Zmena registrátora

Transfer domény je proces zmeny registrátora domény. Po vykonaní prevodu budeme ako nový registrátor informovaný o doméne a vlastníkovi. Následne bude možné doménu administrovať u nás, spravovať jej DNS záznamy alebo údaje vlastníka.


Kto je registrátor?

Registrátor domény je osoba (fyzická, alebo právnická), ktorej vlastník domény udelil právo ju administrovať. Aby doména mohla plniť svoj účel (smerovať na nejaký webhosting), musí byť správne nastavená a práve o to sa stará registrátor domény.

Ako vykonať zmenu registrátora?

V prípade záujmu o transfer vašej domény stačí, ak si vyplníte objednávku na konkrétnu doménu na našej stránke. Poplatok za transfer domény je vo výške ceny domény na jeden rok, realizáciou zmeny registrátora sa doména predĺži o rok od aktuálneho dátumu expirácie.

Z vašej strany je potrebné od súčasneho registrátora vyžiadať AUTH ID kód (Authorisation code alebo EPP code) danej domény, ktorý sa zadáva priamo v objednávke.

Čo potrebujem pri zmene registrátora domény?

  • Autorizačný kód – bezpečnostný prvok každej domény, poskytuje ho registrátor, väčšinou priamo v jeho administračnom rozhraní. Tento kód  zadávate priamo pri objednávke zmeny registrátora/transferu
  • Vlastniť doménu – tento úkon môže legálne vykonať len vlastník doménového mena
  • Mať doménu platnú aspoň 2 týždne vopred – ide v prvom rade o naše bezpečnostné opatrenie, aby nevznikli zbytočné problémy domény a s tým spojená nedostupnosť
  • Funkčný email vlastníka domény
Autorizačný kód vkladáme do poľa v druhom kroku po zadaní názvu domény tu.

Po schváleni objednávky Vám bude zaslaná na kontaktný email predfaktúra za objednané služby. Po prijatí platby za doménu a za predpokladu, že autorizačný kód je správny, zahájime transfer u národného správcu .eu domén. Doména prejde pod správu našej spoločnosti do pár minút. Následne je možné zmeniť DNS záznamy v administrácii podľa potreby.

Zmena registrátora gTLD (.com, .net, .info, .org,…) domén

Krokom navyše pri týchto typoch domén je autorizácia transferu a tiež odomknutie pre transfer. Na e-mail držiteľa domény bude doručený validačný e-mail, ktorý musí vlastník domény potvrdiť, v opačnom prípade nebude transfer ukončený. Po potvrdení doména prejde pod našu správu do 5 dní.

Zmena registrátora .hu domén

Pre zmenu registrátora maďarských domén je potrebné postupovať na základe návodu.

Hromadná zmena registrátora

Presun väčšieho množstva domén (desiatky, stovky) vieme automatizovať bez nutnosti manuálnej objednávky cez web. Stačí si pripraviť CSV export so zoznamom domén a autorizačných kódov. Zároveň môžete získať množstevnú zľavu.

Aktualizované 5. marca 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu