1. Báza znalostí
 2. Domény a DNS
 3. DNS záznamy
 4. Prepojenie emailov s doménou u iného poskytovateľa

Prepojenie emailov s doménou u iného poskytovateľa

Ak máte svoju doménu zaregistrovanú u iného registrátora a rozhodli ste sa u nás využívať emaily, bude nutné požiadať správcu DNS záznamov (alebo registrátora) domény o nasmerovanie jej DNS záznamov na naše servery. Zmena DNS záznamov prebieha v dvoch krokoch.

Ak si želáte prepojiť webstránku s doménou u iného poskytovateľa, prečítajte si tento návod.

1. Zmena MX záznamov, ktoré umožňujú určiť server, ktorý má spracovať emaily vašej domény.

@ 600 IN MX  10  mx10.websupport.sk
@ 600 IN MX  100  mx20.websupport.sk

Znak @ znamená, že MX záznam platí pre hlavnú doménu a všetky jej subdomény. 600 je parameter TTL a určuje na ako dlho si môžu servery poskytovateľov internetu zapamätať dané nastavenie DNS. Čas je uvedený v sekundách. IN MX definuje, že ide o MX záznam. Číselná hodnota 10 a 100 určuje prioritu záznamu. Posledný záznam je adresa MX záznamu, ktorý smeruje maily na určitý server.

2. Zmena TXT záznamov, ktoré zabezpečia, že emaily odoslané z našich serverov budú považované za dôveryhodné a prijímatelia ich budú schopní prijať. Viac o SPF záznamoch sa dočítate v tomto článku.

@ 600 IN TXT "v=spf1 a mx include:_spf.m1.websupport.sk ?all"

Zároveň sa presvedčte, že v TXT záznamoch nemáte spf1 záznam duplicitne. Ak už vidíte v TXT záznamoch nejaký spf1 vytvorený, odporúčame ho zmazať. Ak chcete odosielať emaily z viacerých serverov, nielen z Websupportu, nevytvárajte dva SPF záznamy, stačí ich skombinovať.

Príklad kombinácie dvoch spf1 záznamov pre Websupport a Google Mail: v=spf1 a mx include:_spf.m1.websupport.sk include:_spf.google.com ?all

Zmeny v DNS záznamoch sa zvyčajne prejavujú do 1 hodiny od ich nastavenia u správcu DNS záznamov vašej domény.


Aktualizované 15. januára 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu