Preskočiť na obsah
Kategórie
História Technológie

11 inovácií roku 2011

Druhé miesto v počte .sk domén s výhľadom na prvenstvo je dôsledok našej posadnutosti tvrdo na sebe pracovať. Presne v duchu hesla „Keď nevládzeš, pridaj“. V roku 2011 sme pridali mnohokrát, oplatilo sa. Tu je 11 najvýraznejších projektov, ktoré sme vám vlani priniesli.

1. Kreditný systém

Jednou z prvých noviniek roku 2011 bol kreditný systém. Bol spásou pre tých, ktorých zabíjalo množstvo faktúr za služby. Za objednanie kreditu dostanete iba jednu a zaplatiť ním môžete všetko. Kreditný systém si okamžite získal veľa priaznivcov, najmä medzi väčšími klientmi. Dokonca ho od nás okopírovala aj konkurencia.

2. Newsletter

Je to už rok, čo vám posielame newsletter. Jeho prvé vydanie smerovalo na 13 tisíc na adries, zatiaľ posledné už na 21 tisíc. Obsah newslettra sme priebežne upravovali. Postupne doň pribudol Adminov tip, obrázky a naposledy Vtip mesiaca. Okrem informačnej funkcie sme celkom nedávno objavili aj jeho archivačný potenciál. Je to skvelá pamäť firmy. Najmä pred prípravou výročnej schôdze.

3. Xtras

Od svojho vzniku sa snažíme poskytovať viac, ako kvalitný webhosting. Preto keď sme spustili službu NiceReply, bolo prirodzené, že zákazníci ju dostanú zadarmo – v online biznise sa môže hodiť. Neskôr sa nám podarilo vybaviť štartovacie kupóny na Google AdWords a ďalšie bonusy. Pár ich pribudne aj v roku 2012.

4. Wiki

Od februára funguje firemná Wiki. Zavesili sme na ňu mrte návodov a článkov o našich službách. Bezkonkurenčne najpopulárnejšia je klasika: Pripojenie na FTP cez Total Commander a Základy administrácie e-amilov. Potom dlho dlho nič a potom všetko ostatné. Určite chápete, že najväčšiu radosť z Wiki má náš heldesk.

5. API

K historicky prvým článkom na Wiki patrila dokumentácia API. Potešilo to hlavne väčších partnerov. Vďaka API mohli prepojiť svoj web priamo s našim systémom a automaticky vytvárať a spracovávať objednávky. Koľko z nich to aj využíva povedať nedokážeme, no články o API mesačne prečíta viac ako dvesto ľudí.

6. Multihosting

Marec sa zapísal do histórie sprevádzkovaním multihostingu. O možnosť hostovať na unlimited hostingu viacero webov sa časť užívateľov zaujímala už predtým. Dnes tvorí jadro zákazníkov tohto produktu.

7. Zahraničné trhy

Niekoľkomesačná príprava preniknúť na český trh sa zavŕšila v máji spustením webu websupport.cz. Neskôr pribudol rakúsky websupport.at a maďarský webonic.hu. Komunity v zahraničí sa nám postupne rozbiehajú a nás totálne baví sledovať, čo na ktorom trhu platí.

8. WS Event

Na jar 2011 sme prišli s nápadom usporiadať akciu, na ktorej si osobne pokecáme s našimi zákazníkmi a fanúšikmi. Zrodil sa z toho WS event. Po jeho jesennom pokračovaní premýšľame, ako zvýšiť kapacitu akcie, aby sme mohli pozvať každého, kto chce prísť a nemuseli selektovať.

9. On-line chat

V auguste pribudol na web online chat. Keď sme ho nasadzovali, považovali sme ho len za zaujímavý doplnok, no jeho popularita neprestáva rásť. Predbehol dokonca aj telefonáty. Odhadujeme, že cez neho riešime až polovicu otázok, no ak si myslíte, že počet e-mailov inboxe klesol, ste na omyle. Klientov totiž neustále pribúda.

10. Affiliate program

Od septembra odmeňujeme každého, kto pomáha šíriť dobré meno WebSupportu. Myšlienkou affiliate programu sa nadchlo veľa členov našich komunít, ku dnes ich takmer 170. Aj vďaka nim počet našich fanúšikov utešene rastie.

11. Nová architektúra VPS

Mimoriadne náročným projektom bolo totálne prekopanie architektúry VPS. Prechod na novú architektúru priniesol niekoľko významných vylepšení: zrkadlenie dát do dvoch datacentier, akceleráciu cez Flash karty a za určitých okolností aj online zmenu parametrov.

Toľko k minulosti. Je namieste otázka čo ďalej. Na rok 2012 máme v talóne niekoľko nápadov. Radi by sme napríklad zvýšili podporu CMS a ich komunít. No veľa podnetov prinesie sám život, treba byť len v strehu a neuspokojiť sa so statusom quo. To nebude problém, pretože to čo robíme, nás baví a výzvy máme radi. Okrem toho máme vás, našich fanúšikov, ktorí za nami stojíte a motivujete nás  neustále špekulovať, ako robiť veci lepšie.

Autor: Tím Websupport

Sme slobodná a otvorená firma. Robíme to, čo nás baví a chceme každou našou činnosťou posúvať štandardy vyššie.

7 odpovedí na “11 inovácií roku 2011”

na FIITke sa daju vybavit auly.. vacsinou tam maju akcie v aulach s kapacitou 150 ludi

Odpovedať

Bohuzial na FEI/FIIT je len jedna jedina aula, ktora vyzera dobre (cize nie jak pohrobok zo sociku). Tam sa pozyva kazdy VIP host a tam odpovedal raz na otazky aj Gasparovic. Ta ma ale kapacitu 300 ludi. Tie, co maju kapacitu 150 ludi, vyzeraju presne tak, ako zvysne velke auly (cize otrasne).

Odpovedať

Research vlastnych modulov (security mod), akceleratorov,… robi WS tym co je. Z mojho hladiska je to ovela vacsi advatage ako dobry support (co je pri WS uz co povedat)

Good luck, WS!

Odpovedať

Minule mi pisala daka trubica z dakej pofidernej firmy, ze mi ponuka Multihosting 😀 Nechcel som bezcharakterne zacat pindat, ze kopirovanie im ide zrejme najlepsie – tak som len podakoval a povedal som, ze spokojne zostavam u originale. 😉

Odpovedať

Môžete prezradiť, čím sú robené tie videonávody vo WIKI? Ďakujem.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *