1. Báza znalostí
  2. Hosting a web
  3. Základné nastavenia
  4. Priradenie domény na The Hosting
  1. Báza znalostí
  2. Začíname
  3. Migrácia
  4. Priradenie domény na The Hosting
  1. Báza znalostí
  2. Hosting a web
  3. Priradenie domény na The Hosting

Priradenie domény na The Hosting

Prvým krokom s novým hostingom je priradenie domény k hostingu. Táto akcia vytvorí automaticky na serveri všetky potrebné nastavenia – vytvorí FTP priestor, priestor pre databázy, emaily a taktiež možnosť administrácie. Priradiť ju môžete ako web alebo presmerovanie.


Rozdiely

Pokiaľ si doménu pridáte ako web, k doméne bude priradený priestor pre web a FTP účet. Taktiež bude možné k doméne pridať emailové schránky a databázy. Presmerovanie zobrazí obsah domény, na ktorú bude smerovať. K doméne nebude možné vytvoriť FTP ani databázy, ale iba e-mailové schránky. 

Pridať ako web

Pre pridanie domény na The Hosting je nutné prihlásiť sa do Webadminu a v časti Služby kliknúť na hostingovú službu. Po kliknutí na hostingovú službu sa dostanete do prehľadu hostingu, kde môžete pridať doménu veľmi jednoducho kliknutím na Pridať novú doménu. 

Následne sa vám ponúkne možnosť pridať doménu ako web. Vyberiete túto možnosť a zmeny uložíte kliknutím na Priradiť. Pridanie je znázornené aj nižšie:

Pridať ako presmerovanie

Postup je rovnaký ako pri webovom priradení. Po kliknutí na hostingovú službu sa dostanete do prehľadu hostingu, kde môžete pridať doménu veľmi jednoducho kliknutím na Pridať novú doménu. 

Následne sa vám ponúkne možnosť pridať doménu ako presmerovanie. Vyberiete túto možnosť a zmeny uložíte kliknutím na Priradiť. 

Nastavenie presmerovania

Po úspešnom pridaní domény je potrebné nastaviť aj samotné presmerovanie. Postup sme si popísali v návode Presmerovanie stránky.

Aktualizované 22. júna 2022

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu