Vyberáme kvalitné podcasty pre dizajnérov, marketérov a programátorov


  • Zdieľať na Google+

Nemáte čas na pravidelné sledovanie noviniek a trendov? Čerpajte informácie a inšpiráciu z týchto podcastov zameraných na dizajn, marketing, business a programovanie. Počúvať ich totiž môžete počas šoférovania, športovania aj vylihovania.

Podcasty pre dizajnérov:

1. Adventure In Design w/ Mark Brickey

Dizajnérske témy podávané zábavnou formou, presne taký je podcast show Marka Bricleyho z Hero Design Studio. Autor sa spolu s hosťami venuje jednotlivým odvetviam dizajnu, no okrem toho preberajú aj konkrétne kreatívne výstupy a procesy, ktoré sa za výslednou prácou ukrývajú.

Denný podcast ku dnešnému dňu obsahuje vyše 600 epizód a vypočuť si ho môžete na iTunes alebo SoundCloude.

2. Design Matters w/ Debbie Millman

Údajne prvý a teda najstarší podcast o dizajne a vizuálnom umení. V hlavnej úlohe s Debbie

Millman, ktorá si do rozsiahlej debaty pozýva rôzne osobnosti zo sveta dizajnu, umenia, hudobníkov či tvorcov textov.

Všetky hodnotné rozhovory si môžete vypočuť buď priamo na webstránke podcastu alebo na SoundCloude. Tie najlepšie epizódy nájdete tu.

3. 99% Invisible

Tento výber podcastov je zoradený random, o čom svedčí aj to, že sme 99% Invisible, ktorý je najznámejším dizajn podcastom, umiestnili na tretie miesto. Obsahom jednotlivých epizód je presne to, čo má podcast v názve.

Dizajn tvorí komplexný rad procesov, ktoré tvoria 99-percentnú časť finálneho produktu. To, čo vo finále vidíme, je z celého dizajnového procesu iba 1 %.

Vypočujte si podcast na jeho webe a zistite, ako sa dizajnujú eskalátory, lodné kontajnery či elektrická infraštruktúra.

Podcasty pre marketérov:

1. Marketing School w/ Neil Patel & Eric Siu

Podcast tvoria krátke, asi 10-minútové denné epizódy zamerané na digitálny a online marketing. Ich autorom je dvojica svetovo uznávaných odborníkov – Neil Patel a Eric Siu, ktorí sa v tejto oblasti rýpu už… pekne dlho.

Cieľom podcastu je poslucháčom poskytnúť každý deň cenné marketingové tipy, Nájdete ich na iTunes.

2. Social Media Marketing w/ Michael Stelzner

Pravidelný podcast zameraný na online marketing, no najmä na oblasť social media. Za reláciou stojí portál Social Media Examiner, svetovo najväčší „sociálny“ magazín a sprievodca. Práve tipy a aktuálne novinky zo sveta sociálnych sietí predstavujú autori aj v tomto podcaste.

Ak nemáte čas sledovať denný prehľad aktualít vo forme textu, súhrn tých najväčších týždenných udalostí si môžete vypočuť každý piatok cez iTunes alebo na TuneIn.

3. Copyblogger FM w/ Sonia Simone

Podcast zameraný pre blogerov, copywriterov a aj pre tvorcov akéhokoľvek obsahu. Autorka si každý týždeň prizve jedného hosťa, s ktorým diskutuje o aktuálnych novinkách z oblasti copywritingu, obsahového a e-mail marketingu. Aj tento podcast nájdete na iTunes.

4. The GaryVee Audio Experience /w Gary Vaynerchuk

Pokiaľ poznáte Garyho najmä z vlogov, ktoré produkuje v hojnom počte a nemáte čas ich všetky sledovať, práve jeho podcast môže tento problém vyriešiť. Podcast sú totiž obsahuje zostrihané pasáže z Garyho videí, rozhovorov či Q&A epizód.

Prihláste sa na odber Garyho podcastov a každý deň dostanete dávku zdravej motivácie a inšpirácie, ktorú si môžete adaptovať na svoje podnikanie.

Podcasty pre programátorov:

1. The Changelog

Týždenný podcast, ktorého obsahom sú rozsiahle rozhovory s tými najlepšími ľuďmi z oblasti softvérového inžinierstva. Ich hosťami sú programátori, ale aj hackeri a inovátori.

Podcast sa nezaoberá iba samotným kódovaním, ale aj ľuďmi a komunitou, ktorá ho tvorí. Vyše 250 epizód si môžete vypočuť na iTunes alebo na webstránke podcastu.

2. CodeNewbie

Ako už z názvu vyplýva, podcast sa zameriava na témy určené pre nováčikov v programovaní. Autor Saron Yitbarek si do podcastu pozýva rôznych zaujímavých hostí, ktorí rozprávajú o svojich začiatkoch v programovaní, ako sa dostali k prvej práci a aké prekážky museli prekonať, aby sa dostali tam, kde sú dnes.

Toto inšpiratívne počúvanie pre začínajúcich programátorov nájdete na iTunes.

3. JavaScript Jabber

Týždenný podcast o JavaSript jazyku jeho frameworkoch a front-end developmente. Rozhovory o best practices a kódovacích technikách si môžete vypočuť na iTunes.

Keďže je oblasť programovania rozmanitá, tie najlepšie podcasty z každej developerskej kategórie nájdete na webe SimpleProgrammer.

A čo tak niečo v slovenčine?

Niekoľko kvalitných podcastov v slovenčine máme samozrejme aj na Slovensku. Za pozornosť dizajnérov určite stojí podcast Jakuba Ptačina. Jeho doterajším hosťom bol napríklad Jano Suchal, Martin Jenča či Peter Biľak.

Slovenskou alternatívou k spomenutým marketingovým podcastom je relácia Insight. V nej sa vystriedalo viacero úspešných podnikateľov a influencerov zo slovenského prostredia, ktorí rozprávajú o svojich začiatkoch a know-how.

Pri spoznávaní slovenských podcastov by ste nemali zabudnúť ani na podcast od WebSupportu. Ak nemáte čas na sledovanie našich video záznamov z WS eventov, vypočuť si ich môžete aj počas cesty autom, vlakom, pri behu či iba tak.

Medzi našimi podcastmi nájdete aj audio verziu relácie Rady skúsených, v ktorej sa o svojich profesionálnych skúsenostiach podelili zaujímaví ľudia zo slovenskej business scény.