Kategórie
Ostatné

Najkrajšie 404ky na slovenskom webe

Každý občas zablúdi. Nielen v bežnom živote, ale aj vo virtuálnom svete. Na webe to väčšinou vyzerá tak, že po zadaní nesprávnej URL vás prehliadač nasmeruje na bežnú hlášku “The page cannot be found”, tzv. 404ku.

Tieto hlášky sa dajú nakresliť aj kreatívnejšie a nakódiť užitočnejšie. Jednou z ciest je rozosmiať používateľa, alebo ešte lepšie, nasmerovať ho na ďalší relevantný obsah. Prešli sme najznámejšie slovenské weby, aby sme našli tie najzaujímavejšie 404ky.

1. Funfón

01funfon

2. Triad

02triad

3. Kofola

03kofola

4. Martinus

04martinus

5. Telecom

05telecom

6. Sme.sk

sme

7. ZSSK

Snímka obrazovky 2015-11-23 o 10.18.12

Poznáte aj vy zaujímavé 404ky? Podeľte sa v komentároch.

Autor: Richard Čermák

Riadi brandovú časť slovenského Websupportu, tvorí obsahové stratégie, partnerské a sponzoringové aktivity, zastrešuje komunikáciu firmy.

17 odpovedí na “Najkrajšie 404ky na slovenskom webe”

[…] Dostať sa na 404ku väčšinou nebýva príjemný zážitok. Sú však weby, ktoré túto nudnú stránku premenili na príležitosť návšteníka zabaviť, rozosmiať, prekvapiť a presmerovať na ten správny obsah. Ako vyzerá vaša 404ka? Ak na nej máte suchý text „The page cannot be found,“ inšpirujte týmito kreatívnymi 404kami z celého sveta. A aby ste nepovedali, že na Slovensku sa kreatíva nenosí, kuk aj blog o top 404kách na slovenskom internete. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *