Preskočiť na obsah
Kategórie
Technológie Tipy a triky Vzdelávanie

Najlepšie online kurzy pre programátorov

Na to, aby ste sa naučili programovať, nepotrebujete školu. Na webe existuje obrovské množstvo stránok, e-kníh a online kurzov, ktoré môžete študovať z pohodlia domova. Ak vám chýba disciplína, využite kurzy s lektorom alebo priamo tvárou v tvár s mentorom.

Ak ste sa niekedy aspoň trocha zaujímali o programovanie webových stránok, isto ste narazili na dnes už kultovú stránku jakpsatweb.cz. Napriek tomu, že od jej počiatku nezmenila svoj dizajn, plní dlhé roky svoj účel aj pre skúsených programátorov. Stále na nej nájdu množstvo trikov a návodov.

My vám prinášame prehľad známych svetových platforiem, kde môžete študovať nielen programovacie jazyky, ale aj dizajn či marketing. Pozrite si najznámejšie zdroje.

Webrebel

Jediný slovenský online kurz, ktorý sa objavil v našom prehľade. Študujte webdizajn a programovanie, ktoré nie je časovo náročné a hlavne je celé v slovenčine. Stačí si vybrať z 3 balíčkov, ktoré sú rozdelené podľa množstva programovacích jazykov, ktoré sa môžete naučiť. Ak chcete ušetriť, objednajte si kurz prostredníctvom našich bonusov a získajte 15% zľavu.

webrebel-yablkoŠtudujte na stránke: http://webrebel.sk/
Cena: Rebelík 49 €, Rebel 99 €, Revolucionár 299 €

Codecademy

Naučte sa programovať úplne zadarmo prostredníctvom tejto online platformy. Kurzy sú aj pre totálnych začiatočníkov. Nepotrebujete žiadne vstupné vedomosti.

codecademy

Študujte na stránke: https://www.codecademy.com/
Cena: zadarmo

Codeschool

Projekt Codeschool je postavený na podobnej myšlienke ako Codeacademy s tým rozdielom, že za štúdium cez Codeschool musíte zaplatiť mesačný poplatok. Rozumieme, že práve tento faktor môže v niektorých prípadoch rozhodovať pri výbere štúdia.

codeschool

Študujte na stránke: https://www.codeschool.com/
Cena: $29/mesiac

Thinkful

Zažite priamy kontakt s mentorom, ktorý vás naučí programovať. Thinkful sa prezentuje na vlastnej stránke odvážnym sloganom: Učte sa tvárou v tvár s najlepšími programátormi na svete. Pravdou je, že pri pohľade na zoznam mentorov nájdete naozaj fundované kapacity v tomto odbore.

thinkful

Študujte na stránke: https://www.thinkful.com/
Cena: $300 – $500/mesiac

Platzi

Učte sa prostredníctvom live streamingu o dizajne, marketingu a programovaní. Stačí vám pripojenie k internetu, notebook, smartfón či tablet. Platzi vás naučí základom, ale aj pokročilým trikom v programovaní formou videí a krátkych návodov. Všetko je k dispozícii 24/7.

platzi

Študujte na stránke: https://courses.platzi.com/
Cena: zadarmo

Baserails

Staňte sa majstrom Ruby on Rails a iných webových technológií. Žiaľ, táto stránka neumožňuje náhľad na videonávody zdarma. K videám sa dostanete len cez platený prístup.

base

Študujte na stránke: https://www.baserails.com/
Cena: $25/mesiac

Threehouse

Naučte sa programovať v HTML, CSS alebo iPhone appky. Vyskúšajte si 14-dňovú trial verziu zadarmo a skúste, aké pohodlné je učiť sa programovať.

treehouse

Študujte na stránke: https://teamtreehouse.com/
Cena: $25/mesiac

One Month

Získajte skúsenosti s tvorbou webových a mobilných aplikácií len za 1 mesiac. Treehouse využíva 25 000 študentov vrátane niekoľkých zamestnancov z Google, Bloomberg LP či Singularity University.

learn

Študujte na stránke: https://onemonth.com/
Cena: zadarmo

Dash

Vyskúšajte super spôsob, ako sa naučiť programovať. Po prihlásení vás čaká interaktívna stránka s tromi aktívnymi oknami. V ľavom hornom sledujete prezentáciu a návod, v ľavom dolnom píšete kód podľa inštrukcií a v reálnom čase sa na pravej strane pred vami vykresľuje vaša prvá webstránka.

Learn to Code for Free with General Assembly's Dash | General Assembly01:00Youtube video: Learn to Code for Free with General Assembly's Dash
General Assembly

Študujte na stránke: https://dash.generalassemb.ly/
Cena: zadarmo

Už dávno neplatia ošúchané stereotypy o programátoroch ako umastených a vychudnutých čudákoch, ktorí presedia nekonečné noci za žiariacim monitorom. Byť programátorom je dnes cool a, navyše, celkom slušne zarábajú. Dnes, rovnako ako v minulosti, ide o výsadu podobnú tej, ako byť lekárom, či právnikom.

Autor: Richard Čermák

Riadi brandovú časť slovenského Websupportu, tvorí obsahové stratégie, partnerské a sponzoringové aktivity, zastrešuje komunikáciu firmy.

3 odpovede na “Najlepšie online kurzy pre programátorov”

Asi Top kurz, ktorý som doposial objavil – freecodecamp.com

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *