Floating (verejná) IP vo VDC

Floating IP (plávajúca IP) je verejná IP adresa, ktorú je možné priradiť inštancii vo VDC. Každé VDC má vlastný subnet s dynamicky priraďovanými vnútornými IP po ktorom môžu medzi sebou inštancie (VM) komunikovať.

Poznámka: V prípade, že potrebujete niektoré sieťové rozhranie konfigurovať manuálne, je preň nutné nastaviť MTU na hodnotu 1450.

K správe Floating IP sa dostanete cez menu Project > Compute > Access & Security, záložka Floating IP. Najprv je nutné IP alokovať – alokácia prebehne kliknutím na Allocate IP to project. Takto alokovaná verejná adresa sa následne môže priradiť niektorej inštancii klinutím na Associate v časti Actions. V prípade odradenia je IP stále alokovaná k VDC a je možné ju opäť priradiť inej inštancii.

V prípade ak je IP uvolnená z VDC, t.j. bola zvolená možnosť Release floating IP, tak VDC túto IP stráca a pri následnej alokácii bude priradená nová. Preto úplné odradenie IP z VDC prosím vždy dôkladne zváže, lebo o IP prichádzate. Ak na ňu máte viazané napríklad DNS záznamy tie prestanú byť funkčné.

Aktualizované 30. septembra 2019

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu