WebAdmin

WebAdmin je intuitívne grafické rozhranie od WebSupportu, slúžiace na administráciu našich služieb – hostingov, domén, presmerovaní alebo serverov. Vďaka prívetivému UX rozhraniu dokážete jednoducho spravovať svoje služby. Nemusíte mať skúsenosti so spravovaním serveru, ani blúdiť v zložitých hostingových nadstavbách (napr. cPanel).


Registrácia

Registrácia do WebAdmin rozhrania prebieha vo väčšine prípadov priamo pri objednávke akýchkoľvek služieb. Občas sa však môže stať, že potrebujete konto aj bez toho, aby ste objednávku potrebovali vykonať (presun služieb, administrácia služieb niekoho iného). V takých prípadoch Vám konto vytvorí priamo vlastník služieb, v osobitných prípadoch vám ochotne poradí náš Support.

Prihlásenie

Prihlásenie do WebAdminu pozostáva zo správneho loginu (prihlasovacie meno) a hesla. Login je jedinečný a používa sa na prihlásenie, spolu s heslom do administrácie služieb.

Prihlásiť sa »

Zabudnuté prihlasovacie údaje

  1. V prípade, ak nepoznáte svoje prihlasovacie údaje, ako prvý krok si obnovte prihlasovacie meno.  Svoj login si viete obnoviť na úvodnej stránke prihlasovacieho formulára. Na Váš kontaktný email alebo telefónne číslo Vám bude login zaslaný.

2. Po zistení loginu si rovnakým spôsobom obnovte heslo. Stačí ak na úvodnej stránke prihlasovacieho formulára zadáte login a kliknete na pokračovať. Následne v ďalšom kroku kliknete na možnosť Zabudnuté heslo.

WebAdmin sekcie

Úvodná obrazovka – Dashboard

Na tejto obrazovke v prvom rade máte možnosť jednoducho prehľadávať svoje služby a rýchlo sa navigovať k ich administrácií, vidíte prehľad faktúr(uhradené faktúry, neuhradené a dobropisy). Ďalšou časťou je Prehľad hostingov a domén, ktoré zobrazujú Vaše hostingy a domény. Napravo môžete vidieť predvolený fakturačný a doménový profil

Sekcia Služby slúži na prehľad, administráciu a výber služieb. Je rozdelená na tri sekcie – Všetky, Moje a Zdieľané. Zdieľané označujú služby, ktoré zdieľate s inými používateľmi. Vaše služby môžete zoraďovať podľa typu, názvu (abecedne), stavu/statusu alebo exspirácie. Prostredníctvom WebAdmina v sekcií Služby môžete spravovať a administrovať :

Faktúry

Sekcia zobrazuje všetky neuhradené faktúry, uhradené originálne faktúry použiteľné v účtovníctve alebo prípadné dobropisy. V tejto sekcii uhrádzate svoje služby, upravujete fakturačné údaje, zlučujete/rozdeľujete faktúry alebo ich mažete. Všetky dostupné možnosti nájdete v sekcií Platby a fakturácia.

Fakturácia a zmena údajov

Fakturačné údaje máte možnosť kedykoľvek vrámci fakturačného mesiaca upraviť. Ak fakturujete služby vašim klientom, máte možnosť používať viac fakturačných údajov.

Bonusy

Keďže nám záleží na vašom úspechu, ku každej zakúpenej službe ponúkame 23 bonusov a zvýhodnení pre vaše podnikanie. Všetky dostupné bonusy sú neprenosné t.j nie je možné ich presúvať pod iné užívateľské konto. Viac informácií.

Nastavenia

Nastavenia slúžia na zmenu hesla, nastavenie doménových profilov, presun služieb na iného užívateľa, nastavenie automatickej úhrady, pridanie alebo zmazanie platobnej karty.

Užitočný tip k administrácií služieb

Vaše služby nemusíte mať „rozhádzané“ pod rôzne prihlasovacie údaje. Ak spravujete množstvo služieb, môžete ich administrovať pod jedným účtom a užívateľom poskytnúť subadmin prístup. Ak ich máte rozhádzané už teraz, kontaktujte nás, poradíme Vám ako ich zlúčiť.

Aktualizované 3. júla 2023

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu