Preskočiť na obsah
Kategórie
Business Vzdelávanie

Ako sa podieľat na vývoji WordPressu?

O popularite WordPressu nie je pochýb. Ponúka jednoduchú možnosť zriadenia funkčnej webky, blogu či e-shopu, pričom každým dňom na svet prichádzujú nové moduly a témy, vďaka ktorým má každý príležitosť prispôsobiť si stránku podľa vlastných predstáv.

Prečo prekladať WordPress a pluginy?

Používanie v cudzom jazyku je pre niektorých veľmi náročné a preto sa čoraz viac nadšencov venuje prekladu WordPress ekosystému  – jadro, pluginy a témy. Títo nadšenci tvoria komunitu a stretávajú sa na pravidelných stretnutiach vo väčších mestách, na WordPress meetupoch či WordCampoch po celom svete. Aj na Slovensku sa už po tretíkrát organizoval WP translation day. Tentokrát v našich priestoroch.

WordPress translation day vo WebSupporte

Hoci počasie v ten deň prialo skôr posledným letným aktivitám, Medzinárodný deň prekladateľov sme si v skromnej zostave s mnohými remote spolupracovníkmi celkom užili. Výsledok vyzerá takto:

Preklady pomáhajú ďalším užívateľom

Podobné stretnutia plánujeme v našich priestoroch aj v budúcnosti, tak ak chcete priložiť ruku k dielu a preložiť svoju obľúbenú tému či plugin aj pre ostatných, stačí si pozrieť týchto pár bodov a založiť si konto na wordpress.org. WordPress komunita vám bude vďačná.

Autor: Eva Joňáková

Pracuje v teame SUPPORTu a tvrdí, že mať zvolené správne priority je rovnako dôležité ako robiť prácu, ktorá vás baví. Evka ju našla v pomoci a individuálnom prístupe ku každému zákazníkovi.