Preskočiť na obsah
Kategórie
Tipy a triky

Filmy z hackerského prostredia

Hackeri. Taká zvláštna skupina ľudí, ktorých máme radi, ak idealisticky bojujú za spravodlivosť. No na druhej strane nám dvíhajú tlak, keď napádajú naše servery. V poslednej dobe si s nimi užili kopec zábavy aj naši admini. Pozrite si teda radšej filmy o takých hackeroch, ktorí svojimi zručnosťami bojujú za lepší svet. A sú tak trochu asociálni.

Mr. Robot

Filmový zoznam začíname tentokrát netradične. Seriálom. Mr. Robot je mimoriadne vydarený seriál o geniálnom hackerovi Elliotovi, ktorý sa rozhodne pridať k “hacktivistom” a napadnúť obrovskú korporáciu E Corp. Elliot nie je typický filmový hrdinova. Trpí klinickou depresiou, úzkosťami, užíva drogy. Prenasledujú ho vlastní démoni, no zároveň má ideály, za ktoré svojím spôsobom bojuje.

mr-robot

WarGames

Naštartovať tretiu svetovú vojnu hrou na počítači? Tak to sa pošťastilo Davidovi, ktorý sa náhodou pripojil k “super” tajnému “super” počítaču. Ten ovláda celý americký jadrový arzenál a začne odpočítavať začiatok vojny medzi USA a Ruskom. Taká bežná situácia, čo poviete? Tento film z roku 1983, ale určite stojí za vzhliadnutie.

Vypočujte si aj náš rozhovor s etickým hackerom: 

wargames

The girl with the dragoon tattoo

Mikael Blomkvist je novinár, ktorý vyšetruje zmiznutie netere bohatého švédskeho priemyselníka spred 40 rokov. Pomáha mu pri tom potetovaná punk dievčina, ktorá je zároveň hackerka a mimoriadne nadaná detektívka. Ak máte radi severské krimi, o večerný program máte postarané.

tattoo

The Score

Robert De Niro, Marlon Brando, Edward Norton. Skutočne podarená zostava hereckých hviezd sa spojila vo filme The Score. Nick Wells (De Niro) je skúsený kriminálnik, ktorý si chce užiť svoj zaslúžený dôchodok. Avšak niektoré ponuky sa jednoducho nedajú odmietnúť. Súčasťou poslednej veľkej krádeže je prelomenie bezpečnostného systému, v čom im pomáha, ako inak, asociálny hacker.

score

Sneakers

Intrigy či nebezpečenstvo nechýbajú ani vo filme Sneakers z roku 1992. Martin Bishop (Robert Redford) je súčasťou tímu, ktorý testuje bezpečnostné systémy. Vládni agenti sa ho však snažia zatiahnúť do krádeže “super” tajnej čiernej skrinky. Aké informácie skrýva a kto sú vlastne tí vládni agenti? Neprezradím, budete si musieť pozrieť celý film. Neoľutujete.

sneakers

Hackers

Za počítačový vírus si mladý hacker Dade vyslúžil poriadny trest. Nesmie používať počítač až do 18-ky. Tu sa však jeho príbeh s nahnevanými vládnymi agentmi nekončí. Niekoľko rokov neskôr sa spolu s partičkou kamarátov nabúra do “super” tajného “super” počítača a zistí veľa nepekných informácii. V pätách má FBI aj šialeného “super” programátora. Podarí sa mu zvrátiť katastrofu a zachrániť svet?

hackers

Autor: Barbora Ilić

Miluje inovatívne riešenia, píše pre svetové mediá a spolupracuje s rôznymi startupmi. Tvorí komunikačné stratégie, je marketérka, milovníčka zdravého jedla a vášnivá cestovateľka.

Jedna odpoveď na “Filmy z hackerského prostredia”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *