Aliasy a presmerovania

Návod vhodný aj pre začiatočníkov

Skombinovali sme príbuzné funkcionality alias a presmerovanie a teraz si môžete vytvoriť virtuálnu schránku a preposielať všetky doručené správy kamkoľvek chcete. Pozrite si popisy a naberte inšpiráciu pre riešenie Vašej situácie.


E-mailový alias

Môžete si vytvoriť e-mailovú adresu, ktorá pokryje viacero existujúcich adries pre danú doménu. Napr. team@nasafirma.sk môže byť alias pre firemné adresy všetkých zamestnancov.

Presmerovanie e-mailu

Môžete si vytvoriť novú virtuálnu e-mailovú adresu a všetky e-maily na ňu zaslané rovno preposielať na ľubovolnú, inú adresu. Napr. hello@nasafirma.sk na nasafirma@gmail.com.

Postup pre nastavenie

  1. Prihláste sa do Webadminu
  2. V službách vyhľadajte vašu doménu a kliknite na ňu
  3. V ľavom menu vyberte položku E-maily -> Zoznam -> Aliasy a presmerovnaia
  4. Vyberte možnosť Vytvoriť nový alias/presmerovanie

P.S. prosím netestujte správnosť presmerovania odoslaním e-mailu z Gmail adresy, ktorá je zároveň cieľovou adresou. Nebude to fungovať, keďže Gmail blokuje takto podozrivo preposielané e-maily.

Presmerovanie cez Webmail

Ak nemáte prístup k administracii vašich služieb môžete si nastavit priamo vo webmail filter na presmerovanie podľa tohto návodu.

Doménový kôš

Je emailová schránka, do ktorej sa uložia všetky emaily odoslané na neznáme adresy domény. Táto schránka bráni strate emailu v prípade preklepu. Návod na nastavenie doménového koša môžete nájsť v tomto návode: Doménový kôš

Aktualizované 28. augusta 2023

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu