Preskočiť na obsah
Kategórie
Tipy a triky Vzdelávanie

10 tipov na skvelé audioknihy

Veľkou výhodou audiokníh je, že ich môžete počúvať na miestach, kde sa čítanie práve nehodí. Napríklad v aute, alebo pri práci, či doma. Navyše, šetria vaše oči a čas. V spolupráci s portálom audioteka.com sme vytvorili zoznam populárnych audiokníh, ktoré by nemali chýbať vo vašej audiotéke 🙂

Restart

restart-duzeAudiokniha je stručná, zrozumiteľná a zbavená profesionálneho žargónu. A predovšetkým je plná jednoduchých pravidiel a rád pre úspešné podnikanie v 21. storočí. Naučíte sa, ako byť produktívnejší, ako sa dostať do hry, bez toho aby ste museli vykradnúť banku, a dostanete aj hromadu ďalších, neobvyklých myšlienok, ktoré vás môžu inšpirovať aj podnecovať. Stiahnite si audioknihu Restart.

Zbraně vlivu

zbrane-vlivu-duzeAk pracujete s ľuďmi, túto audioknihu o podstate ľudského správania by ste nemali prehliadať. V sociálnej interakcii nemáme pokoj ani čas. Vytvárame si skratky, ktoré sú z mnohých ohľadov úsporné. Dokonca sú nám tieto skratky veľmi vrodené a väčšinou fungujú. Dajú sa však účinne zneužiť. Audiokniha vysvetľuje, ako a prečo sa necháme vmanipulovať do činností, do ktorých sa nám vlastne nechce. Tvrdí, že v podstate existuje 6 zbraní vplyvu. Stiahnite si knihu Zbrane vlivu.

Konec prokrastinace

konec-prokrastinace-duzePetr Ludwig v pôvodnej českej publikácii opierajúcej sa o posledné vedecké výskumy svetových univerzít z oblasti ľudského rozhodovania, motivácie a produktivity prináša odpoveď na otázku, ktorú si kladie každý z nás: Ako z toho von? Ako byť produktívnejší bez väčšej únavy? Ako začať využívať náš čas efektívnejšie? Ako prežiť každý deň naplno? Táto kniha vám pomôže s váhaním a odkladaním dlhodobo bojovať a zlepší vašu schopnosť využívať čas zmysluplnejšie. Stiahnite si audioknihu Konec prokrastinace.

Nepostradatelní

nepostradatelni-duzeNenahraditeľným pilierom je človek, ktorý dokáže vstúpiť do chaosu a nastoliť poriadok. Človek, ktorý vie vynájsť, nadväzovať kontakty, tvoriť a doťahovať veci do konca. Miluje svoju prácu a vydáva zo seba to najlepšie. Prináša radosť aj výzvy svojim zákazníkom a kolegom. Vytvára totiž vzťahy s ľuďmi okolo seba, pracuje s emóciami a svoje zručnosti rozvíja. Nenahraditeľní nečakajú na pokyny, ale namiesto toho sami vymýšľajú, čo ďalej robiť. Stiahnite si audioknihu Nepostradatelní.

Génius v nás

genius-v-nas-duzeNápadité. Inovačné. Geniálne. Týmito slovami označujú vizionári to, čo všetci rešpektujú a obdivujú. A tieto slová teraz môžu charakterizovať aj vás. Napriek všetkým predsudkom, kreativita nie je dar, s ktorým sa človek musí narodiť. Je to zručnosť. Zručnosť, ktorú sa môžeme naučiť. Stiahnite si adioknihu Génius v nás.

Nekonvenční myšlení

nekonvencni-mysleni-duzeAutori zastávajú hlboké presvedčenie, že blázon je ten, kto robí stále to isté, a napriek tomu očakáva iný výsledok. Nebojte sa byť iný/á, spochybňujte zdanlivo nezvratné zákony svojej branže a hovorte si: „Nedôveruj žiadnemu odborníkovi, ktorý hovorí, že to tak robí už dvadsať rokov – treba to robí už dvadsať rokov zle.“ Stiahnite si audioknihu Nekonvenční myšlení.

Jak rychle zbohatnout

jak-rychle-zbohatnout-duzeTakže vy chcete rýchlo zbohatnúť? Pred niekoľkými rokmi si autor tejto audioknihy položil podobnú otázku. Preštudoval množstvo kníh, článkov i rád a vybral si z nich tie, ktoré mu pripadali ako najrozumnejší spôsob, ako si zarobiť dostatok peňazí na slušné živobytie. Tieto poznatky osem rokov testoval v praxi a vy sa teraz dozviete, ktoré rady bežne uvádzané v príručkách predstavujú pre väčšinu populácie len slepú uličku a ktoré naopak skutočne fungujú. Stiahnite si audioknihu Jak rychle zbohatnout.

Čtyřhodinový pracovní týden

ctyrhodinovy-pracovni-tyden-duzeČi ste prepracovaný zamestnanec, alebo podnikateľ lapený v pasci svojej vlastnej firmy, táto audiokniha vám ukáže cestu k lepšiemu a veselému životu. Systém „otroč – šetri – odpočívaj“, kedy v mladosti po celé dni driete a vlastný život akoby odkladáte na dôchodok, je už prekonaný. Je možné si užívať života aj v produktívnom veku. Luxusný životný štýl, ešte pred dvadsiatimi rokmi vyhradený len milionárom, je dnes dostupný každému a rýchlo rastúca subkultúra „nových bohatých“ to dokazuje. Stačí len chytro využívať všetky možnosti, ktoré nám moderný svet ponúka, a osvojiť si niekoľko nových návykov. Stiahnite si audioknihu Čtyřhodinový pracovní víkend.

Cesta Steva Jobse: iLeadership pro novou generaci

cesta-steva-jobse-duzeAutor knihy Jay Elliot, bývalý Senior Vice President spoločnosti Apple Computer a muž, ktorého si Steve Jobs vybral za svojho blízkeho spolupracovníka, vedie poslucháča na pozoruhodnú cestu Jobsovou úžasnou kariérou. Prináša živé príklady náročných úloh a víťazstvo Jobsovho leadershipu, opisuje inovatívne riadenie ľudských zdrojov, strategické plánovanie, predstavuje Jobsa ako najlepšieho „lovca mozgov“. Ukazuje poslucháčom, ako použiť jeho princípy a prístupy vo vlastnom živote a kariére. Stiahnite si audioknihu iLeadership pro novou generaci.

Inovátoři

inovatori-duzeWalter Isaacson prichádza s príbehom ľudí, ktorí nástup Jobsa a digitálneho veku umožnili. Ak chcete pochopiť, ako k inováciám skutočne dochádza a ako spolupráca vedie ku kreativite, potom je táto audiokniha tou správnou voľbou. Táto kniha má nádej stať sa klasickým textom o dejinách digitálnej revolúcie a nenahraditeľným sprievodcom svetom inovácií. Stiahnite si audioknihu Inovátoři.

Jedna odpoveď na “10 tipov na skvelé audioknihy”

The Leader in You
by Stuart R. Levine https://amzn.com/B00005MLQE je u mna top a potom este Laws of Inner Wealth
by Sir John Templeton https://amzn.com/B000FC5GSO
Fajn, ze su uz dostupne audio preklady v blogu spomenutych.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *