Preskočiť na obsah
Kategórie
Tipy a triky Vzdelávanie

Ako sa vzdelávať na Facebooku – dizajnéri

Sociálne siete už dávno nie sú len prostriedkom na vypĺňanie voľného času a nástroj pre udržiavanie vzťahov s vašimi blízkymi, kamarátmi či spolužiakmi. Okrem zábavy ponúkajú aj priestor pre vzdelávanie a inšpiráciu. Ak sa venujete dizajnu, určite ste už narazili na problém, s ktorým ste si nedokázali poradiť. Skúste na jeho riešenie okrem Googlu využiť aj silu špecializovaných Facebook skupín. Pozrite si ich zoznam a riešenia vášho problému od skúsených dizajnérov nájdete možno aj tam.

Grafici

V skupine s príznačným názvom sa môže prezentovať svojimi výtvormi, znalosťami a skúsenosťami bez rozdielu každý, kto sa venuje 2D, 3D, vektorovej, alebo bitmapovej grafike. Skupina má v súčasnosti viac ako 5000 používateľov, takže jej členovia vám dokážu poradiť takmer v každej oblasti grafického dizajnu.

Pridajte sa do skupiny

DizajnériSK

Snahou skupiny DizajnériSK je vybudovať spoločné miesto pre všetkých slovenských dizajnérov, ktorí si tu budú môcť vymieňať svoje nadobudnuté tipy a triky, cenné rady a vytvoriť priestor pre diskusiu o zaujímavostiach z oblasti online a offline grafického dizajnu.

Jej zakladateľ, Peter Očenáš, sa pre portál Sketcher.sk vyjadril, že skupinu založil v časoch, keď potreboval poradiť a ako freelancer nemal v okolí žiadneho kolegu. Peter sa vtedy snažil prelistovať podobne zamerané Facebook skupiny, no ani jedna z nich riešenie jeho problému nepriniesla. Vtedy sa rozhodol, že sa pokúsi založiť vlastnú skupinu. Za viac ako 2 roky svojho fungovania má internetová komunita DizajnériSK vyše 1400 prevažne slovenských freelancerov, dizajnérov z reklamných agentúr a grafických štúdií.

Pridajte sa do skupiny

Slovenskí a českí dizajnéri

Rovnako ako všetky predošlé, aj táto skupina zoskupuje slovenských a českých dizajnérov na jednom mieste. Okrem rád pre úplných začiatočníkov, zaujímavých noviniek a diskusií na rozličné témy z oblasti grafického dizajnu tu nájdete aj priestor pre spätnú väzbu vašich projektov. Komunita Slovenskí a českí dizajnéri má aktuálne vyše 1100 členov.

Pridajte sa do skupiny

SUX fórum

Skupinu tvoria ľudia z oblasti UX/UI dizajnu, ktorí sa stretávajú v pravidelných intervaloch každý mesiac, aby si okrem online komunikácie vymenili svoje poznatky z user interface dizajnu a user experience aj v offline debate. Ak sa venujete dizajnu užívateľských prostredí, alebo navrhujete rozloženie prvkov webov a aplikácií, v skupine SUX fórum načerpáte množstvo poznatkov z praxe. Takisto tu nájdete aj prípadové štúdie či pracovné ponuky.

Pridajte sa do skupiny

Unie grafického designu

Komunita, ktorá už od roku 2007 združuje dizajnérov a všetkých priaznivcov, ktorým nie je budúcnosť grafickému dizajnu ukradnutá. Aj keď je Únie grafického designu združením dizajnérov a typografov prevažne z Českej republiky, medzi 3200 členmi jej Facebook skupiny sa nájdu aj slovenskí odborníci. Okrem miesta pre riešenie vašich problémov poskytuje skupina aj priestor pre diskusiu, zdieľanie zaujímavých článkov, zdrojov a video prednášok.

Pridajte sa do skupiny

Slovak Typography

Priestor pre všetko, čo sa písma týka. Zaujímate sa o novinky zo sveta slovenskej a českej typografie? Natrafili ste na zaujímavý font v zľave? Alebo hľadáte niekoho, kto by vám skritizoval vaše vlastné písmo? Komunita Slovak Typography s viac ako 800 členmi ponúka možnosti pre riešenie problémov, hodnotenie vašich výtvorov a šírenie tipov a trikov z oblasti grafického dizajnu a písma.

Pridajte sa do skupiny

 

Či už ste ilustrátor, detepák a typograf na akejkoľvek úrovni, alebo dizajnujete weby, aplikácie, logá či kompletné identity, verím, že vám tieto skupiny prinesú množstvo inšpirácie a poznatkov, ktoré využijete vo svojom ďalšom napredovaní.

[mc4wp_form]

Autor: Erik Oravec

Copywriter a vizuálny fetišista so záľubou v pekných veciach a dobrých ľudoch. Ešte stále študent marketingovej komunikácie, cestovateľ a milovník dobrej knihy. A kávy!

4 odpovede na “Ako sa vzdelávať na Facebooku – dizajnéri”

Cavko, mäkčene a dĺžne v článku sú asi naschvál čo? 😀 😀 😀 😀 celkom ma to irituje

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *