Preskočiť na obsah
Kategórie
Business Novinky Technológie Tlačové správy Zákulisie

Nová akvizícia WebSupportu na maďarskom trhu

Som veľmi rád, že po viac ako roku práce a dlhých vyjednávaniach môžem oficiálne oznámiť úspešnú akvizíciu novej firmy v Maďarsku Gyümölcstárhely – ktorá pôsobí na trhu od roku 2003 so siedmimi zamestnancami.

Na Slovensku sa stal Websupport najväčším a najkvalitnejším hostingom. Začali sme expandovať a v ostatných 3 rokoch sme začali služby ponúkať aj v Maďarsku a Čechách. Aby sme náš rozvoj v zahraničí ešte viac podporili, rozhodli sme sa hľadať lokálneho partnera.

Celý proces sa niesol v priateľskom duchu. Takto nám gratulovali noví kolegovia k 100 000 doménam
3WS_100000_domenInak, Gyümölcs znamená ovocie, a tárhely hosting. Keďže je však pre Slováka slovo gyümölcstárhely celkom dosť komplikované vysloviť, tak sme si vymysleli slovenský ekvivalent – Ovocníčkovia.

Na oplátku sme „ovocníčkom“ poslali originálny pozdrav s našim menami, pretvorenými do maďarčiny 🙂
5greetings_WS_GYTVďaka tomu, že sa nám podarilo nájsť firmu podobnú Websupportu spred niekoľkých rokov: firmu plnú mladých a šikovných ľudí, s výbornou firemnou kultúrou a obrovskou kreativitou, sa chceme pokúsiť zopakovať príbeh Websupportu aj v Maďarsku. To znamená, vytvorenie najlepšieho a najväčšieho hostingu v krajine.

V Gyümölcstárhely makajú fakt skvelí ľudia a veľmi sa teším na ďalšiu spoluprácu.
2sme_nakupili_GYT

WebSupport a Gyümölcstárhely po podpise zmluvy
ws-gyt-04Viem, že vďaka spojeniu nášho know-how a skvelého lokálneho teamu sa nám to podarí. Taktiež verím, že táto akvizícia prinesie ďalšiu hodnotu aj pre slovenských zákazníkov. Jednak v praktických veciach ako zníženie cien domén ale aj v tom, ako sa ešte lepšie starať a príjemne prekvapovať zákazníkov (čo gyümölcstárhely vie naozaj skvelo).

Ihneď po podpísaní zmluvy sa oslavovalo pri kvalitnej maďarskej klobáse 😉
StretnutiaTešíme sa veľmi na spoluprácu a nový zážitok.

Autor: Michal Truban

Mišo je prirodzeným dôkazom toho, že poctivý biznis sa dá robiť aj v teniskách a bez zbytočných oficialít. Je zakladateľ WebSupportu, startupu Nicereply, InHiro či inteligentnej stoličky Neseda.

7 odpovedí na “Nová akvizícia WebSupportu na maďarskom trhu”

ak by ste chceli nieco kupit v Srbsku, mozem Vam pomoct 🙂

Odpovedať

Nie je 7 zamestnancov predsa len malo na ambiciu stat sa najvacsim poskytovatelom hostingovych sluzieb v HU? Bol rozhodujucim fakt, ze ste si „sadli“, alebo nejaky iny prinos – originalny business model alebo podobne? Zaujimalo by ma tiez, ako je to s konkurencnym prostredim v Madarsku – ktore firmy su najvacsimi konkurentmi? Predpokladate aj rozdiely v business modeli vyplyvajuce z rozdielnosti kultur? Napriklad nase poistne portale sa uchytili v Cechach, ale skrachovali v Raksuku a Polsku kvoli uplne odlisnej mentalite zakaznikov …

Odpovedať

Cekol som, ked bol naposledy vypadnuty OpenWRT projekt stranka, ze je hostovana v Budapesti. Mozno by nebolo od veci hodit do teho nejaky goodwill a spravit nejaky mirror, mozno aj s lepsie spravovanyma DNS recordami. Akoze bezplatne, iba s tym, ze by si websupport tam pleskol svoj banner. Ale … to sa treba dohodnut s nima. Ja len tolko.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *