fbpx
 1. Báza znalostí
 2. Platby a fakturácia
 3. Zmena fakturačných údajov

Zmena fakturačných údajov

Návod vhodný pre začiatočníkov

Potrebujete zmeniť fakturačné údaje, určiť službám predvolene fakturačné údaje, nastaviť iný fakturačný email? V tomto návode si ukážeme ako na to.


Zmena fakturačných údajov

Ak potrebujete, aby zaslaná faktúra obsahovala iné fakturačné údaje ako obsahuje, nemusíte volať helpdesk. Prostredníctvom WebAdmina ich môžete zmeniť aj sami.

Upravenú faktúru si môžete stiahnuť cez WebAdmin, alebo nechať nanovo zaslať kliknutím na tlačidlo Preposlať, ktoré sa nachádza pri každej faktúre v zozname faktúr.

V prípade, že služby fakturujeme viacerým subjektom, nezabudnite v nastaveniach predvoliť pre aké služby sa majú fakturačné profily používať.

Kedy môžem údaje zmeniť?

Fakturačné údaje je z našej strany možné dodatočné zmeniť iba na faktúrach (daňových dokladoch), ktoré boli vystavené v aktuálnom mesiaci

Fakturačný email

V rámci fakturačných údajov máte možnosť zadefinovať si aj fakturačné emailové konto t.j email, na ktorý budú zasielané len predfaktúry/faktúry, ktoré si vy zvolíte. Po zadefinovaní fakturačného emailového konta budú faktúry a predfaktúry chodiť aj na kontaktný email pod vašim kontom .

Nový fakturačný email si viete pridať po prihlásení do Webadmina v sekcii Nastavenia/Osobné nastavenia/Edituj fakturačný profil.

Používanie viacerých fakturačných údajov

Časť zákazníkov môže potrebovať fakturovať objednané služby na rôzne subjekty, resp. vystavovať faktúry s rôznymi fakturačnými údajmi. Na tento účel slúžia fakturačné profily.

TIP: V rámci nastavení fakturačného profilu je možné definovať aj fakturačné emailové konto. Ide o email, kam bude zasielaná predfaktúra a faktúra pre službu, pre ktorú má byť daný fakturačný profil použitý. Faktúry a predfaktúry budú klientom chodiť aj na kontaktný email pod kontom vo Webadmine.

 1. Prihláste sa do WebAdminu »
 2. Kliknite na záložku Nastavenia
 3. Kliknite na tlačidlo Fakturačné profily
 4. V pravej časti obrazovky kliknite na tlačidlo Pridať
 5. Zadajte nové fakturačné údaje a zmeny Uložte

Predvolený fakturačný profil pre konkrétne služby

V prípade, že máte záujem fakturovať časť Vašich služieb na iné fakturačné údaje tretej strane alebo inému subjektu, môžete svojim službám nastaviť predvolený fakturačný profil s ktorým sa budú generovať ďalšie predfaktúry v budúcnosti.

 1. Prihláste sa do WebAdminu »
 2. Pokračujte kliknutím na službu, ktrej chcete zmeniť predvolený fakturačný profil
 3. Z ľavého menu vyberte „Nastavenia fakurácie“
 4. V časti „Fakturačný profil“ zvoľte potrebný fakturačný profil alebo vytvorte nový
 5. Zmeny Uložte
Aktualizované 21. januára 2019

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať: