Automatická odpoveď

Pre každú e-mailovú schránku je možné nastaviť automatickú odpoveď, pre prípady, kedy nemôžete okamžite odpovedať, napr. dovolenka. Automatické odpovedanie na všetky prijaté správy máte možnosť nastaviť priamo cez rozhranie Webadmina. 


Postup pri nastavení automatickej odpovede

1. Prihláste sa do Webadminu

2. V sekcii Služby si vyberte doménu, pri ktorej si prajete nastaviť automatickú odpoveď a kliknite na ňu.

3. V ľavom menu prejdite do záložky E-maily a následne na E-mailové schránky a kliknite na tlačidlo Nastavenia, kde si vyberte možnosť Automatická odpoveď.

4. Pri aktivácii automatickej odpovede je potrebné vyplniť nasledujúce polia:

1. deň platnosti: deň, od kedy bude automatická odpoveď aktívna

Posledný deň platnosti: deň, kedy sa má automatická odpoveď vypnúť

Frekvencia odpovedania : frekvencia odpovedania sa dá nastaviť na každú správu až raz za 30 dní.

Vaše alternatívne adresy: automatická odpoveď sa odošle všetkým prichádzajúcim správam, ktoré budú obsahovať vašu emailovú adresu (To, Cc, Bcc, Resent- To, Resent- Cs, Resent- Bcc). Pokiaľ na adresu, pri ktorej chcete nastaviť automatickú odpoveď prijímate správy z presmerovaní alebo aliasov, je potrebné ich pridať práve do pola Alternatívne adresy.

Predmet odpovede: text, ktorý sem uvediete sa zobrazí príjimateľom Vašej odpovede. Môžete sem zadať napr.  Som mimo kancelárie, Out of office, Som na dovolenke a pod.

Text odpovede: sem zadáte text, ktorý sa bude zobrazovať v automatickej odpovedi.

5. Nastavenie uložíte kliknutím na tlačidlo Uložiť.

Kedže ide o serverové nastavenie, nemusíte ho nastavovať pre každé zariadenie zvlášť. To znamená, že ak používate aj e-mailového klienta s podporou štandardu SIEVE alebo naše mailové rozhranie Roundcube, nie je nutné vykonať nastavenia aj tam.

Pokiaľ by ste mali záujem o nastavenie automatickej odpovede cez mailové rozhranie Roudcube, pozrite si náš návod: Emailové filtre.


Aktualizované 5. mája 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu