fbpx

Platobné možnosti

Návod vhodný pre začiatočníkov

WebSupport vám ponúka hneď niekoľko možností úhrady služieb, avšak spôsob platby sa môže líšiť v závislosti od typu služby. Tento článok vysvetľuje, aké možnosti máte k dispozícii a aký typ úhrady odporúčame.


Prevodom na účet

Platbu môžete vykonať prevodom na účet na základe platobných údajov uvedených v predfaktúre, ktorú zasielame v prílohe e-mailu s výzvou k úhrade.

Platobná karta

Táto možnosť slúži na rýchlejšie a flexibilnejšie platenie za využívané služby. Keďže platba je okamžite pripísaná na náš účet, nemusíte čakať na spracovanie bankového prevodu.

Pomocou klasickej kreditnej alebo debetnej karty môžete nastaviť buď automatickú úhradu alebo vykonať jednorázovú platbu. Výhodou nastavenia automatickej úhrady je, že vám nasledujúcu platbu stiahneme automaticky, čo vám ušetrí čas a nepríjemné opakované platenie cez Internet banking.

Prvá úhrada a nastavenie automatickej úhrady

  • Po prihlásení do WebAdminu prejdite do sekcie  Faktúry »
  • Vyberte predfaktúru na úhradu a kliknite na Zaplatiť 
  • Vyberte platbu novou kartou
  • Po kliknutí na zaplatiť budete presmerovaný na zabezpečený portál banky, ktorá kartové transakcie spracúva. Zadávate 16-miestne číslo Vašej platobnej karty, CV kód a dátum platnosti Vašej karty
  • Ak ponecháte zaškrtnuté políčko „Vráťte mi 5% z každej faktúry“, nastavíte zároveň automatické predlžovanie 
  • Počakjte na presmerovanie zo stránky banky späť na náš portál

Úhrada kreditom

Kreditný systém slúži na rýchlejšie a flexibilnejšie platenie. Ocenia ho hlavne firmy bez platobnej karty, prípadne firmy s veľkým počtom služieb, nakoľko stačí v účtovníctve použiť iba 1 faktúru – za dobitie kreditu.

Kredity na svoj účet vložíte cez WebAdmin. Po prihlásení sa do svojho účtu kliknete na Nastavenia -> Doplniť kredity, kde vidíte aj aktuálny stav výšky kreditov. Nastavíte si požadovaný počet kreditov a pridáte ich. Bude vám vygenerovaná faktúra, po zaplatení ktorej budú kredity prirátané k vášmu účtu. Do účtovníctva vám ako daňový doklad slúži originálna faktúra za úhradu kreditov.

Platba prebieha podobne ako pri úrade kartou, zvolíte však možnosť úhrady kreditom. Spolu s úhradou kartou je kredit možné použiť aj na automatickú úhradu.

Aktualizované 26. marca 2020

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať: