Kategórie
Bezpečnosť Pre používateľov

Ako zistiť heslo na Gmail, keď ste ho zabudli?

Zistiť zabudnuté heslo na Gmail, prípadne ho zmeniť/obnoviť, dokážete rýchlosťou blesku. Záleží, či ste sa na to dostatočne pripravili, keď ste si zakladali Gmail účet.

Aj skúsený horolezec má kvalitné istenie a pár užitočných vychytávok, aby sa z výpravy vrátil živý a zdravý. Gmail účet tiež potrebuje svoje záchranné laná v podobe aktuálneho mobilného čísla alebo iného e-mailu pre obnovu.  

Ako zistiť heslo na Gmail pomocou čísla na mobil

Ak poznáte prihlasovací e-mail a pri založení účtu ste zadali mobil pre prípad obnovenia hesla:

  • Prihláste sa do svojho Gmail účtu https://accounts.google.com/.
  • Zadajte prihlasovacie meno.
  • Kliknite na Zabudli ste heslo?
  • Google vás vyzve, aby ste zadali posledné heslo, ktoré si v prípade vášho účtu pamätáte.

Nepamätáte si žiadne heslo?

  • Potom kliknite na Skúsiť iný spôsob.
  • Ak používate smartfón s Google účtom, Google vám na mobil pošle informáciu o obnovení účtu s postupom, ako potvrdiť, že vy ste požiadali o obnovu/zmenu hesla.
  • Ak smartfón nemáte, kliknite na Skúsiť iný spôsob. Google vám odošle sms správu na mobil, ktorý ste pri vytváraní účtu zadali ako číslo pre obnovenie hesla. Potom zadajte kód, ktorý vám v sms správe prišiel a zvoľte si nové heslo. 
1. Zabudli ste heslo?
2. Zadajte posledné heslo
 3. Skúsiť iný spôsob: Číslo na mobil
4. Zadajte nové heslo

Ako zistiť heslo na Gmail pomocou e-mailu na obnovenie účtu

Ak poznáte prihlasovací e-mail, ale mobilné číslo je neaktuálne, alebo ste ho pri zakladaní Gmail účtu nezadali, zachráni vás e-mail pre obnovu hesla.

Zisťovanie hesla na Gmail je ako jazda po kruhovom objazde. Pochybujete, či vás určitý výjazd dostane do cieľa? Vyskúšajte iný. Možnosť Skúsiť iný spôsob je kľúčová. 

Ak po kliknutí Google zisťuje číslo na mobil a vy ho nepoužívate, opäť kliknite na Skúsiť iný spôsob. Zobrazí sa vám ďalšia možnosť pre zmenu hesla v podobe e-mailu na obnovenie účtu. Na tento e-mail vám spoločnosť Google odošle verifikačný kód, vďaka ktorému si môžete zmeniť/obnoviť heslo na Gmail.

5. Skúsiť iný spôsob: E-mail na obnovenie účtu

Skúsiť iný spôsob ponúka ďalšie možnosti, ako zmeniť heslo. Napríklad môžete zadať mesiac a rok, kedy ste si Gmail založili, alebo aké je vaše obľúbené jedlo. Avšak všetko sú to vstupy – odpovede na otázky, ktoré ste pri založení účtu museli zadať. Ak ste to nespravili, nezostáva vám nič iné, len sa obrátiť priamo na Gmail centrum pomoci.

Autor: Dana Piljarová

Tvorím weby, píšem články a e-booky, vďaka ktorým si ľudia budujú meno experta vo svojej oblasti. Som detailista, čo ocení kvalitnú kávu, horkú rukolu a domáce paradajky. Milujem rovnováhu, preto si zo sveta IT rada odskočím k maľovaniu a háčkovaniu.

Jedna odpoveď na “Ako zistiť heslo na Gmail, keď ste ho zabudli?”

Google od 1. mája končí s bezplatným poskytovaním googlovského účtu na vlastnej doméne:

https://www.zive.cz/clanky/bezplatny-gmail-na-vlastni-domene-definitivne-konci-google-uzivatele-prevede-na-placene-tarify/sc-3-a-214512/default.aspx

Predpokladám, že máte nie málo používateľov, ktorí majú u vás zaregistrovanú doménu + e-maily riešia presmerovaním MX záznamov cez Google Suite + nechcú od mája platiť gůglu cca 6 € za mesiac a používateľa. Možno by nezaškodilo hodiť sem na blog nejaký step-by-step postup, ako čo najbezbolestnejšie premigrovať späť k vám, v ideálnom prípade aj s presunom historických e-mailov z takýchto schránok. Díky 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.