Cloudflare

Nastavenie služby

Službu Cloudflare môžete využívať ak chcete mať na stránke dodatočnú ochranu voči DDOS útokom. Služba ponúka aj daľšie možnosti ako zvýšenie optimalizácie a vstavanej analytiky. Postup ako si službu nastavit je následovný:

1. Zaregistrujeme sa zdarma na Cloudflare tu

2. Hneď po prihlásení na hlavnej stránke si pridáme do rozhrania svoju doménu.

3. Zvolíme si potrebný balík – je možné využiť aj balík zdarma

4. Po zvolení balíka, cloudflare najprv skontroluje vaše DNS zaznamy čo treba následne potvrdiť

5. Následne Vás to vyzve na zmenu DNS NS záznamov ktoré meníte na strane registrátora domény (táto zmena môže trvať až 24 hodín)

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE!

Pri zmene DNS NS záznamov si dobre skontrolujte ostatné DNS záznamy (hlavne A a MX) či Vám tam žiadny nechýba a teda keď sa začnú načítavať NS záznamy aby Vám správne fungoval web / emaily.

Pri MX záznamoch odporúčame používať naše záznamy mx1.websupport.sk a mx2.websupport.sk. Taktiež pridajte SPF záznam, ktorý môžete nájsť vo webadmine v sekcií DNS -> TXT záznamy. Záznam začína na v=spf1.

6. Po zmene DNS NS záznamov si môžete na platforme nastavovať aj iné funkcie podľa potreby ako SSL certifikat, ochrana voči DDOS, proxy DNS zaznamy a pod.

Inštalácia SSL certifikátu

Na zabezpečenú komunikáciu medzi Cloudflare a hostingom je potrebné na hosting nainštalovať SSL certifikát, ktorý Vám vygeneruje Cloudflare. V Cloudflare Dashboard prejdite do SSL/TLS a vyberte si metódu šifrovania Full.

Následne v ľavom menu kliknite na Origin Server a potom kliknite na Create Certificate. Následne len potvrďte generovanie certifikátu kliknutím na Create.

Po kliknutí na Create sa Vám zobrazí Origin Certificate a Private Key. V tomto kroku prejdite do Webadminu a otvorte si sekciu SSL certifikáty. Vpravo hore kliknite na Pridať/Vytvoriť nový certifikát a v hornej ponuke kliknite na Vlastný certifikát.

Do pola Privátny kľuč vyplňte údaje z Cloudflare z pola Private Key a do poľa Certifikát údaje z Origin Certificate.

Certificate Chain môžete nájsť na tomto odkaze: Cloudflare Origin ECC PEM. Stiahnite si súbor Cloudflare Origin ECC PEM. Stiahnutý súbor si otvorte v textovom editore vo vašom počítači a údaje, ktoré si skopírujete vložte do pola Certificate chain.

V sekcií pre adresu si zvoľte z ponuky *.domena.tld a domena.tld (Príklad: *.websupport.sk a websupport.sk). Následne už stačí kliknúť na Vygenerovať certifikát a uložiť zmenu.

Aktualizované 13. júna 2023

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu