Preskočiť na obsah
Kategórie
Pre používateľov Technológie

Vytvorili sme najrýchlejší WordPress hosting?

Vieme, že rýchlosť a dostupnosť sú kľúčové vlastnosti hostingu. Neustále pracujeme na ich zlepšovaní a každý deň robíme zmeny pre ich vyladenie do top formy. Stále však platí, že najväčšie zlepšenie rýchlosti dosiahnete zoptimalizovaním kódu stránky. Aj keď nemôžeme hromadne zasahovať do kódu stránok, našli sme spôsob, ako vám napomôcť.

Momentálne u nás beží viac ako 20 000 inštalácií WordPress. Je to jednoznačne najrozšírenejší systém na „tvorbu“ stránok u nás aj vo svete. Aby bežal rýchlo, treba ho nielen nainštalovať, ale aj dobre nastaviť, pridať správne pluginy a vybrať dobrú šablónu. Odteraz sa s tým nemusíte trápiť, my to všetko urobíme za vás. Ušetríme vám kopu času a získate super rýchle stránky.

Aký rýchly vie byť WordPress?

Aby ste nám verili, potrebovali sme objektívne meranie rýchlosti. Inšpirovali sme sa od cloudspectator.com, ktorí robia podobné merania vo svete. Nezávislou službou Pingdom merajú priemernú rýchlosť načítania prvého bajtu webu (TTFB).  Merané WordPress-y sme „naplnili“ obsahom z wptest.io. a Pingdom sme nastavili, aby meral iba z európskych serverov.

Pohľad na meranie v rámci služby Pingdom. Za grafom je zobrazená aktuálna rýchlosť v čase odfotenia obrazovky.
Pohľad na meranie v rámci služby Pingdom. Za grafom je zobrazená aktuálna rýchlosť v čase odfotenia obrazovky.

Ak konkurenti ponúkali WordPress hosting, testovali sme ten, ak mali aspoň 1-klikovú inštaláciu, použili sme tú. Ak ani to, nainštalovali sme čistý WordPress. Do všetkých sme importovali rovnaký obsah z wptest.io a spustili dlhodobý test.

*týždňový priemer rýchlosti odpovede servera
*týždňový priemer rýchlosti odpovede servera

Čo všetko sme spravili pre zrýchlenie

Cesta k rýchlemu WordPressu vedie jedine cez upravenú inštaláciu v kombinácii s úpravami na serverovej strane. Inak to nerobia ani vo svete. Nevedeli sme však, čo bude mať aký dopad a čo s čím nakombinovať. Preto sme sa pustili do kombinácii a variácií nastavení. Kombinovali sme všetko so všetkým, zisťovali sme, ako sa čo navzájom ovplyvňuje a hľadali sme víťaza.

Nebolo reálne naprogramovať vlastný cache plugin a tak sme vybrali ten, čo vyšiel z testovania najlepšie. Zistili sme jeho najlepšiu kombináciu nastavení a tú sme zakomponovali do inštalácie. To isté s bezpečnostným pluginom, ale o tom v ďalšom blogposte. Chceli sme, aby ste si našli nainštalovaný WordPress už rovno s peknými šablónami a potrebnými pluginmi, ale nie za cenu nižšej rýchlosti. Preto sme aj tie podrobili testovaniu a čo nebolo dostatočne dobré, išlo preč.

Rovnako sme postupovali aj na serverovej strane, hrali sme sa s kombináciou verzií php, mariadb, s uložením na SSD a skúšali sme napríklad aj hhvm. Všetkých víťazov sme nakombinovali a WordPress The Hosting sa inštaluje na víťazné servery.

Toto je len časť meraní z našich experimentov
Toto je len časť meraní z našich experimentov

Aká rýchla vie byť inštalácia?

Mega rýchla. Od objednávky prejde pár sekúnd a váš WordPress je nainštalovaný so všetkými nastaveniami a optimalizáciami. Taktiež inštalátor vo WebAdmine potrebuje len pár sekúnd. Už žiadne dlhé inštalácie.

Môžete mať aj vy taký rýchly WordPress?

WordPress The Hosting je určený pre nové stránky a nevie priamo pomôcť existujúcim inštaláciam. Môžete však exportovať dáta zo starej inštalácie a importovať ich do našej novej. Bude to stáť trochu námahy, ale výsledok stojí za to.  Taktiež pripravujeme aj návod, ako dosiahnete aspoň približnú rýchlosť s existujúcim WordPress.

Čo vás ešte čaká

Pracujeme na zrýchlení smerovania domény na hosting, teraz to smeruje do 5 minút od objednávky, v budúcnosti to bude do 15 sekúnd. Ďalej skúšame nové možnosti zrýchlenia ako redis, hhvm, …  Chceme sa tiež viac pohrať s priloženými šablonámi, pluginami, atď. Je to prvá verzia a radi privítame akékoľvek návrhy, nápady, vylepšenia.

Novinka! Vyskúšaj Worpdess rýchlo, jednoducho a bez starostí

Chcem mať vlastný web

Autor: Ľuboš Ľahký

Vo WebSupporte začínal v októbri 2012 ako content marketér. Po fejsbúčikoch a blogoch sa cez manažment výroby novej webky dostal až k product ownerstvu a vedeniu marketingového teamu.

23 odpovedí na “Vytvorili sme najrýchlejší WordPress hosting?”

Nápad pekný, veľmi rád by som ho vyskúšal, mám u vás 3 weby na WP na normálnom hostingu.. prečo ale u vás nevyužijem WP hosting? Jednoducho kvôli cene. Za 3 samostatné hostingy by som zaplatil veľa, no aj štandard hosting je pre mňa veľa… Chcelo by to lepšie nastavenie cien a hlavne počtu domén 🙂

Odpovedať

To určite áno, pre nikoho, kto by tam mal 3O webow sa to poriadne oplatí, avšak pre nás, čo ich máme menej to už nie je také výhodné.. mohli by ste zvážiť počet domén na hosting z 1 | 1 | 30 napr. na 3 | 10 | 30? Alebo nejaké podobné combo?

Odpovedať

Preco nezverejnite aj nameranu sk/cz konkurenciu ? Mna osobne a urcite aj inych by zaujimalo kto sa za nimi skryva 🙂

Odpovedať

Mali s tým pomerne problém a nechceli sme zbytočne provokovať. Naviac porovnávacia reklama je u nás nejasná záležitosť a nemáme tu nezávislú inštitúciu, ktorá by to pomerala „nenapadnuteľne“.

Odpovedať

a ako na aktuallizácie WP? Robíte to nejako automaticky alebo nie?

Odpovedať

Image, ktorý inštalujeme aktualizujeme hneď po vydaní novej verzie. Už nainštalované WP majú zapnutú autoaktualizáciu jadra a na zvyšok si pýtajú povolenie od používateľa. To isté pre pluginy.

Odpovedať

K vysledku gratulujem, ale bolo by tazke pouzit na obrazky lightbox alebo otvorit v novom okne? Na tych miniaturach bez narocnych hackerskych operacii otvarania v novom okne nie je toho vela vidiet :).

Odpovedať

texty komentarov pod tymto clankom by nemohli byt svetlejsie sive? 🙂 sice tazko, ale takto sa este daju precitat.

Odpovedať

Navrh: Do default instalacie pribalte aj nejaky seo plugin. Pozrite sa na plugin Yoast Seo alebo Google sitemap.

Ktory cache plugin ste pouzili?

Skusal som WordPress a najvacsia nevyhoda je v riziku problemov ak chcem jadro drzat aktualne. Ak by ste dokazali zabezpecit zakladny balicek wp+dolezite moduly (seo,cache,2 factor auth, jednoduchy eshop) kde garantujete ze sa to cele po update nezosype bolo by to super.

Odpovedať

Je tam WordPress SEO od Yoast a W3 Total cache. Zatiaľ nie sme tí, ktorí púštahú update do inštalácií, ale malo by to všetko fungovať bez problémov. Časom možno budeme my púšťať update až po overení.

Odpovedať

Čo ak mám u Vás The hosting a chcem vytvoriť blog k e-shopu v samostatnom adresári napr. http://www.stranka.sk/blog, prípadne na subdoméne ? Tu asi nieto pomoci však ?

Odpovedať

Ak sa pýtate, či si môžete WP hosting nainštalovať do samostatného adresára, tak zatiaľ žiaľ nie, ale máme to v to-do.

Odpovedať

Ako píšeme v blogu, merali sme, čo bolo v rámci služby k dispozícii. WP hostingy v zahraničí majú cacheovanie v sebe, na SK a CZ sa s tým netrápia. Všade bol rovnaký obsah, pluginy a téma.

Odpovedať

„Boli tam rovnake pluginy“ – cize bol tam nahodeny ten total cache alebo nie?

Odpovedať

Prepáč, posledná veta mala byť: „Všade bol rovnaký obsah z wptestio a default téma.“ Nikde sme cache plugin neinštalovali, tam kde bol predinštalovaný sme ho nechali (pressidium, mediatemple, wpengine, godaddy, my) a tam kde nebol sme ho nedali. Porovnávali sme výkon „po rozbalení krabice“. Sorry, že to nebolo jasné z textu, nechceme zavádzať.

Odpovedať

Nerozumiem, preco sa urcili WP Hosting balicky tak ako sa urcili – 1domena/15GB, 1domena/30GB, 30 domen/50GB?? Co ak ma niekto 5 domen a potrebuje menej diskoveho miesta? Ponukat hosting s takymito obmedzeniami na pocet domen , resp. neponukat moznost customizacie tak ako pri The Hosting je prinajmensom zvlastne.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *