1. Báza znalostí
  2. E-mail
  3. Práca s kalendárom vo webmaile

Práca s kalendárom vo webmaile

Vo webmailovom rozhraní na https://mail.websupport.sk môžete využívať kalendáre v ktorých si môžete vytvárať udalosti, používať viacero samostatných kalendárov alebo odoberať kalendár napríklad na mobile, alebo v inom zariadení. Prehľad rôznych funkcií nájdete v tomto článku nižšie.

Prehľad

Do kalendára sa môžete dostať po prihlásení sa do Vášho účtu na https://mail.websupport.sk a následne kliknite v ľavom menu na Kalendár. Predvolene je vytvorený kalendár s názvom Default, ktorý si môžete premenovať po kliknutí na daný kalendár -> Následne hore na 3 bodky -> Upraviť/Zdieľať kalendár. Nový kalendár si môžete vytvoriť kliknutím na Pridať kalendár.

Upravenie predvoleného kalendára.

Vytvárania udalostí

Ak si želáte vytvoriť v kalendári udalosť môžete tak spraviť kliknutím na tlačidlo Vytvoriť v hornej lište kde si následne zvolíte dátum a čas udalosti, alebo kliknutím na časový slot v kalendári.

Vytvorenie novej udalosti

Pri vytváraní udalosti máte možnosť pomenovania udalosti, pridania popisu, miesta a taktiež aj nastavenie kedy udalosť začína a končí. V hornej sekcií opakovať máte možnosť nastavenia pravidelného opakovania danej udalosti napríklad každý týždeň/mesiac a podobne.

Ak si želáte pozvať do tejto udalosti iných účastníkov kliknite v hornom menu na Účastníci a pridajte e-mailovú adresu hosťa. Predvolene bude hosťovi zaslaná aj pozvánka na uvedenú e-mailovú adresu. V sekcií Prílohy viete nahrať maximálne 20MB prílohu k danej udalosti.

Vyplnenie detailov udalosti

Vytvorenú udalosť môžete následne kedykoľvek upraviť, presunúť do iného kalendára, pozvať hostí, alebo udalosť zmazať.

Odber kalendára v inom zariadení

Existujúci kalendár môžete taktiež sledovať aj v inom zariadení napríklad na mobilnom telefóne.

Na začiatok je potrebné získať URL adresu kalendára kliknutím na daný kalendár a následne na 3 bodky -> Zobraziť URL kalendára.

Získanú URL adresu si skopírujte a otvorte ju na zariadení na ktorom chcete odoberať kalendár. Automaticky by sa vám mal stiahnuť súbor vo formáte .ics, ktorý si otvorte a kalendára aplikácia by vám mala zobraziť možnosť odberu udalostí kalendára. Ak sa tak nestane je potrebné odoberať kalendár manuálne podľa inštrukcií od tvorcu kalendárovej aplikácie. Vytváranie udalostí je možné iba cez webmail rozhranie

Odber kalendára na inom zariadení.
Aktualizované 27. februára 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu