fbpx

5 dôvodov prečo investovať do .com domény


 • Zdieľať na Google+

Keďže viac ako 288 miliónov domén je už zaregistrovaných a všetky štvorpísmenové domény sú už obsadené, nájsť kvalitnú .com doménu je čoraz náročnejšia úloha. Prejdite si nasledujúci zoznam dôvodov, prečo by ste to nemali vzdávať a mali investovať do značky, ktorá bude mať názov s dostupnou .com doménou.

1. Voľná .com doména je detektorom voľnej ochrannej známky
Pri zakladaní firmy je dôležité mať unikátny názov, ktorí sa dá registrovať ako ochranná známka. Ak má váš názov obsadenú .com doménu je oveľa väčšia šanca, že nebude mať ani voľnú ochrannú známku a vy tak môžete hneď šetriť financie na právnikov a svoj čas.

2. Medzinárodnosť je stále .com
Ak má vaša firma potenciál globálneho rastu alebo sa už prezentuje v zahraničí, vaši obchodní partneri, alebo klienti automaticky predpokladajú, že máte stránku s doménou .com. Predstavte si, že vás budú hľadať a na doméne nenájdu vás, ale zaparkovanú doménu alebo konkurenciu.

3. Google vás uprednosní
Ak využívate doménu .sk, Google vás síce uprednostní v lokálnych výsledkoch, nebude to už však platiť pre globálne vyhľadávanie. V globálnom kontexte totiž Google vo výsledkoch na vyššie pozície umiestni v porovnaní s .sk doménou výsledok s doménovou príponou .com.

4. Domény .com majú stále najvyššiu hodnotu
Domény s príponou .com mali vždy dominantnú pozíciu a tento stav naďalej pretrváva. K septembru 2014 predstavoval podľa Verisign celkový počet registrovaných .com domén takmer 115 miliónov. Za posledný rok narástol počet registrácií .com domén o ďalších 6,8%. Domény s príponou .com sú stále najviac preferované a aj najviac zaujímavé z investičného hľadiska. V zozname domén, ktoré boli predané za najvyššie sumy sú len tie, ktoré majú príponu .com.

5. Ušetríte desiatky tisíc eur
V momente registrácie vás .com doména stojí pár eur. Ak si ju ale hneď nezaregistrujete, jej odkúpenie vás môže neskôr stáť desaťtisíce aj stotisíce eur. Boli by ste prekvapený koľko slovenských známych firiem urobilo túto chybu.

Overte si, či je vaša .com doména voľná:


Prečítajte si naše ďalšie odporúčania a tipy o brandingu na Big Name Blogu: http://www.bigname.sk/blog alebo nás sledujte na našom Facebooku: https://www.facebook.com/bignametheory.

Stiahnite si e-book Hacknite sa!

Buďte efektívnejší, rýchlejší a kreatívnejší. Nechajte sa inšpirovať technikami, ktorých princípy stále platia a riadime sa nimi doteraz. Prečítajte si výber toho najlepšieho z 10 ročnej histórie firemného blogu.

Osobné údaje (najmä e-mailovú adresu) spracúvame za účelom poskytnutia e-booku. Na poskytnuté osobné údaje sa vzťahujú zásady ochrany osobných údajov.

 • Frantisek.com
  Odpovedať
  Autor
  Frantisek.com

  […] pre tento článok bolo blog Mirky Pastierovej, ktorá napísala zaujímavé dôvody, prečo by mala firma investovať do .com domény. A keďže […]

 • Jasam
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Jasam

  Čo ak už mám regnutú a aj v používaní .net doménu? V čase realizácie projektu bola pre nás .com doména veľmi drahá. Má význam odkúpiť .com domén, ak je teraz v dosahu (ale je to otázka zopár tisíc EUR.)

  • WebSupport
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport WebSupport

   .com je vždy svätý grál a je všeobecný postup, začať kľudne aj s inou doménou a keď sa projektu darí, ísť do .com domény. Držíme palce!

 • LOCHNESS
  Odpovedať
  Autor
  Avatar LOCHNESS

  Tak neviem ako pre koho sa .com oplatí . .
  Hlavne keď niekto ponuka tovar,služby na slovensku a ma slovenský názov a konconku.com tak je to prinajmenšom blbé. (ale možno len pre mňa)