Pridávanie produktov

Obsah článku


Pridávanie produktov je v tomto editore naozaj jednoduché. Pre pridanie produktu je potrebné dostať sa do e-shopu kliknutím v editore vľavo na menu -> Internetový obchod.
Následne stačí kliknúť na Katalóg -> Produkty a potom vpravo hore na modré tlačidlo Pridať nový produkt čím sa zobrazí možnosť na pridanie produktu.


Môžete vyplniť názov, popis produktu, tiež hmotnosť a sumu. V hornej lište je tiež možné prekliknúť sa na doplnkové nastavenia.


Atribúty – možnosť začleniť produkt do skupiny produktov, napríklad „Knihy“, „Odevy“, atď. Skupiny produktov spravujete v nastaveniach e-shopu v sekcii Typy výrobkov.

Možnosti – pridanie možnosti produktu, ako je veľkosť, farba alebo niektoré doplnky, ktoré možno pridať k produktu, napríklad balenie.
Pre pridanie možností a variánt produktu môžete kliknúť na modré tlačidlo Pridať možnosť produktu.


Tu nastavíte názov možnosti, čiže napríklad v prípade, že ponúkate tričká zadáte napríklad „Miery“ a v ďalšom okne vyberiete typ „Veľkosť“.
Do hodnoty možností potom pridáte XS, S, M, L, XL, atď. Pri každej možnosti viete nastaviť navýšenie o sumu alebo percentá.
Pri kúpe produktu bude mať možnosť zákazník vybrať z týchto variácií a zobrazí sa mu aj príslušná suma za daný variant.

Súbory – môžete pridávať súbory pre predaj digitálneho tovaru.

Preprava a vyzdvihnutie – nastavíte či si produkt vyžaduje dopravu alebo vyzdvihnutie, môžete doplniť jeho hmotnosť a určiť sadzbu prepravy.

SEO – môžete si skontrolovať a upravovať metadáta ako bude vyzerať produkt v prehliadači.

Súvisiace produkty – viete nastaviť na stránke produktu časť „Môže sa vám tiež páčiť„.

Tlačidlo „Kúpiť teraz“ – vložte tento produkt kdekoľvek na svoje stránky pomocou tlačidla kúpiť. Pre vytvorenie tlačidla stačí vybrať rozloženie a následne sa Vám vygeneruje kód, ktorý môžete skopírovať a vložiť do kódu na stránke kde chcete zobraziť svoj produkt.

Uloženie nastavení

Po úpravách pri produkte môžete tieto nastavenia uložiť kliknutím vpravo hore na „Save and close„, čím sa vrátite na úvodný prehľad produktov v e-shope.

Pridanie produktu ponúka prémiové funkcie s výraznými úpravami a doplnkami, ktoré môžu zvýšiť vizuál a funkčnosť vašej stránky. Preskúmajte prémiové nastavenia v našom špeciálnom návode.


Aktualizované 10. júla 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu