pekne. S tym CoinHive-om ste si isty?

  • WebSupport Team
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport Team WebSupport Team

   Podla služby wappalyzer.com v čase, keď sme pripravovali článok

 • Brano Nemcek
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Brano Nemcek

  Ďakujem pekne. Chcem sa spýtať, koľko ľudí naraz sa môže takto spojiť?
  Brano Nemček