1. Báza znalostí
  2. Platby a fakturácia
  3. Automatické predlžovanie služieb

Automatické predlžovanie služieb

Táto funkcia umožňuje predĺženie služby bez toho, aby sa tomu zákazník musel venovať. Požadovanú sumu systém strhne z jeho kreditu alebo platobnej karty. Ak je kredit príliš nízky, alebo prostriedky na karte vyčerpané, užívateľovi príde klasická predfaktúra.

Aktivujte si automatickú platbu a z každej budúcej faktúry vám vrátime 5% vo forme kreditu. O nič sa nemusíte starať, systém automaticky predĺži platnosť služby a z karty si stiahne požadovanú sumu.


Nastavenie automatickej úhrady cez webadmin

Používaním tejto funkcie môžete výrazne ušetriť čas strávený platením predfaktúr, budeme to za Vás robiť automaticky. Postup je nasledovný:

  1. Prihláste sa do Webadminu
  2. V Službách kliknite na konkrétnu službu, pre ktorú nastavujete automatické predĺženie
  3. V prehľade „Časová os“ môžete vidieť možnosť pre nastavenie automatickej úhrady
  4.  Po kliknutí vyberiete spôsob predĺženia

Nastaviť automatickú úhradu pomocou platobnej karty je možné aj cez predfaktúru, ktorá vám bola doručená mailom na kontaktnú emailovú adresu.

Kontrola nastavenia automatických platieb

Nastavenie automatických platieb pre jednotlivé služby viete skontrolovať po prihlásení do Webadmina. Stačí kliknúť na Vaše Užívateľské meno -> Automatické platby. Pri každej službe je uvedené, či je automatická platba vypnutá, prípadne či je nastavená platba z kreditu alebo z karty.

Ak chcete zmeniť spôsob automatickej úhrady, alebo ho úplne vypnúť, stačí kliknúť na Upraviť napravo od danej služby.

Uistite sa, že máte nastavenú automatickú platbu iba pre služby, ktoré chcete predlžovať. Niektoré služby (napríklad domény) nie je možné dobropisovať.

Aktualizované 21. marca 2023

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu