1. Báza znalostí
  2. E-mail
  3. Poštoví klienti
  4. Nastavenie pošty v Apple mail a Iphone

Nastavenie pošty v Apple mail a Iphone

Na spravovanie e-mailových účtov na zariadeniach s operačným systémom macOS (MacBook, iMac, …) môžete využiť e-mailového klienta Mail, ktorý je natívna aplikácia na emaily priamo od spoločnosti Apple.

Pred pridaním konta je potrebné sa uistiť, že máte vypnutú geo ochranu pre e-mailovú schránku, ktorú si pridávate, nakoľko Apple mail sa pri používaní aplikácie pripája na zahraničné servery a samotné prihlásenie by Vás mohlo blokovať. Odkaz na návod.. 


Manuálne nastavenie

  1. Pripravte si aktuálne heslo a názov schránky (v tvare nieco@domena.sk). Ich správnosť si najjednoduchšie overíte prihlásením sa na mail.websupport.sk.
  2. Otvoríte si program Mail a v hornom menu MailPridať účet
  1. Zvolíte Iný účet Mail
  1. Vyplníte emailovú adresu, heslo a kliknete na Pokračovať. Ak poštový klient nevie konto overiť vyzve Vás na zadanie potrebných poštových serverov.
  2. Server prichádzajúcej a odchádzajúcej pošty nájdete vo webadmine v sekcii Emaily -> Prihlasovacie údaje a postupovali by ste nasledovne:
  1. Kliknite na Pokračovať.

Pokiaľ vidíte Vaše e-maily v schránke, tak je e-mailový klient nastavený správne.

Pridanie e-mailového konta účtu do Iphone

Prejdite do Nastavení > Pošta, potom kliknite na Účty.

Vyberte Pridať účet a kliknite na Iný a pokračujte na Pridať poštový účet.

Zadajte svoje meno, e-mailovú adresu, heslo a popis pre svoj účet.

Kliknite na tlačidlo Ďalej. Poštová schránka sa pokúsi nájsť nastavenia e-mailu a dokončiť nastavenie vášho účtu. Ak Pošta nájde vaše nastavenia e-mailu, klepnite na Hotovo pre dokončenie nastavenia Vášho účtu.

Nastavenia serverov by Vám aplikácia mala automaticky načítať, ak sa tak nestane, bude potrebné zadať ich manuálne. Nastavenia nájdete v https://admin.websupport.sk v sekcii Emaily -> Prihlasovacie údaje a postupovali by ste nasledovne:

Aktualizované 5. marca 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu