Preskočiť na obsah
Kategórie
Vzdelávanie Zákulisie

TEDx Bratislava je výnimočná konferencia

Slovenská verzia celosvetovo známej konferencie TEDx si získava stále väčšiu obľubu a tento rok sa jej zúčastnili opäť aj zamestnanci WebSupportu. Tentokrát sa na TEDx vybrali piati kolegovia, ktorí sa podelili o svoje dojmy.

Ľuboš Ľahký (Product Owner)

Bol to môj druhý TEDx Bratislava, no prvý v nových priestoroch. Nech je Nová budova SND, aká chce, TEDx-u Bratislava neuveriteľne svedčí. Myslím, že ako jediné podujatie v nej dokáže využiť celý jej priestor na 100%. Networkovaním vonku, aktivitami vnútri a prednáškami v sále. Úplný luxus.

Hneď úvodná prednáška o nepočujúcich bola pre mňa absolútnym stelesnením TED-u. Ukázala mi špecifický svet, ktorý som len registroval, z takého zaujímavého pohľadu, že si to zrejme navždy zapamätám. To sa podarilo ešte aj pani Zore Bútorovej, ktorá ma primäla inak pozerať na dôchodok a dôchodcov; Jarovi Vinarskému, ktorý ma presvedčil, že tanec má mnoho podôb; a projektu Rekonstrukce státu, ktorý ma pobavil svojou pascou na politikov. Záverečná prednáška o splnení sna cestou na Južný pól bola fakt tým vytúženým zlatým klincom. Neostalo mi nič iné, ako pridať sa k standing ovation. Špeciálne dobrý pocit som mal z publika. Sršala z neho zvedavosť, dobrá nálada a vždy podržalo nervóznych spíkrov či s technikou sa trápiacich organizátorov. Je tu medzi nami mnoho dobrých ľudí, minimálne za sálu
SND, a to je super!

Šimon Šiplák (Junior Marketing Analyst)

Pokiaľ si dobre pamätám, tak tento TEDx bol druhý krát v SND a organizácia bola tradične na dobrej úrovni, i keď im trošku utiekol začiatok, ktorý sa posunul cca. o 20 minút. Veľmi sa mi páčili aktivity mimo hlavnú sálu a myslím si, že boli najlepšie a najzaujímavejšie za posledné 3 roky. Najviac som si vychutnával aktivitku od Pixel Federation, kde si mohli ľudia vyskúšať Oculus. Bola to dosť pecka a riadne vám to oblblo zmysly. Som zvedavý, čo vymyslia na budúci rok, aby sa prekonali.

Eva Jantošíková (HR manager)

Veľmi sa mi páčilo. Konferencia, kde čas plynie príjemným tempom a máte pocit, že celý deň má 48 hodín. Na konci dňa však vôbec nie ste unavení, lebo program naozaj zaujal a máte pocit, že ste ho využili maximálne užitočne. Dokážete si všetko naplno užívať a všetko stíhate. Je to taká iná Pohoda. Doteraz mi najviac doznieva posunková reč, Aero Auto, Plamienok, ExpedÍcia na Južný pól a zaujímavé info o tom, ako budeme raz najstaršou generáciou v Európe.

Marián Ivan (Sales Manager)

Bol to môj prvý TEDx, takže môžem porovnávať len s klasickým, nie nezávislým TEDom. Hoci viaceré témy boli zaujímavé, chýbali mi kvalitnejšie prezentačné schopnosti prezentujúcich. T. j. to čo, majú najmä v USA spravidla zvládnuté úplne bezkonkurenčne. Ale myslím, že toto sa už postupne zlepšuje :). Aby som aj pochválil, tak sa mi páčila pestrosť tém a aj fakt, že sa u nás nájdu veľmi zaujímavé nápady a šikovní ľudia. Len potrebujeme nabrať väčšie sebavedomie a schopnosti „sa predať“. Verím, že budúci ročník bude ešte lepší.

Autor: Richard Čermák

Riadi brandovú časť slovenského Websupportu, tvorí obsahové stratégie, partnerské a sponzoringové aktivity, zastrešuje komunikáciu firmy.

Jedna odpoveď na “TEDx Bratislava je výnimočná konferencia”

Placi sa tam volaco? Ja bych tam isol prednasat, heh!

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *