fbpx

7 dôvodov, prečo si kúpiť .eu doménu


 • Zdieľať na Google+

Sme presvedčení, že kúpa takejto domény je výbornou investíciou napr. pre mladé firmy, ktoré chcú preraziť aj na európskom trhu. Aby ste sa vedeli ľahšie rozhodnúť, spísali sme pre vás niekoľko výhod, prečo je výhodné mať vlastnú .eu doménu.

1. Dostupnosť slovenských slov v názve
Pri registrácii .eu domény so slovenským názvom je veľmi pravdepodobné, že bude ešte voľná. Narozdiel od .sk domény je totiž veľa voľných slov, ktoré nemajú svoju .eu doménu.

2. Nižšie náklady na podnikanie
Domény .eu vám zaručia pokrytie vášho podnikania v rámci celej Európskej únie. Nemusíte mať unikátne domény pre jednotlivé trhy a krajiny, stačí vám 1 hlavná európska doména pre všetky.

3. Zvýšenie dôveryhodnosti
Skutočnosť, že doménové meno .eu môžu registrovať len spoločnosti a subjekty sídliace v EÚ, na Islande, v Lichtenštajnsku a Nórsku, znamená, že každá krajina jasne a zreteľne vidí váš podnikateľský kredit.

4. Odlíšenie sa od konkurencie
Dajte zákazníkom dôvod zapamätať si vašu doménu. Odlíšte sa od konkurencie použitím inej, než u nás obvyklej .sk domény. Ukážte, že konkurujete firmám na európskom trhu.

5. Názvy domén s diakritikou
Na rozdiel od .sk domény podporuje tá európska diakritiku v doménovom názve. Vďaka tomu sa nemusíte vôbec obmedzovať a vyhýbať dĺžňom či mäkčeňom. Zaregistrujte si doménu so slovenskými znakmi.

6. Ochrana informácií vo WHOIS
V používateľskom extranete registrátora .eu domén EURid je možné nastaviť a následne skryť dôverné informácie, ktoré by sa nemali zobrazovať pri vyhľadávaní domény pomocou služby WHOIS.

7. Európska doména získava na popularite
Napriek tomu, že .eu doména patrí k tým najmladším, neustále stúpa v rebríčku najpoužívanejších domén na svete. Pred ňou sú už len najstaršie koncovky typu .com, .net, .org, .info alebo významné domény svetových krajín typu .uk, .cn, .ru a pod.

Ak vás výhody .eu domény presvedčili, zaregistujte si ju už dnes.

 • Lukas
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Lukas
  • WebSupport
   Odpovedať
   Autor
   WebSupport WebSupport

   WebSupport sa primárne orientuje na slovenský, český a maďarský trh. Preto pre nás zatiaľ nemá zmysel .eu doména.

 • Dávid Katuščák
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Dávid Katuščák

  Podľa mňa, ak píšete o výhodach, tak by ste mali uviesť aj nevýhody. A to napr. že väčšina slovákov predpokladá že slovenská firma bude na .sk doméne.
  Ďalšia vec je, že ak chce firma podnikať medzinárodne, tak na podnikanie tu je doména .com (commercial).
  A tých zlých stránok je viac.
  Každopádne nechcem .eu domény zatracovať, len je podľa mňa potrebné uviesť aj tie zlé stránky.

 • WebSupport
  Odpovedať
  Autor
  WebSupport WebSupport

  Vďaka za postreh. Myslíme si, že ak sa firma rozhodne pôsobiť na európskom trhu, nemusí sa vôbec sústrediť na nejaké očakávania zo strany Slovákov. Ide predsa podnikať v Európe.

  Áno, ak chce firma podnikať celosvetovo, je .com doména správna voľba. Veľa firiem sa však chce orientovať výhradne na európsky trh, preto volia .eu doménu. Ostatné nevýhody ste nespomenuli, takže nevieme posúdiť.

  Pekný deň 🙂

 • Rudko
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Rudko

  Osobne nemám v oblube .eu domeny. na eu domenach mam len weby ktore mám len na linkbuilding seriozny web natom nejde postaviť podla mna.

  • Ex
   Odpovedať
   Autor
   Avatar Ex

   v tom prípade je autobazar.eu levitujúci web…

 • Lars Schotte
  Odpovedať
  Autor
  Avatar Lars Schotte

  Ja viem 10 dovodov, preco si kupit .EU domenu, ja mam tiez vela takych:
  1.) Cena
  2.) Cena
  3.) Cena
  4.) Cena
  5.) Cena
  6.) Cena
  7.) Cena
  8.) Cena
  9.) Cena
  10.) Cena