Preskočiť na obsah
Kategórie
Technológie Tipy a triky

Efektívna virtualizácia II.

Mesačná testovacia prevádzka projektu Rambler je za nami. Jeho cieľom je pridať zákazníkovi viac RAM práve vtedy, keď je to potrebné. Často je to lacnejšie, než je objednanie väčšej RAM. Takýto model potrebujú najmä zákazníci s nárazovým vyťažovaním RAM. Nevidia dôvod kupovať jej viac, pretože by bola väčšinu času nevyužitá.

Záujemcov o testovanie Ramblera bolo mnoho, no nie všetkým sme mohli vyhovieť. Najviac nás potešili zákazníci, ktorí sa okamžite pustili do testovania svojimi aplikáciami a záťažovými testami. Za všetkých aspoň jeden príklad. Užívateľ dostal garantovaných 256 MB RAM, podľa potrieb mu bola pridávaná ďalšia. Modrá krivka na grafe vyjadruje veľkosť celkovej poskytnutej RAM počas 25 dní.

Ako vidno, zákazník niekedy dostal až 1024 MB RAM, inokedy mu stačilo objednaných 256 MB RAM – presne v duchu filozofie   „Používajte iba to, čo potrebujete“. Jeho spätná väzba po skončení testovania nás veľmi potešila:

„Ahojte chalani.

Mesiac ubehol ako voda a už mi vypršal čas na skúšanie Ramblera. Aby ste nepovedali, že nie som vďačný, chcel by som sa podeliť so svojimi skúsenosťami so službou. Hneď od začiatku som na to išiel neisto a skúšal postupne zvyšovať záťaž.

Pamäť sa zvyšovala a znižovala podľa služieb a ich požiadaviek. Presne ako ste písali na blogu. Nič nečakané, všetko bežalo bezproblémovo. Neskôr som pridával ďalšie služby a procesy na virtuáli. Spúšťal som záťažové testy a bezproblémovo zvládalo zapĺňať pamäť naplno. Virtuál poskytol toľko prostriedkov, koľko si služby pýtali. Počas testovania som ho zaťažil aj tak, že služby bežali non-stop, na viacerých portoch a s niekoľkými stovkami pripojení na server. V bežnej prevádzke, ale ani pod záťažou sa mi nestalo, že by som zažil nejaké extrémne spomalenie. Aj keď by som určite využil aj viac pamäte ak by boli prostriedky.“

Čo je však najdôležitejšie z pohľadu zákazníka, je množstvo špeciálnych parametrov o operačnej pamäti, ktoré sme zhromaždili počas testovacej prevádzky. Celkovo sme za mesiac zozbierali vyše 6 GB údajov. Pomôžu nám Rambler naďalej zdokonalovať. Z týchto dát vieme napríklad zistiť prípadný zdroj problémov na konkrétnom virtuálnom počítači, respektíve nachádzať akékoľvek súvislosti.

Službu Rambler je už dostupná a je možné si ju kúpiť. Pri objednávaní Virtual servera stačí označiť voľbu Chcem Dynamickú RAM. Cena za službu je 30 percent z objednanej RAMky, ktorej kapacita sa tým automaticky v prípade potreby až zdvojnásobí. Ak už u nás Virtual server máte a máte o službu záujem, píšte na admin@websupport.sk.

Budeme aj ďalej pracovať na postupnom rozširovaní a dolaďovaní funkcionality. Dúfame, že vám pomôže pri prevádzke vašich aplikácií.

Matej Petrík
Matej Sokol


Projekt Rambler vznikol po iniciatíve študentov Mateja Petríka a Mateja Sokola. Nadviazali sme spoluprácu a projekt im pomáhame odborne konzultovať a zastrešujeme ho aj materiálne.

Ak máte otázky, alebo vás niečo zaujíma, píšte na rambler@websupport.sk.

Autor: Tím Websupport

Sme slobodná a otvorená firma. Robíme to, čo nás baví a chceme každou našou činnosťou posúvať štandardy vyššie.

5 odpovedí na “Efektívna virtualizácia II.”

parada. je to super, ked si studenti/ludia najdu niekoho, kto im pomoze zrealizovat napad. drzim palce. 🙂

Odpovedať

xen 3.2-1, samotne riesenie je implementovane nezavislo

Odpovedať

Ja som to testoval a nemá to chybu 🙂 Maximálna spokojnosť.
Takto Vás už nezaskočí nechcené alebo nečakané zaťaženie 🙂
Môžem len odporúčiť….

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *