Preskočiť na obsah
Kategórie
Business Novinky Technológie Tipy a triky Vzdelávanie

Ako si vybrať správny webhosting?

Vždy ma udivuje, aký komplikovaný vie byť výber vhodného webhostingu. Pri tom by to mala byť záležitosť 2 – 3 dobre položených otázok. To by však nemohli kade-tade číhať skryté obmedzenia a chytáky. Aj preto sme v poslednej dobe upravili našu hostingovú ponuku, aby bola maximálne prehľadná a jasná. V skratke vám ju predstavím.

vyber

Ako plánujete webhosting využívať?

To je prvá a kľúčová otázka. Je veľký rozdiel, či na hostingu chcete mať svoju osobnú stránku s pár fotkami a textom alebo stránku svojej firmy či e-shop. Preto sa u nás snažíme uspokojiť každú potrebu vhodným produktom. Zatiaľ sú to tieto:

         1. Chcem WordPress, nie hosting

Obľúbený WordPress si síce môžete sami nainštalovať na akýkoľvek hosting, ale prečo by ste to robili. Veď vy chcete WordPress, nie webhosting. Preto sme pre vás pripravili WordPress The Hosting, ktorý je hneď po objednaní nainštalovaný, nastavený a pripravený k použitiu. Vy sa o nič nemusíte starať. Zároveň získate vyladenú verziu, či už z pohľadu rýchlosti, alebo z pohľadu bezpečnosti. Do budúcna chystáme viac podobných predpripravených riešení namiesto hostingov.

        2. Hľadám pre svoju stránku miesto na mieru

            Prípad A: Máte iba jednu stránku?

Toto je klasická situácia pre bežný zdieľaný hosting. Niekto vám spravil alebo vy ste si sami spravili stránku v html, php, css, … a chcete ju umiestniť na internet. Nie je nič jednoduchšie, ako si vybrať balík The Hostingu dostatočnej veľkosti. Pre začiatok je ideál 3 GB za 2,5 €, ktorý postačí na nejaké tie fotky a e-maily. V budúcnosti si ho môžete kedykoľvek navýšiť. Výhodou The Hosting je, že neobsahuje žiadne zbytočné obmedzenia, ako počet e-mailových schránok, databáz, ftp účtov,…

           Prípad B: Máte viacero stránok a chceli by ste ušetriť?

Prečo neušetriť, keď sa dá. The Hosting máme aj vo verzii pre viac domén už od 5,5 €. Stačí si vybrať, koľko stránok (domén) chcete a ušetríte skoro až 90 % nákladov. Keby niektorá zo stránok narástla na nárokoch, kedykoľvek ju viete presunúť na samostatný The Hosting alebo iný produkt.

vyber 2

        3. Moja stránka je dôležitá pre vlastné podnikanie a zarába mi

Ak je kľúčom vášho podnikania stabilná/dobre fungujúca stránka, nezanedbajte webhosting, na ktorom beží. Biznis hosting poskytne vašej stránke viac výkonu, viac miesta pre zvládnutie náporu a umiestnenie na samostatných serveroch. Okrem vyšších technických limitov zahŕňa v sebe Biznis hosting aj SSL certifikát a optimalizáciu nastavení v hodnote skoro 100 €. S SSL certifikátom získa stránka na dôveryhodnosti a bezpečnosti. Naviac Google umiestňuje takéto stránky vyššie vo vyhľadávaní. Optimalizácia nastavení od našich špecialistov zase vie výrazne pomôcť k rýchlosti načítania stránky. Skrátka a dobre, ak podnikáte, tak je tu pre vás Biznis hosting

vyber 3

         4. Potrebujete špecifické nastavenia servera a výkon vyhradený len pre vás?

Viete si zabezpečiť správu servera?

Ideálnym riešením je pre vás virtuálny server. My vám dodáme „železo” a ostatné už bude na vás. Samozrejme, vieme vám to trochu uľahčiť predinštalovaním operačného systému alebo službou Server manager, ale vy ste pánom tohto produktu. Či už sa to týka aktualizácií, zmeny nastavení, alebo ladenia aplikácie.

Neviete sa dostatočne dobre postarať o server?

Vieme vám pomôcť, stačí si k Virtuálnemu serveru objednať aj platenú správu servera a po dohode sa postaráme, o čo bude treba.

       5. Máte špecifické požiadavky a potrebujete riešenie na mieru?

Stačí napísať na naše obchodné oddelenie a tam vám pripravíme niečo presne podľa vašich predstáv. Tu sa medze nekladú.

Nechce sa vám čítať? Pozrite sa na jednoduchú infografiku

To, o čom som písal pár predošlých odsekov, sme sa snažili pretaviť aj do podstránky websupport.sk/webhosting-prehlad. Nájdete tam jednoduchú infografiku a aj všetky výhody webhostingu u nás. Pozrite si viac.

image00

Rýchly a spoľahlivý WordPress

Vyskúšajte bez platenia

Autor: Ľuboš Ľahký

Vo WebSupporte začínal v októbri 2012 ako content marketér. Po fejsbúčikoch a blogoch sa cez manažment výroby novej webky dostal až k product ownerstvu a vedeniu marketingového teamu.

2 odpovede na “Ako si vybrať správny webhosting?”

Za posledné mesiace sme investovali veľa času a energie hľadaniu najoptimálnejšiemu vyskladaniu a nastaveniu serverov a myslím, že sme dosiahli maximum, čo je možné.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *