fbpx

Super nástroje pre lepší osobnostný rozvoj


  • Zdieľať na Google+

New year, new me. Ako sú na tom dnes vaše novoročné predsavzatia? Nikdy nie je neskoro začať znovu. Našli sme niekoľko online zdrojov, ktoré vám pomôžu získať nové návyky a dokončiť svoje ciele.

Nový jazyk s Duolingo

Duolingo

Učenie nového jazyka nemusí byť nuda ani mučenie. Duolingo je appka, s ktorou si postupne budujete slovnú zásobu a učíte sa základom gramatiky. Najlepšie na tom je, že si to učenie ani veľmi neuvedomujete, jednoducho sa hráte. Duolingo je dostupné na iOS, Android aj Windows phone a je zadarmo.

Naučte sa meditovať s Headspace

Headspace

Menej stresu, lepšie sústredenie, vyššia produktivita aj celková spokojnosť so životom. Toto je len niekoľko z vedecky dokázaných benefitov meditácie. Ak patríte k týmu “skúšal som to, nejde mi to” Headspace môže byť tá správna appka pre vás. Meditovať sa naučíte postupne a zároveň si vybudujete návyk. Headspace je dostupný na pre iOS aj Android a vyskúšať ho môžete zadarmo.

Dosiahnite svoje ciele s Lifetick

Lifetick

Poznáte svoje základné hodnoty a viete si zvoliť merateľné ciele? Lifetick vám s tým pomôže a nezostanete len pri tom. V rámci appky si naplánujete aktivity na dosiahnutie daného cieľa a zároveň môžete sledovať svoj progres.

Vytvorte si nové návyky s HabitBull

Habitbull

Získať nový návyk trvá minimálne 30 dní, trpezlivosť a vytrvalosť má však len málokto. HabitBull je appka, v ktorej si môžete merať svoj progres. Inými slovami, ak potrebujete niekoho, aby vás dokopal k novým návykom, skúste HabitBull. Aplikácia je dostupná pre Android a iOS a je zadarmo.

Získajte nové zručnosti s Udemy

Udemy

Udemy ponúka mnoho video kurzov od odborníkov v rôznych oblastiach, vďaka ktorým sa môžete naučiť novým zručnostiam. Výhovorky už neobstoja. Mimochodom, Udemy občas ponúka výrazné zľavy na svoje kurzy, treba ich len vyčíhať.

Rozšírte si vedomosti s Coursera

Coursera

Zaujíma vás nejaká konkrétna oblasť, v ktorej by ste chceli získať poznatky z top svetových univerzít? Stránky ako Coursera a EdX ponúkajú stovky jedinečných kurzov zadarmo aj za poplatok.

Naučte sa programovať s Udacity

Udacity

Ďalším skvelým webom s množstvom kurzov pre programátorov a marketérov je Udacity. Ak chcete zmeniť kariéru alebo si doplniť vedomosti z určitej oblasti, poprezerajte si ponuku. Okrem kurzov zadarmo pre začiatočníkov tam nájdete celé nanodegrees, teda špecializácie, ktorým sa budete venovať niekoľko mesiacov.