Preskočiť na obsah
Kategórie
Tipy a triky

Pozrite si filmy z programátorskeho prostredia

Jednotiek a núl nikdy nie je dosť. Pripravili sme pre vás zoznam filmov o programovaní, hackovaní, virtuálnej realite, či umelej inteligencii. Áčkové, béčkové, céčkové, skrátka filmy, ktoré by ste mali z nejakého dôvodu poznať. A áno, niektoré aj pošteklia vaše programátorske ego. Začíname s prehľadom filmov o programovaní.

Antitrust

Milo Hoffman je génius. Vyštudoval Stanford a pre kariéru vo veľkej korporácii sa vykašľal na rodinu a priateľov. Dream job sa ale razom zmení na nočnú moru. Milo začne byť podozrievavý voči každému, kto robí v tejto spoločnosti na čele s CEO, ktorý je tak trošku diktátor a tak trošku Bill Gates.

snimka-obrazovky-2016-09-27-o-10-41-03

 

TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard

Nedáte dopustiť na torrenty? Dokument zo zákulisia obľúbeného Pirate Bay si teda určite nenechajte ujsť. Rozpráva o víťazstvách a pádoch troch hlavných postáv stojacich za Pirate Bay. No a tiež sa dozviete čo to o tom, aké je to bojovať s mediálnym priemyslom. Pôvodne išlo o Kickstarter projekt, tvorcovia ho však krátko po jeho natočení pridali na všetky torrentové weby.

TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard | The Pirate Bay Away From Keyboard1:22:07Youtube video: TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard
The Pirate Bay Away From Keyboard

Startup.com

Kto nesníva o tom, že vytvorí svoj super úspešný startup a zbohatne? Kaleil a Tom boli kamaráti od 15-tich a mali spoločný sen. Americký sen. Dokument rozpráva o začiatku a páde mediálnej spoločnosti govWorks.com. Nie každý sen sa naplní. Radšej sa ale poučte z chýb niekoho iného.

startup-com_

Pirates of Silicon Valley

Ako začínal Steve Jobs a Bill Gates? To sa dozviete v celkom vtipnom biografickom filme o ľuďoch, ktorí zmenili svet. Možno ich svet nebol až taký odlišný od toho vášho. Ak ste ešte Pirátov zo Silicon Valley nevideli, tak je to určite obstojný plán na dnešný večer.

snimka-obrazovky-2016-09-27-o-10-45-56

One point O

Mladý programátor Simon dostáva prázdne zásielky a rozhodne sa pátrať odkiaľ pochádzajú. Nechýba ani trochu virtuálnej reality, AI a tiež veľkých korporátnych konšpirácii. Odohráva sa to celé v jeho hlave alebo naozaj? To sa dozviete vo filme One point O. Iba, že by nie.

onepointo2004

Sneakers

Klasika z roku 1992 s Róbertom Redfordom vás zavedie do sveta bezpečnostných systémov. Čakajú na vás intrigy, tajomstvo, vládni agenti, kopec napätia a nebezpečenstva. Ale aj dávka humoru. Predsa len film o tajnom čiernom boxe, ktorí dokáže rozlúštiť všetky kryptovacie systémy na svete, nemôže byť nuda.

sneakers600

Autor: Barbora Ilić

Miluje inovatívne riešenia, píše pre svetové mediá a spolupracuje s rôznymi startupmi. Tvorí komunikačné stratégie, je marketérka, milovníčka zdravého jedla a vášnivá cestovateľka.

11 odpovedí na “Pozrite si filmy z programátorskeho prostredia”

Mate zaujem doplnit aj serialy? Tych je tiez dost 🙂

Odpovedať

Viem že to je o programovani, ale ja osobne by som urcite doplnil Hackers (1995) 🙂

Odpovedať

Serialy:
Mr. Robot
Silicon Valley
Halt and Catch Fire

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *