Preskočiť na obsah
Kategórie
Tipy a triky

7 aplikácii, ktoré nakopnú vašu produktivitu

Deň začnem s Facebookom, musím predsa vedieť, čo sa vo svete stalo. Prebehnem Instagram, prejdem si e-maily. O dve hodiny neskôr rozmýšľam čo skôr, ale veď už o chvíľu bude obed. Tá únava po jedle. Kým sa mi vráti energia, pozriem ten Facebook ešte raz. A tasky sa odkladajú, dookola. Prokrastinácia je moderná choroba. Bojovať s ňou môžete rôznymi spôsobmi, napríklad s pomocou týcho aplikácií.

Rescue Time

Rescue time

Potrebujete sa sústrediť, ale predsa len sa nemôžete odtrhnúť od 9gagu a Facebook vám stále ponúka nové notifikácie? Rescue Time monitoruje vašu aktivitu na internete a vytvára reporty. V premium verzii si môžete dokonca na určitý čas zablokovať stránky, ktoré odvádzajú vašu pozornosť. Základná verzia je zadarmo, premium stojí $ 9 mesačne.

Marinara Timer

Marinara timer

O Pomodoro technike ste už zrejme počuli. 25 minút sa sústredíte na prácu, následne máte 5 minútovú pauzu. Toto opakujete štyrikrát, kým nepríde veľká pauza – 15 minút. Marinara timer je webová aplikácia, ktorá funguje na rovnakom princípe. Nastavíte si časovač a link môžete dokonca zdieľať aj s kolegami. Prestávku si tak užijete všetci spoločne.

Focuswriter

Focus writer

Niečo pre copywriterov a blogerov. Pred nástrahami internetov vás ochráni Focusworker. Funguje pre Mac, Windows aj Linux. Na obrazovke budete vidieť iba plochu na písanie bez akýchkoľvek rozptýlení. V dispozícii máte časovač, alarm a a môžete si nastaviť aj denné ciele. Táto webová appka je zadarmo.

Noisli

Noisli

Niekomu hudba pri sústredení pomáha, iných irituje. Ak sa však potrebujete sústrediť a chcete si vytvoriť príjemnú atmosféru na prácu, vyskúšajte Noisli. Táto webová appka (a zároveň aj rozšírenie pre webové prehliadače) tlmí zvuky, ktoré vás vo vašom okolí rozptylujú a namiesto toho vám ponúka niekoľko neutrálnych zvukov, ako kaviareň, búrka, dážď, vlak či vietor.

Boomerang

Boomerang app

Kontrolovanie emailov zvyčajne zaberá priveľa času a navyše patrí k obľúbeným prokrastinačným aktivitám. Boomerang je možné implementovať pre Gmail a Outlook. Určite si čas, kedy sa chcete venovať svojim emailom. Boomerang vám nové emaily jednoducho neukáže, až kým nie je správny čas. Ďalšou zaujímavou funkciou je „Respondable“, na základe analýz tisícok emailov dokáže predpovedať, aká je pravdepodobnosť, že vám recipient odpovie. Používať ho môžete zadarmo alebo s vybranými pro plánmi.

Procraster

procraster

Na prokrastináciu pravdepodobne máte nejaký dôvod. Procraster je appka pre iOS, ktorá vám pomôže tento blok identifikovať, rozdeliť projekt na menšie časti a úspešne dokončiť task, ku ktorému ste sa nevedeli dokopať. Aplikácia stojí $ 1,99.

Autor: Barbora Ilić

Miluje inovatívne riešenia, píše pre svetové mediá a spolupracuje s rôznymi startupmi. Tvorí komunikačné stratégie, je marketérka, milovníčka zdravého jedla a vášnivá cestovateľka.