fbpx
 1. Báza znalostí
 2. Platby a fakturácia
 3. Úprava fakturačných profilov

Úprava fakturačných profilov

Návod vhodný pre začiatočníkov

Potrebujete zmeniť fakturačné údaje, určiť službám predvolene fakturačné údaje, nastaviť iný fakturačný email? V tomto návode si ukážeme ako na to.


Zmena fakturačných údajov

Ak potrebujete, aby zaslaná faktúra obsahovala iné fakturačné údaje ako obsahuje, nemusíte kontaktovať helpdesk. Prostredníctvom  WebAdminu » ich môžete zmeniť aj sami. Tento návod sa venuje úprave fakturačných údajov priamo v profile – ak ich chcete zmeniť na vystavenej faktúre, prejdite sem.

Upravenú faktúru si môžete stiahnuť cez WebAdmin, alebo nechať nanovo zaslať kliknutím na tlačidlo Preposlať, ktoré sa nachádza pri každej faktúre v zozname faktúr.

V prípade, že služby fakturujeme viacerým subjektom, nezabudnite v nastaveniach predvoliť pre aké služby sa majú fakturačné profily používať.

Kedy môžem údaje zmeniť?

Fakturačné údaje je možné dodatočné zmeniť iba na faktúrach (daňových dokladoch), ktoré boli vystavené v aktuálnom mesiaci

Fakturačný email

V rámci fakturačných údajov máte možnosť zadefinovať si aj fakturačné emailové konto t.j email, na ktorý budú zasielané len predfaktúry/faktúry, ktoré si vy zvolíte. Po zadefinovaní fakturačného emailového konta budú faktúry a predfaktúry chodiť aj na kontaktný email pod vašim kontom .

Nový fakturačný email si viete pridať po prihlásení do  WebAdminu » po kliknutí na Vaše Užívateľské meno -> Fakturačne profily -> Upravit -> Fakturačná emailová adresa.

Používanie viacerých fakturačných profilov

Časť zákazníkov môže potrebovať fakturovať objednané služby na rôzne subjekty, resp. vystavovať faktúry s rôznymi fakturačnými údajmi. Na tento účel slúžia fakturačné profily.

TIP: V rámci nastavení fakturačného profilu je možné definovať aj fakturačné emailové konto. Ide o email, kam bude zasielaná predfaktúra a faktúra pre službu, pre ktorú má byť daný fakturačný profil použitý. Faktúry a predfaktúry budú klientom chodiť aj na kontaktný email pod kontom vo Webadmine.

1. Úprava existujúceho fakturačného profilu

 1. Prihláste sa do WebAdminu »
 2. Kliknite na Vaše Užívateľské meno
 3. Kliknite na tlačidlo Fakturačné profily
 4. Napravo od príslušného profilu kliknete na Upraviť
 5. Zmeňte fakturačné údaje a zmeny Uložte

2. Vytvorenie nového fakturačného profilu

 1. Prihláste sa do WebAdminu »
 2. Kliknite na Vaše Užívateľské meno
 3. Kliknite na tlačidlo Fakturačné profily
 4. V pravej časti obrazovky kliknite na tlačidlo Vytvoriť nový fakturačný profil
 5. Zadajte nové fakturačné údaje a zmeny Uložte

Predvolený fakturačný profil pre konkrétne služby

V prípade, že máte záujem fakturovať časť Vašich služieb na iné fakturačné údaje tretej strane alebo inému subjektu, môžete svojim službám nastaviť predvolený fakturačný profil s ktorým sa budú generovať ďalšie predfaktúry v budúcnosti.

 1. Prihláste sa do WebAdminu »
 2. Pokračujte kliknutím na službu, ktrej chcete zmeniť predvolený fakturačný profil
 3. Z ľavého menu vyberte „Nastavenia fakturácie“
 4. V časti „Fakturačný profil“ zvoľte potrebný fakturačný profil alebo vytvorte nový
 5. Zmeny Uložte
Aktualizované 8. januára 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať: