Preskočiť na obsah
Kategórie
Business Novinky Technológie Tipy a triky Vzdelávanie

SSL certifikát pre bezpečnejší web

SSL certifikát je základný kameň bezpečnosti webových stránok. Ak sa rozhodnete používať certifikát, zabezpečíte dátovú komunikácia medzi vašou stránkou a návštevníkmi. Vďaka jednoznačnej identifikácii prevádzkovateľa získate dôveryhodný web a certifikát vám dokonca pomôže vylepšiť pozíciu vo vyhľadávaní Google.

HTTPS protokol je „staronovou“ podmienkou pri určovaní pozícií v prehliadačoch. Týmto sa zmenil trh SSL cerfikátov a ich dôležitosť. V tomto smere potrebujete poskytovateľa, ktorý podporuje SSL a najlepšie takého, ktorý SSL certifikát priamo dokáže implementovať pre vašu doménu.

V snahe podporiť bezpečnejší internet, internetoví giganti oznámili už dávnejšie zmenu svojich algoritmov. Zaradili protokol HTTPS ako jednu z podmienok, ktorá určuje pozíciu vo vyhľadávaní.

Preto, aby boli internetoví užívatelia vo väčšom bezpečí pri práci na internete, sa Google rozhodol podporiť užívateľov, ktorí používajú protokol HTTPS a odmeňuje ich lepšími pozíciami vo vyhľadávačoch.

V súčasnosti je HTTPS len veľmi málo používaný, vyskytujúci sa na menej ako 1% celosvetových vyhľadávaní. Informácia vznikla z prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Google.

Aj my sme vykonali podobný prepočet a číslo nám vyšlo rovnako nízke. Menej ako 0,9% webov prevádzkovaných u nás má nainštalovaný SSL certifikát.

Základné tipy priamo od Google, ako správne implementovať SSL certifikát:

  • Rozhodnite sa, či chcete SSL certifikát, alebo Wildcard (pre doménu, alebo subdomény)
  • Používajte 2048-bit certifikáty
  • Používajte relatívne URL pre smerovanie na stránky, podstránky, obrázky, css, js
  • Používajte protokol relatívnych URL pre všetky ostatné domény
  • Pozrite si stránku venovanú téme indexovania nových URL pre viac informácií
  • Neblokujte HTTPS stránky z vyhľadávania používaním robots.txt
  • Dovoľte indexovať vaše stránky vyhľadávačom. Vyhnite sa nastaveniu noindex
  • Ak chcete otestovať SSL certifikát na vašej stránke, urobte tak pomocou Qualis SSL Lab Tool

Na každý web dostupný cez HTTPS je možné sa dostať aj pomocou protokolu SPDY 3.1, ktorý je vylepšením pôvodného HTTP a odstraňuje niektoré jeho neduhy, ktoré spôsobujú pomalšie načítavanie stránok. Podpora tohto protokolu je vo všetkých vačších browseroch a je automaticky používaný, keď idete na Facebook, Google alebo Youtube.

5 odpovedí na “SSL certifikát pre bezpečnejší web”

Rad by som videl priamy odkaz, kde google oznamil tuto novinku. Vacsiu blbost som teda este nepocul.

Odpovedať

Jenda otázka na admina ohľadom SSL.

Keďže SSL vyžaduje osobitnú IP adresu, keď začne 30% klientov postupne žiadať hostingy o IP adresu, nestane sa že už nebude dosť adries ? Už dnes je v Amerike napríklad problém s prideľovaním unikátnych IP adries.

Dík za odpoveď.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *