Preskočiť na obsah
Kategórie
Business Novinky

7 dôvodov, prečo si kúpiť .eu doménu

Sme presvedčení, že kúpa takejto domény je výbornou investíciou napr. pre mladé firmy, ktoré chcú preraziť aj na európskom trhu. Aby ste sa vedeli ľahšie rozhodnúť, spísali sme pre vás niekoľko výhod, prečo je výhodné mať vlastnú .eu doménu.

1. Dostupnosť slovenských slov v názve
Pri registrácii .eu domény so slovenským názvom je veľmi pravdepodobné, že bude ešte voľná. Narozdiel od .sk domény je totiž veľa voľných slov, ktoré nemajú svoju .eu doménu.

2. Nižšie náklady na podnikanie
Domény .eu vám zaručia pokrytie vášho podnikania v rámci celej Európskej únie. Nemusíte mať unikátne domény pre jednotlivé trhy a krajiny, stačí vám 1 hlavná európska doména pre všetky.

3. Zvýšenie dôveryhodnosti
Skutočnosť, že doménové meno .eu môžu registrovať len spoločnosti a subjekty sídliace v EÚ, na Islande, v Lichtenštajnsku a Nórsku, znamená, že každá krajina jasne a zreteľne vidí váš podnikateľský kredit.

4. Odlíšenie sa od konkurencie
Dajte zákazníkom dôvod zapamätať si vašu doménu. Odlíšte sa od konkurencie použitím inej, než u nás obvyklej .sk domény. Ukážte, že konkurujete firmám na európskom trhu.

5. Názvy domén s diakritikou
Na rozdiel od .sk domény podporuje tá európska diakritiku v doménovom názve. Vďaka tomu sa nemusíte vôbec obmedzovať a vyhýbať dĺžňom či mäkčeňom. Zaregistrujte si doménu so slovenskými znakmi.

6. Ochrana informácií vo WHOIS
V používateľskom extranete registrátora .eu domén EURid je možné nastaviť a následne skryť dôverné informácie, ktoré by sa nemali zobrazovať pri vyhľadávaní domény pomocou služby WHOIS.

7. Európska doména získava na popularite
Napriek tomu, že .eu doména patrí k tým najmladším, neustále stúpa v rebríčku najpoužívanejších domén na svete. Pred ňou sú už len najstaršie koncovky typu .com, .net, .org, .info alebo významné domény svetových krajín typu .uk, .cn, .ru a pod.

Ak vás výhody .eu domény presvedčili, zaregistujte si ju už dnes.

Autor: Tím Websupport

Sme slobodná a otvorená firma. Robíme to, čo nás baví a chceme každou našou činnosťou posúvať štandardy vyššie.

8 odpovedí na “7 dôvodov, prečo si kúpiť .eu doménu”

WebSupport sa primárne orientuje na slovenský, český a maďarský trh. Preto pre nás zatiaľ nemá zmysel .eu doména.

Odpovedať

Podľa mňa, ak píšete o výhodach, tak by ste mali uviesť aj nevýhody. A to napr. že väčšina slovákov predpokladá že slovenská firma bude na .sk doméne.
Ďalšia vec je, že ak chce firma podnikať medzinárodne, tak na podnikanie tu je doména .com (commercial).
A tých zlých stránok je viac.
Každopádne nechcem .eu domény zatracovať, len je podľa mňa potrebné uviesť aj tie zlé stránky.

Odpovedať

Vďaka za postreh. Myslíme si, že ak sa firma rozhodne pôsobiť na európskom trhu, nemusí sa vôbec sústrediť na nejaké očakávania zo strany Slovákov. Ide predsa podnikať v Európe.

Áno, ak chce firma podnikať celosvetovo, je .com doména správna voľba. Veľa firiem sa však chce orientovať výhradne na európsky trh, preto volia .eu doménu. Ostatné nevýhody ste nespomenuli, takže nevieme posúdiť.

Pekný deň 🙂

Odpovedať

Osobne nemám v oblube .eu domeny. na eu domenach mam len weby ktore mám len na linkbuilding seriozny web natom nejde postaviť podla mna.

Odpovedať

v tom prípade je autobazar.eu levitujúci web…

Odpovedať

Ja viem 10 dovodov, preco si kupit .EU domenu, ja mam tiez vela takych:
1.) Cena
2.) Cena
3.) Cena
4.) Cena
5.) Cena
6.) Cena
7.) Cena
8.) Cena
9.) Cena
10.) Cena

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *