Prepojenie emailovej schránky vytvorenej na našich serveroch so službou Gmail

 

Ak máte záujem využiť možnosť prepojenia Vašej emailovej schránky vytvorenej cez našu spoločnosť, stačí postupovať podľa nasledujúcich krokov:

 

Postup pri nastavení prijímania pošty cez POP3


1. Ako prvý krok je potrebné Vypnúť GeoIP ochranu (po kliknutí na červený text sa Vám otvorí návod). Bez vykonania tohto kroku nebude možné mailovú adresu prepojiť s gmailom.

2. Prihláste sa na svoj gmail účet.

3. Vpravo hore vo Vašej schránke kliknite na ozubené koliesko a vyberte položku Nastavenia. 

4. Vyberte kartu Účty a import.

5. V sekcii Načítať e-maily z iných účtov (pomocou protokolu POP3) kliknite na možnosť Pridať vlastný e-mailový účet POP3.

 

 

6. Zadajte svoju emailovú adresu.

7. Teraz máte na výber z niekoľkých možností. Odporúčame tieto nastavenia: 

8. Ponechať kópiu načítaných správ na serveri – začiarknite toto políčko. V opačnom prípade sa e-maily z druhého účtu odstránia a prístup k nim budete mať iba v Gmaile.

9. Vždy používať zabezpečené pripojenie (SSL) pri načítavaní pošty – ponechajte začiarknuté.

10. Označovať menovkou prichádzajúce správy – toto políčko začiarknite, ak chcete mať prehľad o tom, ktoré e-maily vo vašej doručenej pošte pochádzajú z tohto účtu.

11. Archivovať prichádzajúce správy – ponechajte nezačiarknuté. Toto políčko začiarknite iba v prípade, že nechcete, aby sa nové správy z druhého účtu zobrazovali vašej doručenej pošte.

12. Kliknite na položku Pridať účet

13. Po úspešnom pridaní účtu sa vám zobrazí otázka, či chcete mať k dispozícii možnosť odosielať poštu ako táto adresa. To vám umožní písať správy v Gmaile, pričom ich odosielateľom bude e-mailový účet, ktorý ste práve zadali.

 

 

Postup pri nastavení odosielania pošty cez SMTP


1. Po kliknutí na tlačidlo Ďaľsí krok sa Vám zobrazí možnosť Pridať ďalšiu emailovú adresu, kde zadáte svoje údaje:

 


 

2. Po úspešnom vyplnení Vašeho používateľského mena a emailovej adresy budete vyzvaný na vyplnenie údajov pre odosielanie pošty cez SMTP. Ako Server SMTP zadáte smtp.websupport.sk s portom 465. Používateľské meno a heslo doplníte.

 

3. Po kliknutí na Pridať účet budete vyzvaný na overenie Vašej emailovej adresy. Na Vami zadanú emailovú adresu bude zaslaný overovací kód, ktorý stačí doplniť na nasledujúcej obrazovke, alebo jednoducho kliknete na overovací link, ktorý Vám bol zaslaný spolu s kódom.


 

4. Hotovo! Odosielanie a prijímanie emailov je plne funkčné. Ak chcete použiť niektorú z vašich alternatívnych adries odosielateľa, kliknite pri písaní novej správy na odkaz Od. Ak odpovedáte na správu alebo ju posielate ďalej, kliknite na pole, v ktorom sú uvedení vaši príjemcovia, a potom kliknite na položku Od. Po kliknutí na položku Od sa vedľa vašej adresy zobrazí rozbaľovacia ponuka, v ktorej môžete vybrať e-mailovú adresu, z ktorej chcete správu odoslať.

 

 

 

Ste hladní po ďalších informáciách? Pozrite si: